Dzis jest 10.04.2021, imieniny Borysławy, makarego, Michała
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Jak skutecznie uczyć się w domu? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 października 2020 17:13

Nowy tryb nauki jest wbrew pozorom niełatwy i bardzo wymagający. Do tej pory dom był miejscem odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Jak zatem zmotywować się do pracy?
Długa przerwa od szkoły wydawała się marzeniem każdego ucznia, nauczanie online wyobrażaliśmy sobie jako jeden z najłatwiejszych sposobów przyswajania informacji.
W końcu gdzie jest nam przyjemniej niż we własnym, dobrze znanym domu, w wygodnym fotelu przed komputerem?

Rzeczywistość jednak bezlitośnie zweryfikowała nasze wyobrażenia, znowu Drodzy Uczniowie musicie wykazać się większą samodzielnością, a przestrzeń własnego domu często nie tylko nie sprzyja, a wręcz odciąga Was od nauki, podobnie jak niewspółpracujący domownicy. Jak więc podejść do zdalnej nauki, by była ona skuteczna i nie rozciągała się na cały dzień? Jak wykorzystać obecną sytuację, by usprawnić swoje sposoby na naukę w ogóle?

 

 1. Zorganizuj przestrzeń wokół siebie. – Ważne jest wyznaczenie sobie miejsca, które jest dla mnie samego miejscem nauki . Wybierz miejsce, które najmniej kojarzy ci się z odpoczynkiem, najbardziej motywuje do rozpoczęcia pracy.
  Nie może być to wygodna kanapa albo łóżko, w którym śpisz. Koniecznie zrób porządek na biurku, przygotuj na nim tylko potrzebne do nauki przedmioty. Zadbaj o tło, by móc w każdej chwili połączyć się z nauczycielem na wideo – najlepiej, żeby było neutralne.
 2. Zlikwiduj rozpraszacze. – Najlepiej byłoby wyłączyć telefon lub internet, jeśli jednak jest Ci potrzebny do nauki, wyloguj się z rozpraszających aplikacji. – Konieczne jest wyłączenie i odsunięcie innych rzeczy niezwiązanych z nauką, które przeszkadzają w skupieniu się nad określonymi zadaniami.
 3. Uprzedź domowników. – Rodzina czy współlokatorzy powinni wiedzieć, kiedy szczególnie potrzebujesz spokoju. Nie zawsze każdy w domu ma swojego laptopa , więc sytuacja tym bardziej wymaga od nas negocjacji z domownikami. Trzeba wstępnie obliczyć, ile potrzeba nam czasu na dane zadanie i porównać to z potrzebami pozostałych użytkowników komputera.
 4. Ustal harmonogram dnia. – Wielu uczniów narzeka, że całymi dniami rozwiązuje zadania. Może jest to spowodowane nadmiarem materiału, ale często to skutek niewłaściwej organizacji pracy. Wyznacz sztywne godziny na naukę, ale także na odpoczynek, a nawet nagrodę – w ten sposób wypracujesz sztywną rutynę . Niech po obowiązkach nastąpią przyjemności!
 5. Znajdź swój wewnętrzny czas na naukę. Podejdź do sprawy eksperymentalnie: w wybrane dni poucz się rano, w inne wieczorem. Biorąc pod uwagę własny sposób funkcjonowania, warunki, w jakich pracujemy, dostęp do komputera, jaki mamy, być może okaże się, że lepiej będzie pracować nam w godzinach, kiedy inni śpią". Ważne, by potem tych godzin się trzymać – rutyna to klucz do sukcesu!
 6. Nadal za dużo? – Jeśli mimo stosowania się do powyższych rad nadal nie nadążasz z nauką to sygnał, żeby zwrócić się do nauczyciela z pytaniem, czy nie można choć trochę ograniczyć liczby zadań do wykonania. "Nikt nie jest tutaj specjalistą – ani uczeń, ani nauczyciel. Wyrozumiałość jest niezbędna, bo wszyscy zostaliśmy wrzuceni na głęboką wodę".


Przypominamy, że możecie z Nami Drodzy Uczniowie kontaktować się za pomocą Teamsa, Dziennika elektronicznego, Messengera a wrazie potrzeby będziemy udostępniać swój numer telefonu.


SERDECZNIE POZDRAWIAMY

Poprawiony: środa, 28 października 2020 17:22
 
Bo dla nich ważna była Polska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 października 2020 19:40

Zespół Szkół na podium konkursu „Bo dla nich ważna była Polska


15 października 2020 w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się finał Powiatowego Konkursu historycznego „Bo dla nich ważna była Polska”. Konkurs zorganizowany został aby upamiętnić 100-lecie bitwy warszawskiej.


W finale konkursu Zespół Szkół reprezentowali uczniowie:

Monika Stręk (4 TBM),

Jakub Oleś (2 EK),

Katarzyna Longosz (2 TE)

Guzek Eryk (2 PP).


Do ścisłego finału zakwalifikował się Eryk Guzek, który w ostatecznej rozgrywce znalazł się na podium i zajął trzecie miejsce. Poziom konkursu był bardzo wysoki, tym większe gratulacje. Opiekunem ucznia w konkursie była Agnieszka Kasprzyk.


Gratulujemy. 

Poprawiony: wtorek, 27 października 2020 19:45
 
XXV Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 października 2020 18:28


13 października 2020 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbył się I etap (szkolny) XXV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym uczestniczyli uczniowie:

z klasy 2EK: Martyna Kisiel, Izabela Ozga, Jakub Podjasek, Izabela Trojan, Izabela Ziajor
z klasy 3TBH: Agata Bochnak, Kamila Łyszczek, Wiktoria Świderska


Racjonalne żywienie jest jednym z istotnych czynników determinujących stan zdrowia społeczeństwa, jego pomyślność i aktywność zawodową. Mając to na uwadze organizacje międzynarodowe i władze poszczególnych krajów podejmują różne działania zmierzające do podniesienia poziomu wiedzy żywieniowej ludności, szczególnie młodego pokolenia. Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności, wychodząc naprzeciw tym dążeniom, stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych problemem żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocję zdrowia oraz tworzenie dla zdolnej młodzieży możliwości ogólnopolskiej rywalizacji w tym obszarze wiedzy.

Tematyka wiodąca tegorocznej Olimpiady – „Cukrzyca – prewencja i leczenie dietą”.
Do drugiego etapu (okręgowego) zakwalifikowały się uczennice: Izabela Ziajor (2EK) oraz Wiktoria Świderska (3TBH).
Serdecznie gratulujemy.


Katarzyna Piękoś

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2020 18:32
 
Komunikat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 października 2020 17:09

Dyrektor Zespołu Szkół im ks. dra. Jana Zwierza w Ropczycach informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zajęcia dydaktyczno - wychowawcze są zawieszone od dnia 19 października 2020r. odbywają się w formie zdalnej.

 

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna-i-hybrydowa-w-szkolach-ponadpodstawowych

 

Proszę uczniów o sprawdzanie informacji w dzienniku elektronicznym.
W sytuacji koniecznego załatwienia spraw w sekretariacie szkoły interesant:

 

 • Korzysta z dzwonka umieszczonego przed wejściem głównym do budynku szkoły od ulicy Mickiewicza.
 • Bezwzględnie odkaża ręce płynem do dezynfekcji rąk;
 • Poddaje się pomiarowi temperatury przez wyznaczonego pracownika obsługi.
 • Podaje dyżurującemu przy wejściu pracownikowi cel przybycia, swoje imię i nazwisko,
 • Korzysta z maseczki / przyłbicy oraz rękawiczek
 • Dyżurujący pracownik kieruje interesanta do odpowiedniego biura/miejsca. Bezwzględnie nie można pozwolić na swobodne poruszanie się po terenie szkoły osobie obcej.
 • Do sekretariatu/biur szkoły wchodzi się pojedynczo.


Przy wejściu głównym umieszcza się numery telefonów do:

a. właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej: 17 22 18 321 całodobowy,
b. oddziału zakaźnego szpitala: Dębica -14 680 83 87,
c. sekretariatu szkoły: 17 22 18 270

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2020 17:15
 
Tablet dla najlepszego biznesplanu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 października 2020 09:58

 

Dyrekcja Zespołu Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza wręczyła nagrody
Laureatom konkursu na najlepszy biznesplan

w ramach projektu „Zbuduj kapitał
przedsiębiorczości!” realizowanego we współpracy

z Uniwersytetem Rzeszowskim i Oddziałem
Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie


Pomimo ogłoszonej Pandemii - dla niektórych „wydłużonych wakacji”, nasi uczniowie nie próżnowali. W okresie zdalnej nauki, pod opieką nauczycieli Zespołu Szkół opracowywali biznesplany na założenie działalności gospodarczej.
Przygotowane prace zostały poddane ocenie pracowników naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego pod kierownictwem Pani dr hab. prof. UR Anny Barwińskiej - Małajowicz. Niestety nie udało się w sposób uroczysty wręczyć nagród, naszym Laureatom. Miała odbyć się konferencja, z udziałem znakomitych gości, podczas której Laureaci mieli opowiedzieć o swoich pomysłach na założenie działalności gospodarczej.
Pandemia zmieniła plany i zmusiła Dyrekcję Szkoły do ograniczenia uroczystości i bezpiecznego przekazania nagród Laureatom.

Poprawiony: środa, 07 października 2020 10:34
Więcej…
 
Kolejny Erasmus+ w Zwierzu!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 września 2020 09:57


17 września 2020 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie zatwierdziła do realizacji projekt Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Całkowita suma dofinansowania projektu to 150.000 Euro!
W ramach projektu 64 uczniów z kierunków: technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik mechanik maszyn CNC oraz technik ekonomista znów będzie miało szansę na 3-tygodniowe praktyki w słonecznej Hiszpanii. Projekt będzie realizowany w latach 2020-2022, szczegółowych informacji udzielają p. Agnieszka Kasprzyk i p. Joanna Doroba.


Całość przedsięwzięcia finansowana będzie ze środków UE.

Poprawiony: wtorek, 22 września 2020 10:09
 
Zdalna konferencja ekonomiczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 września 2020 08:34

Zdalna konferencja ekonomiczna
Uniwersytetu Rzeszowskiego i Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza pod patronatem Narodowego Banku Polskiego


Pomimo Pandemii udało się zakończyć projekt, „Zbuduj kapitał przedsiębiorczości”, który Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach realizował wspólnie
z Uniwersytetem Rzeszowskim i Narodowym Bankiem Polskim.
Zbuduj kapitał przedsiębiorczości” - zarówno nazwa projektu jak i jego forma niewątpliwie przyczyniły się do zwiększenia kapitału przedsiębiorczości wśród uczniów Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, biorących udział w projekcie. Z ciekawych zajęć, prowadzonych przez studentów Koła Naukowego Ekonomistów INTERKREATOR działającego przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego, skorzystało ponad 150 uczniów z klasy drugiej i trzeciej Technikum Ekonomicznego oraz pierwszej, drugiej i trzeciej Technika Logistyka w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. W ramach tego projektu przeprowadzono wśród młodzieży konkurs na najlepszy biznesplan, z czego najlepszych sześciu uczniów zostało nagrodzonych.


Poprawiony: wtorek, 22 września 2020 08:51
Więcej…
 
NARODOWE CZYTANIE 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 września 2020 11:58

Matko, w lesie są maliny,
Niechaj idą w las dziewczyny.
Która więcej malin zbierze,
Tę za żonę pan wybierze

J. Słowacki: Balladyna


Ten i inne fragmenty Balladyny Juliusza Słowackiego - lektury dziewiątej odsłony Narodowego Czytania - odczytali dla społeczności szkolnej w poniedziałek 7 września uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. W osoby dramatu wcielili się: Katarzyna Longosz (2 TE), Wiktoria Ziomek (2 TE), Patrycja Gawryś (2 TE), Szczepan Czapor (2 TE), Piotr Wiewióra (2 TL) i Dawid Felon (3 ATO). Osoby, które wzięły udział w akcji, otrzymały egzemplarz dzieła Słowackiego ufundowany przez Dyrekcję naszej szkoły i opatrzony okazjonalną pieczęcią – darem od organizatora.Narodowe Czytanie to akcja mająca na celu popularyzację polskiej literatury. Może w ten sposób połączy też pokolenia.


Dorota Mucha
Lucyna Sokołowska

Poprawiony: piątek, 11 września 2020 12:09
 
Nowa pracownia języka angielskiego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 08 września 2020 06:57

Od września 2020 roku do użytku została oddana nowa pracownia języka angielskiego- sala 210. Projekt autorstwa pana Karola Zagórskiego zrealizowany został we współpracy z dyrekcją szkoły, przy wsparciu finansowym wielu firm z regionu. Opiekunem nowej pracowni jest pani Joanna Doroba.
Projekt zakładał demontaż i rozbiórkę starych zabudów i okładzin ściennych z drewna oraz parkietu, modernizację instalacji elektrycznej, teletechnicznej i nagłośnienia oraz instalację klimatyzacji. W pracowni wyrównano ściany płytami gipsowo-kartonowymi oraz podwieszono sufit, posadzka została pokryta łatwymi w utrzymaniu płytami gresowymi, a ściany i sufit pomalowano ekologicznymi farbami.

 

tn_1
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
tn_6
1/6 


Poprawiony: poniedziałek, 16 listopada 2020 00:04
Więcej…
 
Nowy wicedyrektor w Zespole Szkół PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 03 września 2020 11:32


Dnia 1 września 2020 r. dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Pilch uroczyście wręczył akt nadania nowemu wicedyrektorowi Krzysztofowi Klimek.


Aktualnie w skład kierownictwa szkoły wchodzą:

dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Pilch,

wicedyrektor Krzysztof Klimek,

wicedyrektor Tomasz Wojnarowski,

kierownik warsztatów Jerzy Mytych 

kierownik kształcenia praktycznego Andrzej Świniuch.


tn_IMG_4217
tn_IMG_4218
tn_IMG_4219
tn_IMG_4221
tn_IMG_4222
tn_IMG_4224
1/6 
Poprawiony: wtorek, 08 września 2020 06:46
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 66

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 94 gości 

Pracownie w ZS