Dzis jest 19.10.2018, imieniny Michaliny, Michała, Piotra
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Stypendium im. Doroty Szczepanek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2018 10:56

Stypendium im. Doroty Szczepanek
dla najlepszej uczennicy Zespołu Szkół

 

 

Stypendium im. Doroty Szczepanek jest formą wyróżnienia i docenienia wybitnych uczniów ropczyckich szkół ponadgimnazjalnych. Ideą Stypendium jest wspieranie zdolnych uczniów oraz motywowanie ich do osiągania jak najwyższych wyników w dziedzinie, która ich interesuje.
Fundatorami Stypendium im. Doroty Szczepanek są Rodzice zmarłej -  prof. dr hab. Kazimierz Szczepanek oraz Jego żona - Alicja Szczepanek.
W danym roku szkolnym Stypendium w wysokości 300 złotych miesięcznie otrzyma Jolanta Kowalska, uczennica klasy III Technikum Ekonomicznego.
Składamy serdeczne podziękowania Państwu Alinie i  Kazimierzowi Szczepankom za ufundowanie stypendium im. zmarłej córki Doroty. Wyrażamy uznanie i wdzięczność za Państwa  ofiarność i wielkie serce. Państwa postawa jest wyrazem wiary w młode pokolenie i troski o jego przyszłość.


 Dyrekcja i Cała Społeczność Zespołu Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 11:16
 
Dzień otwartych drzwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2018 08:37

Dzień szeroko otwartych drzwi w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


Każdego roku Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach wspólnie z Firmami Partnerskimi organizuje Dzień Otwarty dla uczniów gimnazjów z terenu powiatu Ropczycko- Sędziszowskiego. W bieżącym roku Szkołę odwiedziło około 500 młodych ludzi stojących przed wyborem odpowiedniej dla siebie drogi życiowej.
W szkole czekała na nich prezentacja kierunków kształcenia oferowanych przez Zespół Szkół jak również stoiska przygotowane przez Partnerów Szkoły. Młodzież zwiedziła pracownie obróbki skrawaniem i technik CNC, mechatroniki, pracownię diagnostyki pojazdów samochodowych oraz pracownię informatyki i grafiki komputerowej.
Podczas Dnia Otwartego na hali widowiskowo- sportowej Partnerskie Firmy i uczelnie zaprezentowały swoją ofertę dla absolwentów Zespołu Szkół w Ropczycach.
Firma Safran wspólnie z Politechniką Rzeszowską prezentowała modele samolotów przygotowane przez Studenckie Koło Naukowe Euroavia oraz ruchome modele przekładni produkowane w zakładzie Safran Transmission Systems Poland w Sędziszowie Małopolskim.

 

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 08:48
Więcej…
 
Stop Narkotykom PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 22 marca 2018 08:14

Stop Narkotykom  - Bezpieczne Dorastanie

 

W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Stop Narkotykom -  Bezpieczne Dorastanie" opracowanego  przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego,  w marcu w Zespole Szkół   im.  ks. dra Jana Zwierza 02.03.2018r. na hali widowiskowo-sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Nożnej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły połączone  z prelekcją przeprowadzoną  przez Higienistkę Szkolną  panią Halinę Rudny na temat negatywnego wpływu brania narkotyków. Celem prelekcji było uświadomienie młodzieży, że narkotyki są niezwykle szkodliwe. Uzależnienie to nie jedyny efekt uboczny stosowania narkotyków. Przy długotrwałym nadużywaniu są trucizną, która powoli niszczy cały organizm. Wpływają nie tylko na funkcjonowanie poszczególnych narządów, lecz także mogą zmieniać psychikę człowieka. Uzależnienie psychiczne od narkotyków powoduje, że zachwiana zostaje psychika osoby uzależnionej. Nagle wszystko inne przestaje być ważne – liczy się tylko przyjmowanie narkotyku. Taka osoba zaniedbuje wszystkie czynności życia codziennego. Oprócz tego wzrasta u niej tolerancja na narkotyk, przez co musi zażywać ciągle więcej i więcej. Leczenie tego typu uzależnienia jest bardzo trudne i odbywa się w specjalnych poradniach i grupach terapeutycznych. Dużo częściej jednak narkotyki wywołują lub prowadzą do wielu chorób psychicznych.

 

tn_IMG_0157
tn_IMG_0159
tn_IMG_0166
1/3 

Poprawiony: czwartek, 22 marca 2018 08:30
Więcej…
 
IV Edycja Olimpiady ZUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 marca 2018 19:32

Wojewódzki Finał IV Edycji Olimpiady ZUS


Ponad 2600 uczniów zmagało się w roku szkolnym 2017/2018 z testem wiedzy o ubezpieczeniach społecznych. Najlepsi uczniowie 16 marca 2018 r. uczestniczyli w II wojewódzkim etapie ogólnopolskiej olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych".
Historia ubezpieczeń społecznych, składki, obowiązki płatnika, zasiłki i świadczenia to niektóre z tematów, jakie w ramach Lekcji z ZUS przerabiali uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.
Młodzież naszej szkoły ma świadomość, że każdy w przyszłości stanie się klientem ZUS. Dlatego też chętnie podjęła wyzwanie i uczestniczyła w zajęciach lekcji z ZUS. Etap szkolny wygrały uczennice klasy III technikum ekonomicznego Marta Dudek, Jolanta Kowalska i Marta Marciniec.

Z wynikiem 59 punktów zajęły 3 miejsce w rankingu szkół Podkarpacia.

Poprawiony: wtorek, 20 marca 2018 19:41
Więcej…
 
Krwiodawstwo PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 marca 2018 10:43

Młoda krew ratuje życie


8 marca 2018 r. gościliśmy ekipę z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. Z naszej szkoły udział w akcji wzięła stała grupa krwiodawców oraz kilka osób, które oddawały krew po raz pierwszy. Przyszła także młodzież z pozostałych ropczyckich szkół oraz niezawodni stali – zasłużeni już krwiodawcy.

Krew może oddać każdy pełnoletni człowiek, który jest zdrowy, a jego waga jest nie niższa niż 50 kg. Wszelkie informacje na temat kryteriów zdrowotnych są dostępne na stronie https://www.rckk.rzeszow.pl/ oraz w szkolnej bibliotece.D. Mucha

Poprawiony: środa, 14 marca 2018 10:48
 
Turniej poezji i prozy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 marca 2018 11:12

III EDYCJA TURNIEJU POEZJI I PROZY „ZAWSZE WIERNI”


Utwory wybierane przez recytujących stanowią hołd dla ludzi wiernych ideom wolności,honoru oraz umiłowania ojczyzny.
W ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych 2 marca 2018r. w podziemiach ratusza w Sędziszowie Młp. odbyły się eliminacje, podczas których wystąpili uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z powiatu ropczycko-sędziszowskiego.
Sebastian Kmiecik uczeń kl. I TE zajął I miejsce, prezentując fragmenty poematu Juliana TuwimaKwiaty polskie” i reprezentował naszą szkołę w finale wojewódzkim w Ropczycach.

tn_28377509
tn_IMG_4043
tn_IMG_4048
tn_IMG_4058
tn_IMG_4062
tn_IMG_4065
tn_IMG_4067
1/7 

Organizatorem turnieju jest Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców, Starostwo Powiatowe w Ropczycach i Instytut Pamięci Narodowej. Patronat honorowy sprawują: Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej, Marszałek Województwa Podkarpackiego i Podkarpacki Kurator Oświaty.


Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: poniedziałek, 12 marca 2018 11:21
 
Rekolekcje Wielkopostne 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 09 marca 2018 15:10

 

Kliknij aby powiększyć

Poprawiony: piątek, 09 marca 2018 15:13
 
Kształcenie - Zawód - Kariera PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 marca 2018 19:50

Młodzież Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w WUP
w Rzeszowie


W ramach współpracy z WUP w Rzeszowie 19.12.2017r. klasa 3TE i 06.03.2018r. klasa 3TO pod opieką pedagogów szkolnych uczestniczyła w spotkaniu informacyjnym pt. "Kształcenie - Zawód - Kariera ", które przeprowadzili Doradcy Zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej .
Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z aktualnym rynkiem pracy oraz rynkiem edukacyjnym.
Wybór zawodu jest bardzo ważną decyzją w życiu każdego młodego człowieka ponieważ dotyczy jego przyszłości. Dlatego w trakcie zajęć uczniowie mieli m.in. możliwość określenia i rozpoznania własnych predyspozycji i zainteresowań zawodowych pod kątem wyboru zawodu i kierunku dalszego kształcenia.
Uczestnicząca w spotkaniu młodzież została także wyposażona w wiedzę na temat możliwości wsparcia dla osób młodych wchodzących na rynek pracy. Aneta Bochenek
 Agnieszka Rymut

Poprawiony: wtorek, 06 marca 2018 19:57
 
Komiks w [PRL] w komiksie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 marca 2018 20:13

Biblioteka szkolna zaprasza do zwiedzenia wystawy: Komiks w [PRL] w komiksie.


W dniach 05.03.2017 r. – 16.03.2017 r., w godzinach od 8:00 do 14:00, w czytelni biblioteki szkolnej można obejrzeć wystawę pt.: Komiks w [PRL] w komiksie. Ekspozycja liczy ponad czterdzieści plansz i została wypożyczona z oddziału Instytutu Pamięci Narodowej w Rzeszowie.
Komiks PRL-u był specyficznym i ciekawym zjawiskiem, stając się jednocześnie częścią historii tego okresu. Wystawa jest próbą określenia miejsca i roli komiksu w Polsce Ludowej.Serdecznie zapraszamy do obejrzenia.


Nauczyciele bibliotekarze

Poprawiony: poniedziałek, 05 marca 2018 20:16
 
Dzień Otwarty - 13 marca 2018 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 marca 2018 09:03

 

 

Kliknij aby powiększyć

Poprawiony: poniedziałek, 05 marca 2018 22:42
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 44
Reklama
Reklama
Reklama

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 176 gości