Dzis jest 24.01.2020, imieniny Felicji, Roberta, Sławy
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie o Puchar Dyrektora Szkoły PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 02 grudnia 2019 11:43

"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła"


W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego - 28.10.2019r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo- Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Badmintonie o Puchar Dyrektora Szkoły w podczas których podkom. p. Anna Malinowska z KPP w Ropczycach przeprowadziła prelekcję na temat „ Zagrożenia czyhające na młodzież ".

Podkom. Pani Anna Malinowska w swojej prelekcji podkreśliła znaczenie internetu we współczesnym świecie, ale też zwróciła uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież w sieci, m.in. cyberprzemoc. Internet jest alternatywnym światem, platformą wymiany informacji, zawiązywania znajomości, miejscem zabawy, nauki i pracy.
I tak jak świat rzeczywisty, sieć ma swoje dobre i złe strony, ponieważ wszystkie zachowania ludzkie mają także tu swoje odzwierciedlenie. Aby nie paść ofiarą internetowych przestępców, należy zachować ostrożność i pamiętać o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu.


Kolejnym ważnym tematem poruszonym w czasie prelekcji były zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, oraz odpowiedzialność za czyny karalne popełniane przez nieletnich i dorosłych.
Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i skłoniła młodzież do refleksji.
Zorganizowano również wsród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce. Jury konkursowe wskład którego wchodzili pani wicedyrektor Janina Pupa , nauczyciele WF pani Monika Kubik i pan Roman Bochenek wyłonili zwycięzców:

 

  1. miejsce zajęły: Patrycja Bizoń z kl. III TE
    Karolina Bereś z kl. III TE
  2. miejsce zajęły: Emilia Saj z kl. I TBF
    Gabriela Cetnar z kl. I TBF
    Magdalena Bereś z kl. I EK
    Aleksandra Cesarz z kl. I EK
bezp_szkola
bezp_szkola_2
bezp_szkola
bezp_szkola_2
1/2 
Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia  przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży.

Zespół Promocji Zdrowia i Komisja Wychowania Fizycznego Serdecznie Dziękuje Dyrektorowi Szkoły p. M.Pilch i Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród na w/w konkurs.

 


Zespół Promocji Zdrowia
Komisja Wychowania Fizycznego

Poprawiony: wtorek, 03 grudnia 2019 10:19
 
Desant Zwierzaków w Hiszpanii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 listopada 2019 11:21

Hola! Como estas?
Desant Zwierzaków w Hiszpanii


23 listopada w nocy grupa 16 uczniów Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach szczęśliwie wylądowała w Maladze- drugim co do wielkości mieście regionu Andaluzja i nowym domu na ponad trzy tygodnie.
Uczniowie przez 23 dni będą odbywać intensywne praktyki zawodowe w różnych branżach- zgodnie ze swoim kierunkiem kształcenia pod okiem hiszpańskich specjalistów.
W czasie pobytu w Maladze wszyscy uczestniczą w zajęciach kulturowych, odbywają kurs języka hiszpańskiego oraz zwiedzają Hiszpanię przy okazji wypoczywając zbierają energię na kolejny semestr nauki.
Praktyka zawodowa sfinansowana jest w całości przez Narodową Agencję w ramach projektu Erasmus+ Empower your future through Erasmus+ work experience. Uczniowie nie ponoszą żadnych kosztów związanych z pobytem, zakwaterowaniem, wyżywieniem i transportem w Hiszpanii oraz przelotami.
Opiekę nad uczniami sprawują pani Joanna Doroba i pan Karol Zagórski.
Reportaż z praktyk będzie na bieżąco udostępniany przez uczestników oraz opiekunów w serwisach społecznościowych oraz na stronie internetowej naszej szkoły. 
Hasta pronto!

