Dzis jest 22.05.2022, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Porozumienie Zakładu Karnego w Dębicy z Zespołem Szkół w Ropczycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 30 kwietnia 2022 19:04

Porozumienie Zakładu Karnego w Dębicy
z Zespołem Szkół w Ropczycach


Dnia 28. kwietnia Dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy – ppłk Krzysztof Maźnicki podpisał porozumienie z Dyrektorem Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach– Panem Mariuszem Pilchem.

Współpraca pomiędzy placówkami polegać będzie na prowadzeniu przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Dębicy zajęć o tematyce ogólnopenitencjarnej, których celem jest przybliżenie tematyki związanej z więziennictwem, kształtowanie postaw młodych ludzi, przygotowywanie ich do podejmowania odpowiedzialnych decyzji dotyczących przyszłości życiowej i zawodowej, w tym również wyboru dalszej ścieżki kształcenia w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości i podjęcia pracy w Służbie Więziennej. Celem realizacji zajęć będzie podnoszenie świadomości prawnej oraz świadomości w zakresie bezpieczeństwa młodzieży, zwłaszcza w klasach mundurowych. Zajęcia realizowane będą zarówno w formie wykładów jak również wizyt studyjnych w dębickiej jednostce penitencjarnej.

Poprawiony: sobota, 30 kwietnia 2022 19:16
 
W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 kwietnia 2022 07:24

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI – W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO


W dniu 5 IV 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach uczestniczyli w spotkaniu z panią nadkomisarz Dominiką Oleś - specjalistą ds. nieletnich. Tematem pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników. Celem spotkania z uczniami było kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa i przygotowanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach. Poruszane zostały tematy tzw. cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach łamania prawa i sięgania po środki uzależniające. Pani Dominika w trakcje spotkania przestrzegała młodzież, aby rozważnie publikować informacje i zamieszczać fotografie na portalach internetowych.

Poruszone tematy cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów. Fachowo przeprowadzone zajęcia przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości o zachowaniach ryzykownych.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.


Pedagodzy szkolni

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2022 07:25
 
Kultura Bezpieczeństwa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 kwietnia 2022 08:55

Przedstawiciele Państwowej Inspekcji Pracy w Zespole Szkół

 

W ramach współpracy z Państwową Inspekcją Pracy z Rzeszowa
i udziale Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza w programie edukacyjnym
Kultura Bezpieczeństwa" 20 kwietnia 2022 r. odbyło się już po raz kolejny
spotkanie uczniów klas 3 EK, 3TE, 3TBF, 3AO, 3BO, 2BM i 3LG
z Panią Barbarą Czarnek i Panem Markiem Gołasiem pracownikami w/w instytucji.Łącznie w spotkaniu uczestniczyło ponad 100 uczniów.
Spotkanie składało się z dwóch części.
Tematem pierwszej części było przybliżenie uczniom zagadnień z zakresu prawa pracy – co młody pracownik powinien wiedzieć o zagrożeniach występujących w środowisku pracy, w tym między innymi o prawach przy podejmowaniu pierwszej pracy, rodzajach umów o pracę, prawach pracowników.
Druga część spotkania dotyczyła problemów związanych z wypadkami podczas pracy i przestrzegania przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy.
Prelekcję zakończono przeprowadzeniem pokazu prawidłowego ubierania szelek bezpieczeństwa i konkursem z zakresu omawianych zagadnień.
Uczniowie bardzo aktywnie uczestniczyli w spotkaniu chętnie odpowiadali na zadawane pytania brali udział w pokazie ubierania szelek bezpieczeństwa oraz konkursie za co zostali nagrodzeni.

