Dzis jest 21.09.2021, imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Konkurs PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 30 kwietnia 2021 09:31

Szanowni Państwo,

uprzejmie informujemy, że Ministerstwo Sprawiedliwości organizuje, skierowany do dzieci i młodzieży, konkurs na plakat.

ZADANIE KONKURSOWE POLEGA NA STWORZENIU PLAKATU PROMUJĄCEGO MEDIACJĘ I MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ MEDIACJI.

 

Zwracamy się z uprzejmą prośbą o udostępnienie informacji o konkursie

https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji

na Państwa stronie internetowej, w social mediach (Facebook, LinkedIn itp.) oraz rozpowszechnienie jej wśród nauczycieli i zachęcenie uczniów do udziału.


Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy dyplom, a dla zwycięzców przygotowaliśmy atrakcyjne nagrody, m.in. tablet, aparaty instax, słuchawki bezprzewodowe oraz zaproszenia na spotkanie w Ministerstwie Sprawiedliwości.


Na prace czekamy do 18 CZERWCA 2021 ROKU. Szczegóły w regulaminie.

Zachęcamy również do polubienia naszego fanpage'a MEDIACJA na facebook'u https://www.facebook.com/mediacja.gov/, na którym opublikujemy galerię z pracami uczestników.


Z poważaniem

ADRIANNA AFTAŃSKA
Starszy Specjalista

Wydział do spraw Mediacji
Departament Strategii i Funduszy Europejskich

tel: 22 23-90-703

Al. Ujazdowskie 11
00-950 Warszawa
tel: +48 22 52 12 888


https://www.gov.pl/web/sprawiedliwosc/konkurs-na-plakat-promujacy-miedzynarodowy-dzien-mediacji
https://www.facebook.com/mediacja.gov\
Poprawiony: piątek, 30 kwietnia 2021 09:49
 
Fundacja DKMS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 kwietnia 2021 12:04


Pomożesz? Bo możesz. Masz to w genach! Nie jesteś za młody by ratować życie.

 

W latach poprzednich nasza szkoła włączała się w szerzenie idei dawstwa szpiku i współpracę z Fundacją DKMS poprzez rejestrację potencjalnych dawców szpiku. Ten rok we wszystkich działaniach jest wyjątkowy, jednak są osoby, które mierzą się nie tylko z trwającą pandemią koronawirusa, ale także ze znacznie większym przeciwnikiem - białaczką i innymi chorobami nowotworowymi.


Co roku w Polsce u około 12 000 osób dorosłych i dzieci zapada na białaczki i inne nowotworowe choroby układu krwiotwórczego. Dla wielu z nich jedyną realną szansą wyleczenia jest przeszczep szpiku od zdrowego dawcy. O tym, czy ktoś może być dawcą szpiku dla innej osoby, decydują antygeny zgodności tkankowej. Dawca i biorca powinni mieć je jednakowe. Niestety, bardzo trudno o tę zgodność. Najczęściej występuje ona u osób spokrewnionych, często jednak przewrotny los sprawia, że ani siostra ani brat nie mogą zostać dawcą, gdyż brak owej zgodności antygenowej – mimo pokrewieństwa.
Istnieje możliwość znalezienia niespokrewnionej osoby, która może być doskonale dobrana pod względem antygenów zgodności tkankowej
do chorego. W tym celu powstały bazy potencjalnych dawców szpiku kostnego.

 

Poprawiony: środa, 28 kwietnia 2021 12:18
Więcej…
 
Konstytucja 3 Maja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 kwietnia 2021 07:34

ROK 2021 ROKIEM KONSTYTUCJI 3 MAJA„Kto nie szanuje i nie ceni swojej przeszłości, ten nie jest godzien szacunku, teraźniejszości ani prawa do przyszłości”.

Józef Piłsudski


W tym roku obchodzimy 230. Rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja.
3 maja 1791 roku Sejm Królestwa Polskiego i Wielkiego Księstwa Litewskiego uchwalił Konstytucję 3 Maja - niosącą gwarancje swobód obywatelskich, tradycje chrześcijańskie, tolerancję i wartości oświecenia, która stała się dokumentem tworzącym późniejszą tożsamość suwerennego narodu. Uchwalona jako pierwsza w Europie i druga na świecie Ustawa Rządowa stanowiła dowód głębokiego patriotyzmu oraz zrozumienia spraw obywatelskich i społecznych.
Przyjęta przez aklamację w dobie zagrożenia Ojczyzny Konstytucja 3 Maja była próbą zaangażowania obywateli w ratowanie Rzeczypospolitej przed atakami państw ościennych poprzez utorowanie drogi do długofalowych reform demokratycznych oraz wzmocnienia państwa w celu obrony niepodległości.
Zajmująca szczególne miejsce na kartach wspólnej historii Polski i Litwy majowa Ustawa Rządowa, przyjęta na Zamku Królewskim w Warszawie, regulowała organizację władz państwowych, prawa i obowiązki obywateli.

Poprawiony: środa, 28 kwietnia 2021 08:03
Więcej…
 
81 rocznica zbrodni katyńskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 23 kwietnia 2021 09:01

Polskie serce pękło –pamiętamy o zbrodni katyńskiejW tym roku obchodzimy 81 rocznicę zbrodni katyńskiej. Było to jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w polskiej historii XX wieku.
Wiosną 1940 roku najwyższe władze ZSRR podjęły decyzję o wymordowano ok. 22 tysięcy Polaków, wziętych do niewoli po wkroczeniu Armii Czerwonej do Polski 17 września 1939 roku.
Egzekucji dokonywano na przełomie kwietnia i maja 1940 r. Świat miał się nigdy o tej zbrodni nie dowiedzieć. Kiedy Niemcy podali do publicznej wiadomości informację o odkryciu polskich mogli pod Smoleńskiem Stalin zaprzeczył, obwiniając o tą zbrodnię Niemców. W ten sposób powstało kłamstwo katyńskie, trwające w historii nieprzerwanie do lat 90-tych.

Katyń jest jednym z cmentarzysk świata, dających haniebne świadectwo totalitaryzmu komunistycznego. Jest miejscem nie tylko eksterminacyjnej polityki Rosji Sowieckiej wobec naszej Ojczyzny, ale i unicestwienia elit intelektualnych oraz kulturalnych naszego narodu, co kwalifikuje ten mord jako ludobójstwo. Prokuratura rosyjska uznała go za przestępstwo pospolite.
Odpowiedzialni za ten potworny mord nigdy nie ponieśli konsekwencji swoich czynów.

Poprawiony: piątek, 23 kwietnia 2021 09:19
Więcej…
 
Ogólnopolski Konkurs Piosenki Rosyjskiej. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 16 kwietnia 2021 19:52

Konrad Kujda laureatem ogólnopolskiego Konkursu

W dniach 10-25 marca odbył się Ogólnopolski Konkurs Piosenki Rosyjskiej.

Konkurs odbył się w formie zdalnej, a warunkiem udziału było nagranie wykonania piosenki rosyjskiej na żywo.
Organizatorem Konkursu była pani Elena Egorova- śpiewaczka i laureatka wielu rosyjskich konkursów i festiwali. Ilość zgłoszeń (w sumie 196 piosenek!) przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów. W Konkursie udział wzięli uczestnicy z całej Polski, a także z Ukrainy, Kazachstanu, Tadżykistanu, Rosji, Andaluzji a nawet Chin!
Było to więc wspaniałe Święto Rosyjskiej Muzyki! Konkurs odbył się w czterech kategoriach- dzieci (5-11 lat), młodzież (12-17 lat), dorośli (18-55 lat) 
i seniorzy (55+).


W Konkursie nie zabrakło i naszych uczniów- Natalii Saj (2 EK) i Konrada Kujdy (2 HM). Natalia wykonała piosenkę „Nie kochasz” z repertuaru Ratmira Szyszkowa, zaś Konrad- „Pamiętam cię” Dimy Bilana. Występ Konrada zdobył uznanie Jury, czego wyrazem było przyznanie mu III miejsca w kategorii „Młodzież”.Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

Poprawiony: piątek, 16 kwietnia 2021 20:04
 
Warsztaty Przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 kwietnia 2021 15:49

Warsztaty Przyrodnicze w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


W drugiej połowie marca 2021 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyły się IX Warsztaty Przyrodnicze dla Szkół Podstawowych w formie zdalnej ze względu na panującą pandemię COVID-19. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie i opiekunowie z dziesięciu szkół podstawowych z powiatu ropczycko – sędziszowskiego. W Warsztatach uczestniczyli uczniowie:


• Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzezinach
• Szkoły Podstawowej nr 2 w Brzezinach - Berdechowie
• Szkoły Podstawowej w Olchowej
• Szkoły Podstawowej w Wiercanach
• Szkoły Podstawowej nr 1 w Ropczycach
• Szkoły Podstawowej w Nockowej
• Szkoły Podstawowej w Gnojnicy Woli
• Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej
• Szkoły Podstawowej nr 5 w Sędziszowie Młp.
• Szkoły Podstawowej w Broniszowie


Podstawowym celem zorganizowanych Warsztatów było zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi i zawodowymi poprzez angażowanie ich do samodzielnego analizowania doświadczeń laboratoryjnych, prezentowania wyników własnych obserwacji oraz wypowiadania się w języku angielskim na temat środków czystości.


Program Warsztatów obejmował:

  • Lekcję biologii/chemii z wykorzystaniem prezentacji i filmów dydaktycznych przygotowanych przez uczniów Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, dotyczących tematu: Środki Czystości Pochodzenia Naturalnego.
  • Konkurs z nagrodami – zdalny test wiedzy/ćwiczenia językowe z wykorzystaniem technologii informacyjno – komunikacyjnych „Chemical-free natural cleaning products - QUIZ” w dniu 22.03.2021 r. o godz. 1200

 

Poprawiony: wtorek, 06 kwietnia 2021 16:04
Więcej…
 
Zaproszenie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 29 marca 2021 18:40

 

Poprawiony: poniedziałek, 29 marca 2021 19:44
 
Wyniki quizu o Baczyńskim PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 marca 2021 12:20

 

Poprawiony: czwartek, 25 marca 2021 12:22
 
Spotkanie z Ekspertem w ramach realizacji programu "Złote Szkoły NBP" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 23 marca 2021 20:26

 

Poprawiony: wtorek, 23 marca 2021 20:27
 
„ZAWSZE WIERNI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 marca 2021 19:04

VI WOJEWÓDZKI TURNIEJ POEZJI I PROZY
„ZAWSZE WIERNI”


VI edycja konkursu, mimo formy zdalnej, cieszyła się dużym zainteresowaniem uczestników: udział wzięło ponad 160 uczniów z 6 powiatów.
Organizatorami są: Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach i Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Sędziszowie Młp.
Repertuar obejmuje (jak wskazują organizatorzy): ”teksty polskich twórców powstające po 1918 r., aż do czasów współczesnych, takie, które realizują motyw „zawsze wierni”, wpisują się w 100-lecie odzyskania niepodległości i 70. rocznicę śmierci członków IV Zarządu WiN oraz rozwijają rozumienie pojęć: ojczyzna, patriotyzm, honor, bohater, wierność wartościom, wierność zasadom, niepodległość, wolność”.
Przesłuchania nagrań przez Jury odbyły się bez udziału publiczności.


Naszą szkołę w etapie powiatowym reprezentowali: Justyna Jezuit, Gabriela Rusin, Julia Siedlik z kl. 1EK, Joanna Matysek z kl. 2HM i Sebastian Kmiecik z kl. 4 TE.


1
2
3
4
5
6
1/6 

 

Sebastian Kmiecik zdobył I miejsce w etapie powiatowym i II – w finale wojewódzkim.


Gratulujemy Sebastianowi i dziękujemy wszystkim reprezentantom szkoły za poświęcony czas i zaangażowanie w rozwijanie talentu recytatorskiego.
Dziękujemy również za pomoc w nagraniu recytacji Centrum Kultury w Ropczycach i panu Rafałowi Wojnarowskiemu.


Małgorzata Bieniasz, Anna Kędzior


Wyniki_finału_WTPiP_ZAWSZE_WIERNI.pdf (pcek-ropczyce.pl)

Poprawiony: niedziela, 21 marca 2021 19:17
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 69

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 102 gości 

Pracownie w ZS