 

1
2
3
4
1/4 


Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 11:27
 
WIECZÓR AUTORSKI KAZIMIERZA MALSKIEGO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 listopada 2019 20:26


„POWROTY” - WIECZÓR AUTORSKI KAZIMIERZA MALSKIEGO

„Umazany paletą farb,
ze stępionym dłutem do słów i kamienia
potykam się na ścieżce pamięci…”


Świat przyzywa, kusi obietnicami, mami wizją interesującego życia…

Podróże przynoszą wspaniałe doznania, spotkania z ciekawymi ludźmi, wiele wrażeń…
Przychodzi jednak taki moment, kiedy serce przypomina nam o miejscach, skąd wyszliśmy
w wielki świat. Wtedy chętnie wracamy do pierwszych wzruszeń, ciepła rodzinnego domu, zapachu chleba i herbaty, pierwszych miłości…
W tych powrotach często pomaga nam poezja. Czytając ją, budujemy w wyobraźni nowe, fascynujące światy utkane ze słów poety.
15 listopada 2019 roku w Centrum Kultury w Ropczycach wiersze Kazimierza Malskiego (wybrane z 3 opublikowanych tomów) poprowadziły w świat jego wyobraźni gości Wieczoru Autorskiego. Pochodzący z Ropczyc artysta (malarz, rzeźbiarz, poeta) świętował 40 – lecie pracy twórczej połączone z promocją tomu wierszy pt. „Powroty”.

 

tn_Fotoram.io
tn_Fotoram.io(1)
tn_Fotoram.io(2)
tn_Fotoram.io(4)
tn_Fotoram.io(6)
1/5 


 

Poprawiony: niedziela, 24 listopada 2019 20:37
Więcej…
 
"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 22 listopada 2019 12:08
"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY" 


21 listopada 2019r. odbył się VII etap szkolny ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy" podczas którego uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny w pracy.
Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy, w którym szkoła uczestniczy od siedmiu lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

tn_img_20191121_111721
tn_img_20191121_112825
tn_img_20191121_112831
1/3 
Poprawiony: piątek, 22 listopada 2019 12:25
Więcej…
 
Ciekawe lekcje historii w PCEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 listopada 2019 20:02

W dniu 13 listopada młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w innej niż zwykle lekcji historii. W Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej odbyło sie spotkanie ze świadkami historii połączone ze wystawy upamiętniającej żołnierzy AK z naszego terenu. Wystawa została przygotowana w rachamch obchodów 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przez cały październik młodzież wielu klas miała okazję obejrzec wystawę, wysłuchać ciekawych komentarzy i historii opowiedzianych przez autora Szymona Pacynę. Niekednokrotnie udało się uczniom odnaleźć na fotografiach znajome twarze sąsiadów, a nawet pradziadka walczacego w szeregach AK. Dopełnieniem tych wrazeń było spotkanie zorganizowane 13 listopada, z panem Andrzejem Żyliczem oraz Marianem Baranem, którzy opowiedzieli swoje przeżycia z czasów wojennych.
Była to inna forma zajęć, gdzie młodzież mogła przebywać z osobami, które w pewien sposób również tworzyły historię naszego kraju i walczyły za jego wolność. Takie "dotknięcie historii" lepiej przemawia do młodzieży niż suche fakty w podręczniku.


1
2
1
2
1/2 


Agnieszka Kasprzyk

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2019 20:07
 
Wizyta w jednostce wojskowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:56

Klasy mundurowe z wizytą w jednostce wojskowej

Piątek 15 listopada dla klas pierwszych Liceum Sportowego o profilu policyjno-pożarniczo-wojskowym był niezwykle ciekawy. Zamiast lekcji klasy te uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez żołnierzy Jednostki Wojskowej w Dębicy w ramach Dni Otwartych Koszar w 3 Podkarpackiej Brygadzie Terytorialnej.

Młodzież podzielona na grupy miała okazję zapoznać się z zadaniami żołnierza, przymierzyć niezbędne umundurowanie, poćwiczyć manewry oraz obejrzeć broń, którą posługują się żołnierze. Mieli również okazję skosztować pysznej wojskowej grochówki. Zajęcia zostały tak zaplanowane, że grupy nie nudziły się ani chwili, a udział innych szkół mundurowych sprzyjał integracji młodzieży i nauczycieli oraz wymianie doświadczeń. Dzięki umowie o współpracy między szkołą, a jednostką wojskową, będą możliwe częstsze spotkania: zarowno wyjazdy młodzieży jak i przyjazd żołnierzy na zajęcia do szkoły.

1
2
1
2
1/2 Agnieszka Kasprzyk

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2019 20:01
 
Edukacja ekonomiczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:46


Młodzież Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza
w Ropczycach „Zbuduje kapitał przedsiębiorczości!”


