Dzis jest 12.12.2018, imieniny Ady, Aleksandra, Dagmary
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Wielkanoc 2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 04 kwietnia 2015 09:24
 
XXVII Konkurs Piosenki Obcojęzycznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 kwietnia 2015 11:18

LOVE ME TENDER


24 marca 2015r. w Młodzieżowym Domu Kultury w Jaśle odbył się XXVII  Konkurs Piosenki Obcojęzycznej LOVE ME TENDER.
W konkursie wzięło udział 72 wokalistów. Uczestnicy śpiewali piosenki w języku angielskim,   francuskim, hiszpańskim, rosyjskim, niemieckim, włoskim oraz greckim.
Naszą szkołę reprezentowały Monika Zagaja (uczennica klasy 2 Technikum - technik hotelarstwa), oraz Adrianna Noga (uczennica klasy 1 Technikum - technik logistyk). Monika - zaśpiewała piosenkę „Słońce” w języku rosyjskim, zaś Adrianna - "Only Hope"
w języku angielskim. Uczennice do konkursu przygotowały nauczycielki języków obcych - Anita Bieniasz i Olga Jaracz.


Poprawiony: środa, 01 kwietnia 2015 11:45
Więcej…
 
Olimpiada budowlana PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 kwietnia 2015 06:47

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH


07 marca 2015r. w Zespole Szkół Kształcenia Ustawicznego w Rzeszowie odbyła się XXVIII edycja zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach reprezentowali uczniowie III i IV klasy Technikum Budowlanego: Ptaszek Sławomir, Irzyk Tomasz wraz z nauczycielem prowadzącym mgr inż. Agnieszką Róg.
Nasza szkoła już po raz piąty przystąpiła do OWiUB.
Otwarcie Olimpiady nastąpiło o godz. 900. Przybyłych z 20 szkół uczniów i opiekunów oraz członków komisji powitał Pełnomocnik Komitetu Głównego Olimpiady Wiedzy
i Umiejętności Budowlanych Pan Ryszard Daniel. Przedstawił  skład komisji czuwającej nad prawidłowym przebiegiem olimpiady.

W dalszej części członkowie komisji wygłosili krótkie przemówienia, po czym przedstawiciele opiekunów sprawdzili oryginalność prac i rozpoczęła się pierwsza część olimpiady.
Całość  zawodów składa się z dwóch części trwających po 120 minut.
Sześciu najlepszych uczniów wyłonionych z pośród uczestników zawodów okręgowych weźmie udział w eliminacjach centralnych, które w tym roku odbędą się w Warszawie.


czytaj całość

Poprawiony: środa, 01 kwietnia 2015 06:53
 
Najpiękniejsza pisanka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 31 marca 2015 18:08

KONKURS NA NAJPIĘKNIEJSZĄ PISANKĘ ROZSTRZYGNIĘTY


30 kwietnia w naszej szkole zostało przeprowadzone głosowanie na najpiękniejszą pisankę wykonaną dowolną techniką. Prace uczniów zostały ocenione przez Dyrekcję, nauczycieli, pracowników administracji oraz uczniów. I miejsce zajęła pisanka wykonana przez uczennicę kl. 1TEF – Jessicę Żurek, II miejsce zajęła pisanka Oliwii Szymańskiej z kl. 1PW i III miejsce pisanka Sandry Drzystek z kl. 4 TEM. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy i gratulujemy zdolności artystycznych. Serdeczne podziękowania również dla uczniów kl. 1 TEF za przeprowadzenie głosowania – Natalii Kryla, Natalii Maciejko, Gabrieli Pluta, Karolowi Sędłak. Pięknie wykonane pisanki wprowadziły nas
w szczególny nastrój Świąt Wielkanocnych dlatego z tej okazji wszystkim życzymy Wesołego Alleluja.


    Agata Marciniec

 


Prace uczniów

Poprawiony: czwartek, 02 kwietnia 2015 09:03
Więcej…
 
Prawa w pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 30 marca 2015 07:58

Konkurs pn.:"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY"


W Zespole Szkół im ks. dra Jana Zwierza 11 grudnia 2014 roku został przeprowadzony po raz drugi etap szkolny ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy".
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

W konkursie uczestniczyło czternastu uczniów.

Klasę III TB reprezentowali:  Napora Agata, Czekajski Mateusz, Fryz Bartłomiej, Ptaszek Sławek.
Klasę III TFO reprezentowali: Kobos Arkadiusz, Kozek Kewin,
Klasę III TEH reprezentowali: Kaznecka Justyna, Klimek Justyna, Malska Joanna, Ocytko Adrianna, Pacocha Justyna, Siwiec Alicja, Świerad Klaudia, Partyka Wojciech.

Poprawiony: poniedziałek, 30 marca 2015 08:03
Więcej…
 
Targi szkół ponadgimnazjalnych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 11:52

ZWIERZ PREZENTUJE SWOJE MOŻLIWOŚCI


24 marca 2015 r. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza przedstawił swoją atrakcyjną ofertę kształcenia na targach szkół ponadgimnazjalnych organizowanych w Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej. Nasza młodzież zapoznała gimnazjalistów z kierun-
kami kształcenia i tajnikami zawodów, jakie proponuje ropczycki Zwierz. Uczniowie gimnazjum mieli okazję przekonać się, czy do twarzy im w stroju strażackim, mogli uczestniczyć w sesji zdjęciowej i otrzymać kalendarz ze sobą w roli głównej, mieli możliwość obejrzenia wybranych elementów sprzętu używanego w naszej szkole na poszczególnych zajęciach, a także wzięcia udziału w specjalnej grze zawodowej oraz konkursie wiedzy o Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza i wygrania nagród „sygnowanych” przez Zwierza. Przygotowaliśmy również dla wszystkich odwiedzających nasze stanowisko mnóstwo różnego rodzaju przekąsek. Mamy nadzieję, że pomogliśmy gimnazjalistom podjąć decyzję dotyczącą dalszego etapu kształcenia i że zobaczymy się
z nimi już we wrześniu – tym razem „u nas” Smile


Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i serdeczne przyjęcie, a naszej niezawodnej młodzieży za wsparcie w przygotowaniu wyjazdu i wzorowe reprezentowanie szkoły podczas imprezy Smile

tn_grupowe
tn_IMG_9174
tn_IMG_9180
tn_IMG_9187
tn_IMG_9189
tn_IMG_9194
tn_IMG_9198
1/7 


Diana Dumara
Renata Dumara

Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 11:57
 
Profilaktyka zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 26 marca 2015 08:26

Profilaktyka zdrowia zawsze była ważnym zadaniem realizowanym w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, dlatego też Zespół Promocji Zdrowia zorganizował 20.03.2015r. juz po raz kolejny - VIII Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Zdrowiu pod hasłem : „STOP NARKOTYKOM - BEZPIECZNE DORASTANIE''.

 
Eliminacje składały się z dwóch części: części teoretycznej ,w której wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół nr 1 i Zespołu Szkół nr 4 oraz uczniowie naszej szkoły jak również z części konkursowej, w której uczniowie mieli przygotować plakat wykonany dowolną techniką, ukazujący negatywny wpływ narkotyków na organizm.


Poprawiony: czwartek, 26 marca 2015 08:55
Więcej…
 
Dzień św. Patryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 marca 2015 11:07

„KAŻDY CHCE BYĆ IRLANDCZYKIEM W DNIU ŚW. PATRYKA”


Tradycją w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza stało się już świętowanie najzieleńszego w roku święta, czyli Dnia Św. Patryka. Pełni wiosennej energii, przystąpiliśmy do celebrowania święta przypominającego nam dokonania tej niezwykle ważnej dla kościoła katolickiego postaci, jaką był biskup i misjonarz – św. Patryk.  Dzień Św. Patryka to nie tylko religijna zaduma towarzysząca mszom i procesjom, ale również radosne pochody i festyny, koncerty, występy taneczne i spektakle teatralne odbywające się zarówno w Irlandii, jak i w wielu europejskich, amerykańskich i australijskich miastach. Obchody Dnia Św. Patryka to doskonałe połączenie uroczystości o wymiarze religijnym z typowo świeckim świętowaniem. Organizowane w tym czasie imprezy stanowią świetną okazję do poznania bogatej historii i kultury Irlandczyków.
W naszej szkole z okazji tegoż święta młodzież miała szansę wykazać się swoją wiedzą
i zdolnościami plastycznymi dotyczącymi Irlandii i Dnia Św. Patryka, przystępując do konkursu wiedzy lub konkursu plastycznego.


Poprawiony: środa, 25 marca 2015 11:17
Więcej…
 
Dzień Otwartycc Drzwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 marca 2015 08:17

ZWIERZ OTWIERA DRZWI…


10 marca 2015 r. Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach miał przyjemność gościć w swoich progach młodzież gimnazjalną z powiatu ropczycko-sędziszowskiego
i okolic podczas Dnia Otwartych Drzwi. Ogółem odwiedziło nas ponad 600 gimnazjalistów. Dzień Otwartych Drzwi był dla uczniów szkół gimnazjalnych – jak co roku – doskonałą okazją do zapoznania się z bogatą ofertą kształcenia naszej placówki, nowoczesną bazą dydaktyczną i szerokim wachlarzem propozycji zajęć pozalekcyjnych, umożliwiających wszechstronny rozwój naszej młodzieży. Gimnazjaliści odwiedzili najnowocześniej wyposażone pracownie w budynku szkoły, wysłuchując ciekawych prezentacji, a także biorąc udział w różnego rodzaju pokazach i konkursach. Na parkingu wewnętrznym szkoły spotkali się z przedstawicielami służb mundurowych, którzy w nie-
typowy sposób przybliżyli im tajniki zawodu policjanta, strażaka i żołnierza. Na koniec odwiedzający udawali się na halę widowiskowo-sportową, gdzie mogli m.in. zwiedzić szereg stoisk prezentujących poszczególne kierunki kształcenia i koła zainteresowań, „zakupić” folder z najnowszą ofertą kształcenia, wziąć udział w interesujących konkursach z nagrodami, zrobić sobie zdjęcie ze „Zwierzem” lub w „gabinecie prezesa”, zaprojektować swój własny kalendarz, przekąsić coś smacznego i spróbować pysznego przygotowywanego na oczach publiczności drinka, obejrzeć występy taneczne ZPiT „Halicz” i naszych szkolnych cheerleaderek, czy też wysłuchać utalentowanych wokalistek naszej szkoły. W tym czasie opiekunowie grup zapraszani byli na mały poczęstunek. Porządku podczas Dnia Otwartych Drzwi pilnowali przedstawiciele naszych klas mundurowych, a opiekę nad odwiedzającymi nas gimnazjalistami roztaczali nauczyciele przy dużej pomocy naszej niezawodnej młodzieży. Mamy nadzieję, że Dzień Otwartych Drzwi po raz kolejny udowodnił Wam drodzy gimnazjaliści, że warto wstąpić w szeregi naszej szkoły i razem ze Zwierzem odkrywać lepszy światSmile


Diana Dumara

Poprawiony: wtorek, 24 marca 2015 08:20
 
I Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 marca 2015 17:28

Sukces uczennicy Zespołu Szkół w konkursie wojewódzkim.


20 marca 2015 roku w Rzeszowie odbył się I Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej. Organizatorem Konkursu była pani Kinga Maciołek-Rzucidło - nauczyciel języka rosyjskiego w V LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Gimnazjum Sportowego
w Rzeszowie. Konkursowym zmaganiom towarzyszyło hasło - "Zawsze niech będzie słońce!".

tn_DSCF4829
tn_DSCF4835
tn_DSCF4838
tn_DSCF4877
tn_DSCF4882
tn_DSCF4915
1/6 

Poprawiony: poniedziałek, 23 marca 2015 17:54
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 następna > ostatnia >>

Strona 31 z 47

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 132 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS