Dzis jest 10.04.2021, imieniny Borysławy, makarego, Michała
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Życzenia świąteczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 19 grudnia 2020 18:11

 

kliknij aby powiększyć

Poprawiony: sobota, 19 grudnia 2020 18:15
 
Życzenia świąteczne dla pensjonariuszy DPS w Rudzie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 grudnia 2020 19:36

Świąteczne życzenia dla pensjonariuszy
Domu Pomocy Społecznej w Rudzie.


Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas działającego w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach po raz kolejny przygotowali świąteczną niespodziankę dla pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Rudzie. Niestety pandemia Covid-19 spowodowała, że młodzież nie mogła odwiedzić mieszkańców tego Domu i spędzić z nimi radosnych chwil na wspólnym kolędowaniu. Wolontariusze przygotowali dla wszystkich drobne upominki i nagrali świąteczne życzenia, które zostały przekazane do DPS-u. Są one wyrazem pamięci, życzliwości i troski wobec tych, którzy w obecnym czasie przeżywają Święta w izolacji. Życzymy wszystkim błogosławionych Świąt Bożego Narodzenia! 

Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas

Poprawiony: piątek, 25 grudnia 2020 17:49
 
"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 grudnia 2020 18:23

9 grudnia 2020r. odbył się VIII etap szkolny ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy" podczas którego uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny w pracy.
Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego  Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy, w którym szkoła uczestniczy od ośmiu lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.
Etap szkolny konkursu poprzedzony był spotkaniem online uczestników konkursu z Panią Barbarą Czarnek nadinspektor pracy z Państwowej Inspekcji Pracy, która jest koordynatorem konkursu na etapie okręgowym. Spotkanie odbyło się 3 grudnia 2020r.


W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyli przedstawiciele z następujących klas:

• I PR - Ochał Dawid, Pociask Oliwier;

• II TBF – Mik Patrycja, Książek Konrad;

• II THT – Kazakow Evgenij;

• III EK – Ozga Izabela, Podjasek Jakub, Ziajor Izabela;

• III TE – Bereś Katarzyna, Kubik Anna, Tokarz Agata;

• IV TE – Bereś Karolina, Bizoń Patrycja, Głodek Agata, Mazur Justyna.


Komisja w składzie: pani mgr Aldona Majewska-Dudek i pani mgr inż. Agnieszka Róg przygotowały test sprawdzający.
Podczas konkursu uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień dotyczących przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów dotyczących bhp, legalności zatrudnienia, uprawnień rodzicielskich, urlopów wypoczynkowych, zatrudnienia pracowników młodocianych i osób niepełnosprawnych, pracy tymczasowej, kar i wykroczeń.
Maksymalną liczbę punktów otrzymała uczennica klasy II EK Ozga Izabela. Natomiast tylko jeden punkt mniej otrzymała uczennica klasy II TBF Mik Patrycja. Dwie błędne odpowiedzi miało troje uczestników: Bereś Katarzyna z klasy III TE, Bereś Karolina z klasy IV TE i Ziajor Izabela z klasy II EK. Jak widać z wyników walka podczas konkursu była zacięta.
W eliminacjach okręgowych w Rzeszowie Zespół Szkół będą reprezentowały: Ozga Izabela i Mik Patrycja.
Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują reprezentantom naszej szkoły.


Opracowały:
Agnieszka Róg
Aldona Majewska-Dudek


Poprawiony: piątek, 11 grudnia 2020 18:36
 
„Tusz do paki” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 grudnia 2020 18:35


Przystępujemy do Akcji „Pusty tusz wrzuć do paki i dokarmiaj zwierzaki!
Cel kampanii? Edukacja ekologiczna w zakresie segregacji odpadów niebezpiecznych- kartridży do drukarek atramentowych. Każdy może pomóc! Nie trzeba być uczniem Zespołu Szkół- wystarczy nas odwiedzić.
Jak włączyć się w akcję? To proste! Przynieś do szkoły zużyte (puste) pojemniki po tuszach do drukarek i wrzuć je do specjalnych pojemników:

 

  • przy głównym wejściu do szkoły (Bud. A, od strony ul. Mickiewicza)
  • przy wejściu do budynku W (Warsztaty szkolne, ul. Konopnickiej)
  • przy wejściu hali widowiskowo-sportowej


Kartridże muszą być oryginalne i nigdy nie napełniane tuszem.

Dlaczego warto się przyłączyć?

Chronisz środowisko naturalne przed niebezpiecznymi odpadami.

Zmniejszasz swój ślad węglowy poprzez redukcję zużycia surowców naturalnych np. ropy naftowej.
Pozbywasz się kłopotliwych odpadów w sposób bezpieczny (kartridży nie wolno wyrzucać razem z odpadami zmieszanymi, wymagają specjalnego pojemnika).


Wszystkie zebrane odpady zostaną przekazane do recyklingu a za pozyskane w ten sposób pieniądze zostanie zakupiona karma dla zwierzaków ze schronisk.

 


Im więcej tuszów zbierzemy tym więcej karmy trafi do ich misek!

Poprawiony: poniedziałek, 07 grudnia 2020 18:43
 
Światowy Dzień Walki z AIDS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 listopada 2020 13:40

1 Grudnia Światowy Dzień Walki z AIDS


Światowy Dzień Walki z AIDS to dzień, w którym szczególnie staramy się przełamywać bariery, takie jak strach i wynikająca z niego stygmatyzacja osób zakażonych HIV i chorych na AIDS . Jest to dzień bardzo szczególny, nie tylko promujący walkę z AIDS, ale także czas , w którym myślimy o bliskich i przyjaciołach oraz staramy się zwrócić uwagę społeczeństwa na ciągle aktualny problem epidemii HIV/AIDS.
W tym dniu na całym świecie, w tym i Polski, odbywają się konferencje, happeningi oraz akcje edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV/AIDS. Krajowe Centrum ds. AIDS w ramach Światowego Dnia Walki z AIDS od 2001 roku prowadzi kampanie multimedialne.

Poprawiony: poniedziałek, 30 listopada 2020 13:52
Więcej…
 
"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 29 listopada 2020 16:50

ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU W KONKURSIE
"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY"Uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza kolejny raz wezmą udział w projekcie „Kultura bezpieczeństwa”, w ramach którego odbędzie się szkolenie online dla uczniów. Zdobytą wiedzę będzie można sprawdzić w I etapie ogólnopolskiego konkursu "Poznaj swoje prawa w pracy", który odbędzie się 09.12.2020 roku.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Obejmuje zagadnienia dotyczące przepisów prawnej ochrony pracy, bhp, legalności zatrudnienia i innej pracy zarobkowej.
Zapraszamy chętnych uczniów do sprawdzenia swojej wiedzy i zgłoszenia swojego udziału w konkursie online do dnia 4.12.2020 roku, do pani Agnieszki Róg lub Aldony Majewskej-Dudek.


BAZA PYTAŃ, z którą należy się zapoznać:

https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/225474/BAZA%20pytan%20rok%20szkolny%202020-2021.pdf


ZAPRASZAMY

Poprawiony: niedziela, 29 listopada 2020 16:57
 
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 22 listopada 2020 10:13

W 2020 roku Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
przypada na 21 listopada


Światowy Dzień Życzliwości (World Hello Day) został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę „Jom Kippur” między Izraelem a Egiptem. Konflikt był dość poważny, zginęło tysiące żołnierzy i niewinnych cywilów, więc wielu ludzi zaczęło się obawiać, że dojdzie do kolejnej wielkiej wojny. Pomysł braci zyskał wielu zwolenników, dziś World Hello Day obchodzone jest w ponad 180 krajach, zaś Polska do zabawy przyłączyła się w 2006 roku. Wrocław był pierwszym miastem, które zapoczątkowało celebrację Światowego Dnia Życzliwości. Święto ma wielu ambasadorów na całym świecie, w tym laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Poprawiony: niedziela, 22 listopada 2020 10:19
Więcej…
 
BohaterON- włącz historię PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 listopada 2020 11:57


Młodzież z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON- włącz historię”.
Akcja była prowadzona od września do listopada 2020 roku. Miała ona na celu przypomnienie ważnego wydarzenia z historii naszego kraju, jakim było Powstanie Warszawskie, upamiętnienie jego bohaterów oraz nawiązanie z nimi kontaktu przez wysłanie kartek, pamiętników oraz laurek. Organizatorzy akcji zmienili w tym roku jej formę, zaproponowali, aby prace były wykonane wspólnie przez uczniów danej klasy, grupy.


Przedstawiciele klas 2 EK, 3 TO a, 3 TE, 2 TBF wykonali wspólnie kartki, plakaty oraz pamiętniki dla Powstańców, napisali życzenia oraz podziękowania. W tym roku 15 prac trafiło do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego, uczniowie zapoznali się z losami osób, do których je adresowali. Uczestniczyli także w zajęciach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, zapoznali się z jego przebiegiem oraz z codziennym życiem ludzi, którym przyszło żyć i walczyć w tych trudnych czasach.


tn_1
tn_2
tn_3
1/3 


Aneta Kwiatkowska

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2020 12:14
 
Rocznica Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 listopada 2020 11:39

We wtorek 10 listopada całą społeczność szkolną Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza zapraszamy, w ramach obchodów 102. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, punktualnie o 11:11, do odśpiewania hymnu narodowego włączając się w ten sposób w inicjatywę „Szkoła do hymnu”. Akcja ta ma na celu upamiętnienie ważnej dla Polaków daty 11 listopada oraz jest kontynuacją akcji „Rekord dla niepodległej”. Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, najbliższymi. Wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej Ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie.
Prosimy także o zapoznanie się z krótką prezentacją oraz filmem. Wykażmy się patriotyzmem, chcąc zagłębiać się w kartach historii naszej Ojczyzny


obejrzyj filmhttps://www.youtube.com/watch?v=13Nn_2sAnR4

 

zobacz prezentację

 

 

 

Aneta Kwiatkowska Agnieszka Kasprzyk

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2020 11:54
 
Uczniowie ropczyckiego „Zwierza” laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu w Łodzi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 października 2020 17:22

W dniach 26-27 października 2020 r. odbył się w Łodzi IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej.

Festiwal ten ma już swoją tradycję i cieszy się wśród młodzieży ogromną popularnością. 

Organizatorami OFPR są - XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi, Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Uczestnicy Festiwalu to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. 

W tym roku Festiwal przebiegał pod hasłem „Świat bez wojny- pokój na ziemi”. Repertuar młodych wykonawców był bardzo bogaty. Znalazły się w nim zarówno piosenki z minionych lat, jak i najnowsze przeboje.

Po eliminacjach wstępnych Jury konkursu zakwalifikowało do udziału w finale 50 uczestników. 

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, Festiwal odbył się w formie online. Koncerty z nagraniami występów uczestników były  transmitowane ze studia festiwalowego w Łodzi.

Wśród finalistów Festiwalu, już po dziewiąty, znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach -: Monika Traciak (kl.4 LG), Natalia Saj (kl.2 EK) i Konrad Kujda (kl.2 HM), przygotowani przez nauczyciela języka rosyjskiego - Anitę Bieniasz.

Monika Traciak reprezentowała naszą szkołę w dwóch kategoriach. Jako solistka wykonała piosenkę „Cud Bożego Narodzenia”z repertuaru ukraińskiej piosenkarki Nastii Kamenskih. 

W duecie Monika wystąpiła z Natalią Saj.  Dziewczęta zaśpiewały dwie piosenki- „Bocian na dachu” (z repertuaru znanej rosyjskiej i ukraińskiej piosenkarki- Sofii Rotaru) oraz „Dwa kawałki kiełbaski” grupy Kombinacja.

Konrad Kujda wystąpił z piosenką „Pamiętam cię” z repertuaru Dimy Bilana.


Zmagania uczestników oceniało dziewięcioosobowe międzynarodowe Jury pod przewodnictwem  Ludmiły Szypielewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

Z radością informujemy, że uczniowie naszego Zespołu już po raz siódmy znaleźli się wśród Laureatów Festiwalu-   Monika Traciak i Natalia Saj zajęły III miejsce w kategorii Duet.

 

tn_20201013_100844
tn_20201013_102224
tn_20201013_104341
tn_20201013_112017
tn_20201013_112026
tn_20201013_112030
tn_20201013_112557
tn_20201013_113647
tn_20201013_113659
tn_20201028_140138
tn_20201028_140731
tn_20201028_140825
01/12 


Nagranie konkursowe zostało zrealizowane dzięki uprzejmości Dyrektora Centrum Kultury w Ropczycach– pani Sylwii Ruszel  oraz panów - Mikołaja Harchuta i Artura Marka, za co serdecznie dziękujemy.

Poprawiony: środa, 28 października 2020 17:36
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 66

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 101 gości 

Pracownie w ZS