Zespół Szkół wspólnie z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Narodowym Bankiem Polskim realizuje kolejny projekt z zakresu edukacji ekonomicznej.


W odpowiedzi na konkurs Narodowego Banku Polskiego dotyczący projektów z zakresu edukacji ekonomicznej, Koło Naukowe INTERKREATOR działające przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego pozyskało dofinansowanie na realizację projektu pt. „Zbuduj kapitał przedsiębiorczości!


czytaj całość

regulamin warsztatów

Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 10:59
 
Andrzejki 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 października 2019 14:22

 

 

kliknij aby powiększyć

Poprawiony: środa, 30 października 2019 14:26
 
Konkurs historyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 listopada 2019 10:29

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY


W październiku Powiat Ropczycko-Sędziszowski, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu ogłosił konkurs historyczny na temat: Od Krewa do Lublina- dzieje unii polsko- litewskich”.
Konkurs w Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza rozpropagowały i przygotowały uczniów nauczycielki historii, panie: Janina Słodyczka i Aneta Kwiatkowska. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 25 października wzięło udział 10 uczniów: Katarzyna Gredys, Dorota Róg, Hieronim Kopala, Kacper Karwat, Tomasz Bieszczad, Jakub Paśko, Mateusz Stasiowski, Artur Ciochoń, Jakub Oleś, Sławomir Misiorek.
Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 5 uczniów: Sławomir Misiorek, Jakub Oleś, Artur Ciochoń, Jakub Paśko oraz Tomasz Bieszczad.
Etap powiatowy (finałowy) odbył się 8 listopada w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Składał się z dwóch części: testu oraz części finałowej, która miała formę „1 z 10”, ostatecznie „1 z 14” z powodu takiej samej liczby punktów 4 uczestników.
Do finału „1 z 14” zakwalifikowali się uczniowie: Sławomir Misiorek, Artur Ciochoń oraz Jakub Paśko, którzy zostali laureatami tego konkursu. Sławomir Misiorek zdobył 5. miejsce, Artur Ciochoń 6. miejsce a Jakub Paśko 9. miejsce.

 

tn_IMG_0552
tn_IMG_0555
tn_IMG_0556
tn_IMG_0557
tn_IMG_0562
tn_IMG_0563
tn_IMG_0565
tn_IMG_0566
tn_IMG_0582
tn_IMG_0585
tn_IMG_0586
tn_IMG_0588
tn_IMG_0591
tn_IMG_0593
01/14 


Gratulujemy uczniom wiedzy i pasji historycznej.
W konkursie ogólnie wzięło udział 98 uczniów z różnych szkół. 36 zakwalifikowało się do etapu powiatowego (w tym 5 z Zespołu Szkół) i 14 zostało laureatami (w tym 3 z naszej szkoły).
Uczestnicy konkursu, opiekunowie i liczni zaproszeni goście na czele z Panią starostą Bernadetą Frysztak mogli obejrzeć uzbrojenie i stroje z epoki przygotowane przez profesjonalną grupę rekonstrukcyjną, obejrzeć wystawę plastyczną na temat konkursu a także posilić się przy dobrze zaopatrzonym „szwedzkim stole”.
Nauczycielki historii gratulują uczniom wiedzy i zachęcają do liczniejszego udziału w konkursach historycznych, które odbędą się w przyszłości.


Janina Słodyczka
Aneta Kwiatkowska

Poprawiony: czwartek, 14 listopada 2019 13:42
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2019 13:44

W piątek 8 listopada cała społeczność szkolna Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza świętując 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI punktualnie o 11:11 odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego włączając się w ten sposób w inicjatywę „Szkoła do hymnu”. Akcja ta miała na celu upamiętnienie ważnej dla Polaków daty 11 listopada oraz była kontynuacją zeszłorocznej akcji „Rekord dla niepodległej”. Uczniowie naszej szkoły dumnie śpiewali Mazurek Dąbrowskiego łącząc się z ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z ponad 20 tys. szkół w Polsce i za granicą. Wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej Ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie.


Aneta Kwiatkowska

Poprawiony: środa, 13 listopada 2019 13:59
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 57

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 122 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS