Dzis jest 18.04.2024, imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 22 listopada 2020 10:13

W 2020 roku Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
przypada na 21 listopada


Światowy Dzień Życzliwości (World Hello Day) został ustanowiony w 1973 roku w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie braci Briana i Michaela McCormacka do pokoju w odpowiedzi na wojnę „Jom Kippur” między Izraelem a Egiptem. Konflikt był dość poważny, zginęło tysiące żołnierzy i niewinnych cywilów, więc wielu ludzi zaczęło się obawiać, że dojdzie do kolejnej wielkiej wojny. Pomysł braci zyskał wielu zwolenników, dziś World Hello Day obchodzone jest w ponad 180 krajach, zaś Polska do zabawy przyłączyła się w 2006 roku. Wrocław był pierwszym miastem, które zapoczątkowało celebrację Światowego Dnia Życzliwości. Święto ma wielu ambasadorów na całym świecie, w tym laureatów Pokojowej Nagrody Nobla.

Poprawiony: niedziela, 22 listopada 2020 10:19
Więcej…
 
BohaterON- włącz historię PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 listopada 2020 11:57


Młodzież z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON- włącz historię”.
Akcja była prowadzona od września do listopada 2020 roku. Miała ona na celu przypomnienie ważnego wydarzenia z historii naszego kraju, jakim było Powstanie Warszawskie, upamiętnienie jego bohaterów oraz nawiązanie z nimi kontaktu przez wysłanie kartek, pamiętników oraz laurek. Organizatorzy akcji zmienili w tym roku jej formę, zaproponowali, aby prace były wykonane wspólnie przez uczniów danej klasy, grupy.


Przedstawiciele klas 2 EK, 3 TO a, 3 TE, 2 TBF wykonali wspólnie kartki, plakaty oraz pamiętniki dla Powstańców, napisali życzenia oraz podziękowania. W tym roku 15 prac trafiło do żyjących uczestników Powstania Warszawskiego, uczniowie zapoznali się z losami osób, do których je adresowali. Uczestniczyli także w zajęciach poświęconych Powstaniu Warszawskiemu, zapoznali się z jego przebiegiem oraz z codziennym życiem ludzi, którym przyszło żyć i walczyć w tych trudnych czasach.


tn_1
tn_2
tn_3
1/3 


Aneta Kwiatkowska

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2020 12:14
 
Rocznica Odzyskania Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 08 listopada 2020 11:39

We wtorek 10 listopada całą społeczność szkolną Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza zapraszamy, w ramach obchodów 102. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI, punktualnie o 11:11, do odśpiewania hymnu narodowego włączając się w ten sposób w inicjatywę „Szkoła do hymnu”. Akcja ta ma na celu upamiętnienie ważnej dla Polaków daty 11 listopada oraz jest kontynuacją akcji „Rekord dla niepodległej”. Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tę tradycję i śpiewać także w tym roku – zachęcamy by śpiewać w domach, wraz z rodziną, najbliższymi. Wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej Ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie.
Prosimy także o zapoznanie się z krótką prezentacją oraz filmem. Wykażmy się patriotyzmem, chcąc zagłębiać się w kartach historii naszej Ojczyzny


obejrzyj filmhttps://www.youtube.com/watch?v=13Nn_2sAnR4

 

zobacz prezentację

 

 

 

Aneta Kwiatkowska Agnieszka Kasprzyk

Poprawiony: niedziela, 08 listopada 2020 11:54
 
Uczniowie ropczyckiego „Zwierza” laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu w Łodzi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 października 2020 17:22

W dniach 26-27 października 2020 r. odbył się w Łodzi IX Ogólnopolski Festiwal Piosenki Rosyjskiej.

Festiwal ten ma już swoją tradycję i cieszy się wśród młodzieży ogromną popularnością. 

Organizatorami OFPR są - XV Liceum Ogólnokształcące im. J. Kasprowicza w Łodzi, Publiczne Liceum Politechniki Łódzkiej oraz Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego. Uczestnicy Festiwalu to uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych z całego kraju. 

W tym roku Festiwal przebiegał pod hasłem „Świat bez wojny- pokój na ziemi”. Repertuar młodych wykonawców był bardzo bogaty. Znalazły się w nim zarówno piosenki z minionych lat, jak i najnowsze przeboje.

Po eliminacjach wstępnych Jury konkursu zakwalifikowało do udziału w finale 50 uczestników. 

W tym roku, ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, Festiwal odbył się w formie online. Koncerty z nagraniami występów uczestników były  transmitowane ze studia festiwalowego w Łodzi.

Wśród finalistów Festiwalu, już po dziewiąty, znaleźli się uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach -: Monika Traciak (kl.4 LG), Natalia Saj (kl.2 EK) i Konrad Kujda (kl.2 HM), przygotowani przez nauczyciela języka rosyjskiego - Anitę Bieniasz.

Monika Traciak reprezentowała naszą szkołę w dwóch kategoriach. Jako solistka wykonała piosenkę „Cud Bożego Narodzenia”z repertuaru ukraińskiej piosenkarki Nastii Kamenskih. 

W duecie Monika wystąpiła z Natalią Saj.  Dziewczęta zaśpiewały dwie piosenki- „Bocian na dachu” (z repertuaru znanej rosyjskiej i ukraińskiej piosenkarki- Sofii Rotaru) oraz „Dwa kawałki kiełbaski” grupy Kombinacja.

Konrad Kujda wystąpił z piosenką „Pamiętam cię” z repertuaru Dimy Bilana.


Zmagania uczestników oceniało dziewięcioosobowe międzynarodowe Jury pod przewodnictwem  Ludmiły Szypielewicz z Uniwersytetu Warszawskiego, Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli i Wykładowców Języka Rosyjskiego.

Z radością informujemy, że uczniowie naszego Zespołu już po raz siódmy znaleźli się wśród Laureatów Festiwalu-   Monika Traciak i Natalia Saj zajęły III miejsce w kategorii Duet.

 

tn_20201013_100844
tn_20201013_102224
tn_20201013_104341
tn_20201013_112017
tn_20201013_112026
tn_20201013_112030
tn_20201013_112557
tn_20201013_113647
tn_20201013_113659
tn_20201028_140138
tn_20201028_140731
tn_20201028_140825
01/12 


Nagranie konkursowe zostało zrealizowane dzięki uprzejmości Dyrektora Centrum Kultury w Ropczycach– pani Sylwii Ruszel  oraz panów - Mikołaja Harchuta i Artura Marka, za co serdecznie dziękujemy.

Poprawiony: środa, 28 października 2020 17:36
 
Jak skutecznie uczyć się w domu? PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 28 października 2020 17:13

Nowy tryb nauki jest wbrew pozorom niełatwy i bardzo wymagający. Do tej pory dom był miejscem odpoczynku i spędzania wolnego czasu. Jak zatem zmotywować się do pracy?
Długa przerwa od szkoły wydawała się marzeniem każdego ucznia, nauczanie online wyobrażaliśmy sobie jako jeden z najłatwiejszych sposobów przyswajania informacji.
W końcu gdzie jest nam przyjemniej niż we własnym, dobrze znanym domu, w wygodnym fotelu przed komputerem?

Rzeczywistość jednak bezlitośnie zweryfikowała nasze wyobrażenia, znowu Drodzy Uczniowie musicie wykazać się większą samodzielnością, a przestrzeń własnego domu często nie tylko nie sprzyja, a wręcz odciąga Was od nauki, podobnie jak niewspółpracujący domownicy. Jak więc podejść do zdalnej nauki, by była ona skuteczna i nie rozciągała się na cały dzień? Jak wykorzystać obecną sytuację, by usprawnić swoje sposoby na naukę w ogóle?

 

  1. Zorganizuj przestrzeń wokół siebie. – Ważne jest wyznaczenie sobie miejsca, które jest dla mnie samego miejscem nauki . Wybierz miejsce, które najmniej kojarzy ci się z odpoczynkiem, najbardziej motywuje do rozpoczęcia pracy.
    Nie może być to wygodna kanapa albo łóżko, w którym śpisz. Koniecznie zrób porządek na biurku, przygotuj na nim tylko potrzebne do nauki przedmioty. Zadbaj o tło, by móc w każdej chwili połączyć się z nauczycielem na wideo – najlepiej, żeby było neutralne.
  2. Zlikwiduj rozpraszacze. – Najlepiej byłoby wyłączyć telefon lub internet, jeśli jednak jest Ci potrzebny do nauki, wyloguj się z rozpraszających aplikacji. – Konieczne jest wyłączenie i odsunięcie innych rzeczy niezwiązanych z nauką, które przeszkadzają w skupieniu się nad określonymi zadaniami.
  3. Uprzedź domowników. – Rodzina czy współlokatorzy powinni wiedzieć, kiedy szczególnie potrzebujesz spokoju. Nie zawsze każdy w domu ma swojego laptopa , więc sytuacja tym bardziej wymaga od nas negocjacji z domownikami. Trzeba wstępnie obliczyć, ile potrzeba nam czasu na dane zadanie i porównać to z potrzebami pozostałych użytkowników komputera.
  4. Ustal harmonogram dnia. – Wielu uczniów narzeka, że całymi dniami rozwiązuje zadania. Może jest to spowodowane nadmiarem materiału, ale często to skutek niewłaściwej organizacji pracy. Wyznacz sztywne godziny na naukę, ale także na odpoczynek, a nawet nagrodę – w ten sposób wypracujesz sztywną rutynę . Niech po obowiązkach nastąpią przyjemności!
  5. Znajdź swój wewnętrzny czas na naukę. Podejdź do sprawy eksperymentalnie: w wybrane dni poucz się rano, w inne wieczorem. Biorąc pod uwagę własny sposób funkcjonowania, warunki, w jakich pracujemy, dostęp do komputera, jaki mamy, być może okaże się, że lepiej będzie pracować nam w godzinach, kiedy inni śpią". Ważne, by potem tych godzin się trzymać – rutyna to klucz do sukcesu!
  6. Nadal za dużo? – Jeśli mimo stosowania się do powyższych rad nadal nie nadążasz z nauką to sygnał, żeby zwrócić się do nauczyciela z pytaniem, czy nie można choć trochę ograniczyć liczby zadań do wykonania. "Nikt nie jest tutaj specjalistą – ani uczeń, ani nauczyciel. Wyrozumiałość jest niezbędna, bo wszyscy zostaliśmy wrzuceni na głęboką wodę".


Przypominamy, że możecie z Nami Drodzy Uczniowie kontaktować się za pomocą Teamsa, Dziennika elektronicznego, Messengera a wrazie potrzeby będziemy udostępniać swój numer telefonu.


SERDECZNIE POZDRAWIAMY

Poprawiony: środa, 28 października 2020 17:22
 
Bo dla nich ważna była Polska PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 27 października 2020 19:40

Zespół Szkół na podium konkursu „Bo dla nich ważna była Polska


15 października 2020 w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach odbył się finał Powiatowego Konkursu historycznego „Bo dla nich ważna była Polska”. Konkurs zorganizowany został aby upamiętnić 100-lecie bitwy warszawskiej.


W finale konkursu Zespół Szkół reprezentowali uczniowie:

Monika Stręk (4 TBM),

Jakub Oleś (2 EK),

Katarzyna Longosz (2 TE)

Guzek Eryk (2 PP).


Do ścisłego finału zakwalifikował się Eryk Guzek, który w ostatecznej rozgrywce znalazł się na podium i zajął trzecie miejsce. Poziom konkursu był bardzo wysoki, tym większe gratulacje. Opiekunem ucznia w konkursie była Agnieszka Kasprzyk.


Gratulujemy. 

Poprawiony: wtorek, 27 października 2020 19:45
 
XXV Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 października 2020 18:28


13 października 2020 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbył się I etap (szkolny) XXV Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności, w którym uczestniczyli uczniowie:

z klasy 2EK: Martyna Kisiel, Izabela Ozga, Jakub Podjasek, Izabela Trojan, Izabela Ziajor
z klasy 3TBH: Agata Bochnak, Kamila Łyszczek, Wiktoria Świderska


Racjonalne żywienie jest jednym z istotnych czynników determinujących stan zdrowia społeczeństwa, jego pomyślność i aktywność zawodową. Mając to na uwadze organizacje międzynarodowe i władze poszczególnych krajów podejmują różne działania zmierzające do podniesienia poziomu wiedzy żywieniowej ludności, szczególnie młodego pokolenia. Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności, wychodząc naprzeciw tym dążeniom, stawia sobie za cel rozwijanie zainteresowań uczniów i nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych problemem żywienia, upowszechnianie wzorców racjonalnego żywienia i promocję zdrowia oraz tworzenie dla zdolnej młodzieży możliwości ogólnopolskiej rywalizacji w tym obszarze wiedzy.

Tematyka wiodąca tegorocznej Olimpiady – „Cukrzyca – prewencja i leczenie dietą”.
Do drugiego etapu (okręgowego) zakwalifikowały się uczennice: Izabela Ziajor (2EK) oraz Wiktoria Świderska (3TBH).
Serdecznie gratulujemy.


Katarzyna Piękoś

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2020 18:32
 
Komunikat PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 października 2020 17:09

Dyrektor Zespołu Szkół im ks. dra. Jana Zwierza w Ropczycach informuje, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 16 października 2020 r. zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 zajęcia dydaktyczno - wychowawcze są zawieszone od dnia 19 października 2020r. odbywają się w formie zdalnej.

 

Szczegóły: https://www.gov.pl/web/edukacja/nauka-zdalna-i-hybrydowa-w-szkolach-ponadpodstawowych

 

Proszę uczniów o sprawdzanie informacji w dzienniku elektronicznym.
W sytuacji koniecznego załatwienia spraw w sekretariacie szkoły interesant:

 

  • Korzysta z dzwonka umieszczonego przed wejściem głównym do budynku szkoły od ulicy Mickiewicza.
  • Bezwzględnie odkaża ręce płynem do dezynfekcji rąk;
  • Poddaje się pomiarowi temperatury przez wyznaczonego pracownika obsługi.
  • Podaje dyżurującemu przy wejściu pracownikowi cel przybycia, swoje imię i nazwisko,
  • Korzysta z maseczki / przyłbicy oraz rękawiczek
  • Dyżurujący pracownik kieruje interesanta do odpowiedniego biura/miejsca. Bezwzględnie nie można pozwolić na swobodne poruszanie się po terenie szkoły osobie obcej.
  • Do sekretariatu/biur szkoły wchodzi się pojedynczo.


Przy wejściu głównym umieszcza się numery telefonów do:

a. właściwej stacji sanitarno-epidemiologicznej: 17 22 18 321 całodobowy,
b. oddziału zakaźnego szpitala: Dębica -14 680 83 87,
c. sekretariatu szkoły: 17 22 18 270

Poprawiony: poniedziałek, 19 października 2020 17:15
 
Tablet dla najlepszego biznesplanu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 października 2020 09:58

 

Dyrekcja Zespołu Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza wręczyła nagrody
Laureatom konkursu na najlepszy biznesplan

w ramach projektu „Zbuduj kapitał
przedsiębiorczości!” realizowanego we współpracy

z Uniwersytetem Rzeszowskim i Oddziałem
Narodowego Banku Polskiego w Rzeszowie


Pomimo ogłoszonej Pandemii - dla niektórych „wydłużonych wakacji”, nasi uczniowie nie próżnowali. W okresie zdalnej nauki, pod opieką nauczycieli Zespołu Szkół opracowywali biznesplany na założenie działalności gospodarczej.
Przygotowane prace zostały poddane ocenie pracowników naukowych Uniwersytetu Rzeszowskiego pod kierownictwem Pani dr hab. prof. UR Anny Barwińskiej - Małajowicz. Niestety nie udało się w sposób uroczysty wręczyć nagród, naszym Laureatom. Miała odbyć się konferencja, z udziałem znakomitych gości, podczas której Laureaci mieli opowiedzieć o swoich pomysłach na założenie działalności gospodarczej.
Pandemia zmieniła plany i zmusiła Dyrekcję Szkoły do ograniczenia uroczystości i bezpiecznego przekazania nagród Laureatom.

Poprawiony: środa, 07 października 2020 10:34
Więcej…
 
Kolejny Erasmus+ w Zwierzu!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 września 2020 09:57


17 września 2020 roku Fundacja Rozwoju Systemu Edukacji w Warszawie zatwierdziła do realizacji projekt Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego, programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (PO WER) w ramach projektu „Międzynarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”. Całkowita suma dofinansowania projektu to 150.000 Euro!
W ramach projektu 64 uczniów z kierunków: technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik mechanik maszyn CNC oraz technik ekonomista znów będzie miało szansę na 3-tygodniowe praktyki w słonecznej Hiszpanii. Projekt będzie realizowany w latach 2020-2022, szczegółowych informacji udzielają p. Agnieszka Kasprzyk i p. Joanna Doroba.


Całość przedsięwzięcia finansowana będzie ze środków UE.

Poprawiony: wtorek, 22 września 2020 10:09
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 43 z 106

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 129 gości 

Pracownie w ZS