 

tn_20220420_090721_wynik
tn_20220420_091534_wynik
tn_20220420_091608_wynik
tn_20220420_093610_wynik
tn_20220420_095605_wynik
tn_20220420_101809_wynik
tn_20220420_101928_wynik
tn_20220420_101958 — kopia_wynik
1/8 Opracowały:
Agnieszka Róg
Aldona Majewska-DudekPoprawiony: czwartek, 28 kwietnia 2022 09:18
 
Wyjątkowa lekcja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 25 kwietnia 2022 09:21

Wyjątkowa lekcja– „spotkanie” z niezwykłym Zakonnikiem.


13.04.2022 r., Uczniowie i Nauczyciele naszego Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza, uczestniczyli w spotkaniu z panią Bernadetą Frysztak, która przybliżała naszej społeczności postać i drogę życia o. Hieronima Warachima OFMCap. W ciekawym wykładzie i przystępnej formie usłyszeliśmy o niezwykłym człowieku, który w harmonijnym splocie umiał połączyć swoje uzdolnienia z drogą powołania kapłańskiego i zakonnego, służąc w ten sposób Bogu i ludziom, wśród których przyszło mu żyć. Więcej informacji możemy znaleźć w publikacji pani Bernadety Frysztak „Tu serce me zostało….Ojciec Hieronim Warchim 1916-2011) i Jego dzieło”.

 

tn_IMG-4824
tn_IMG-4827
tn_IMG-5054
1/3 Ks. Jerzy Maciąg

Poprawiony: poniedziałek, 25 kwietnia 2022 10:58
 
#ŁączyNasPamięć PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 kwietnia 2022 08:41

Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza przyłączył się do akcji organizowanej przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN Żonkile.


We wtorek 19 kwietnia minęła 79. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim, czyli największego zbrojnego zrywu Żydów podczas II wojny światowej. Żydzi nie mieli prawa wyjść poza mury getta. Niemcy zrównali getto z ziemią, metodycznie paląc dom po domu. Tysiące Żydów straciło życie, tysiące zostały wywiezione do obozów koncentracyjnych.
Powstanie upadło w połowie maja. 8 maja w schronie przy ul. Miłej 18 samobójstwo popełnił jeden z przywódców powstania Mordechaj Anielewicz wraz z grupą kilkudziesięciu żołnierzy żydowskich. Nielicznym bojownikom udało się kanałami wydostać z płonącego getta. Jednym z nich był ostatni dowódca powstania Marek Edelman, zmarły w 2009 r.
Przez wiele lat 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania Marek Edelman dostawał od nieznanej osoby żółte kwiaty. To były żonkile, tulipany albo inne kwiaty, które można było dostać na wiosnę. Edelman składał je pod Pomnikiem Bohaterów Getta. Tak powstała tradycja nieoficjalnych obchodów rocznicy wybuchu powstania żydowskiego, które były alternatywą dla oficjalnych obchodów organizowanych przez rząd komunistyczny. Marek Edelman był wtedy znanym działaczem opozycji. Po latach Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zorganizowało akcję „Żonkile”, żeby przypomnieć nam wszystkim o tych strasznych wydarzeniach.


19 kwietnia tworzymy przypinkę w kształcie żółtego żonkila, która po rozłożeniu staje się żółtą gwiazdą Dawida. Nawiązuje ona do gwiazdy, którą Niemcy kazali nosić Żydom podczas wojny. Wtedy był to znak hańby. Teraz nosimy żonkile na znak pamięci.

 


Nasza szkoła dołączyła do akcji Żonkile: przypnij żonkil na znak, że #ŁączyNasPamięć. Uczniowie Zespołu Szkół wykonali żonkile oraz wzięli udział w zajęciach, podczas których zapoznali się z tą tragiczną historią. Przewodnim motywem tegorocznej edycji jest miłość i jej różne oblicza. Tegoroczne "Żonkile" odbywają się w czasie, gdy tuż obok nas rozgrywa się dramat wielu milionów ludzi - ponownie mordowani są mężczyźni, kobiety oraz dzieci. Udział w kampanii dotyczącej miłości jest naszą formą sprzeciwu wobec wojny i agresji.


Aneta Kwiatkowska
.

Poprawiony: piątek, 22 kwietnia 2022 08:50
 
Konkurs wiedzy historycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 kwietnia 2022 07:57

Historia jest nauczycielką życia i to ważne, cenne, żeby młodzież znała swoją historię, znała historię swojego kraju, bo dzięki temu wiemy, jak nasz kraj może się rozwijać w przyszłości.


Uczniowie Zespołu Szkół wzięli udział w Konkursie Wiedzy Historycznej o Romanie Dmowskim. Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu oryginalnej i twórczej pracy plastycznej lub pracy pisemnej związanej z tematem konkursu: „Roman Dmowski wychowawcą Narodu”. Patronat honorowy nad konkursem objął Minister Edukacji i Nauki.
Magdalena Bereś (kl. 3 EK), Patrycja Ochab (kl. 3 EK), Natalia Matłok (kl. 3 EK) oraz Łukasz Darłak (kl. 3 HM) zmierzyli się z interpretacją słynnych słów Romana Dmowskiego:


„Poczucie swej godności, które zabrania człowiekowi kraść lub żebrać, nie pozwala mu również korzystać z dóbr narodowych, nie dokładając nic do nich od siebie, nie pracując nad ich pomnożeniem i nie biorąc udziału w ich obronie”.Nasza uczennica Magdalena Bereś została finalistką i uzyskała szczególne wyróżnienie. Gratulujemy!


Aneta Kwiatkowska

Poprawiony: czwartek, 21 kwietnia 2022 08:03
 
Warsztaty Przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 kwietnia 2022 16:47

Warsztaty Przyrodnicze w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


W drugiej połowie marca 2022 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyły się X Warsztaty Przyrodnicze dla Szkół Podstawowych w formie zdalnej ze względu na ograniczenia epidemiczne. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie i opiekunowie z szkół podstawowych z powiatu ropczycko – sędziszowskiego.
Podstawowym celem zorganizowanych Warsztatów było zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi i zawodowymi poprzez angażowanie ich do samodzielnego analizowania doświadczeń laboratoryjnych, prezentowania wyników własnych obserwacji oraz wypowiadania się w języku angielskim na temat zastosowania wodoru jako paliwa przyszłości.


Program Warsztatów obejmował:

  1. Lekcję biologii/chemii z wykorzystaniem prezentacji i filmów dydaktycznych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, dotyczących tematu: WODÓR JAKO PALIWO PRZYSZŁOŚCI.
  2. Konkurs z nagrodami – zdalny test wiedzy/ćwiczenia językowe z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych „WODÓR JAKO PALIWO PRZYSZŁOŚCI - QUIZ” w dniu 05.04.2022 r. o godz. 900.


Dla uczniów szkół podstawowych zostały przygotowane przez uczennice klasy 3 technikum ekonomicznego filmy prezentujące trzy ćwiczenia laboratoryjne z zakresu chemii ,biologii oraz prezentacja multimedialna dotycząca wodoru jako paliwa przyszłości.
Następnie przedstawiciele z poszczególnych szkół podstawowych wzięli udział w zdalnym teście wiedzy, którego pytania dotyczyły zagadnień związanych z tematyką warsztatów. Część zadań to były ćwiczenia z języka angielskiego.
Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce – ex aequo – Weronika Ziobro, Ada Bartusik
II miejsce – Amelia Kloc
III miejsce – Klaudia Drozd


Zorganizowane po raz dziesiąty w Zespole Szkół Warsztaty Przyrodnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Serdecznie dziękujemy nauczycielom i uczniom szkół podstawowych za udział w Warsztatach w formie zdalnej.

 

tn_1
tn_11
tn_111
1/3 


Sponsorem nagród dla uczestników konkursu był Bank PeKaO SA II oddział w Rzeszowie. 


Organizatorzy:
Renata Kopala
Agnieszka Róg
Katarzyna Nieroda
Katarzyna Piękoś
Bartłomiej Dudka

Poprawiony: wtorek, 19 kwietnia 2022 16:58
 
IV Podkarpacki Turniej „Rachunkowość w pigułce” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 kwietnia 2022 13:45

Chapeau bas dla Ekonomistek Zespołu Szkół


22 grudnia 2021 roku ekonomiści z klasy IV TE zakończyli naukę przedmiotów ekonomicznych. W styczniu przystąpili do egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, który jak się okazało zdali w przepięknym stylu.
Mima tak długiej przerwy, ponad 4 miesiące, w nauce przedmiotów zawodowych, drużyna w składzie Katarzyna Bereś, Anna Kubik i Agata Tokarz, podjęła wyzwanie i przystąpiła do turnieju z rachunkowości.
8 kwietnia odbył się finał IV Podkarpackiego Turnieju „Rachunkowość w pigułce”. Składał się z dwóch etapów; pisemnego, który każdy z uczestników rozwiązywał indywidualnie i części praktycznej, podczas którego, zespoły ze szkół ekonomicznych podkarpacia, musiały zmierzyć się z zadaniem praktycznym, dotyczącym obsługi firmy handlowej. Nie było to łatwe wyzwanie i mimo, że zabrakło dziewczynkom szczęścia i nie stanęły na podium, to wykazały się ogromną wiedzą i umiejętnościami z rachunkowości.

 

tn_3
tn_4
tn_5
tn_6
tn_7
tn_8
1/6 


Wszyscy uczniowie, mieli okazję uczestniczyć w ciekawym wykładzie prowadzonym przez dr Alfreda Szydełko, wieloletniego wykładowcę Politechniki Rzeszowskiej na temat zmian w polskich przepisach prawnych.
Gratulacje nie tylko dla uczestniczek konkursu ale również dla wszystkich ekonomistów z klasy IV technikum ekonomicznego.

Życzymy sukcesów na egzaminie maturalnym, a także w dalszej karierze zawodowej.


Opiekun drużyny Aldona Majewska Dudek

Poprawiony: wtorek, 19 kwietnia 2022 13:52
 
Wielkanoc 2022 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 15 kwietnia 2022 11:19

Poprawiony: piątek, 15 kwietnia 2022 11:25
 
„Niepodległa” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 kwietnia 2022 12:20

Spotkanie autorskie


8 kwietnia w bibliotece szkolnej młodzież z klas: 1PW4, 1PR oraz 1FPS miała okazję poznać autora tomiku „Niepodległa” - pana Waldemara Wilka, absolwenta naszej szkoły, któremu towarzyszyła koleżanka ze szkolnej ławy - pani Anna Wiktor.
Twórca wspominał szkolne czasy, opowiedział o pasji tworzenia i patriotyzmie wyniesionym z rodzinnego domu. Podkreślił też konieczność dbania o ojczysty język oraz wskazał na ważną rolę poezji, która jest skarbnicą ponadczasowych wartości.
Uczniom, którzy zakupili tomiki wierszy, autor wpisał z serca płynące dedykacje.
Spotkanie „z poezją” wywarło na uczniach bardzo pozytywne wrażenie. Była to swoista lekcja patriotyzmu, historii i kultury. Młodzi ludzie stwierdzili, że chętnie poznają innych lokalnych twórców.

 

tn_1649839129001
tn_1649839129010
tn_1649839129020
tn_1649839129031
tn_1649839129040
tn_1649839129049
tn_1649839129071
tn_1649839129078
tn_1649839129085
1/9 


Zbiory biblioteki powiększyły się o dwa tomiki wierszy autorstwa Waldemara Wilka ufundowane przez Radę Rodziców, za co organizatorki spotkania: Renata Tobiasz, Dorota Mucha i Justyna Pięta serdecznie dziękują.

Poprawiony: środa, 13 kwietnia 2022 12:29
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 79

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 79 gości 

Pracownie w ZS