Dzis jest 23.07.2019, imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Olimpiada Przedsiębiorczości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 stycznia 2014 20:55

Olimpiada Przedsiębiorczości

 

iW dniu 5 grudnia odbyły się zawody szkolne IX edycji Olimpiady Przedsiębiorczości. Hasło przewodnie IX edycji: „Własna firma”. Do zawodów przystąpiło siedem osób
z klasy 2 Technikum ekonomicznego i handlowego. Łącznie do zawodów zgłoszonych zostało ponad 23 000 uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


Zespół ds. promocji

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 20:57
 
Olimpiada ekonomiczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 stycznia 2014 20:49

XXVII Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej


6 listopada b.r. odbyły się w szkole eliminacje XXVII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej. Udział w niej wzięło sześcioro uczniów Technikum Ekonomicznego z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach: Magdalena Ziarnik, Magdalena Szczepanek, Adam Jabłoński oraz Olga Ziemińska, Joanna Cisło i Marcelina Podjasek.


Hasło przewodnie tegorocznej edycji OWE brzmi: "Strefa euro- szansa czy zagrożenie?


Głównym celem Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej jest edukacja ekonomiczna młodzieży, pogłębienie wiedzy o współczesnej gospodarce oraz wspieranie rozwoju uczniów szczególnie uzdolnionych.

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 20:55
 
Stypendia Prezrsa Rady Ministrów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 stycznia 2014 20:42

STYPENDIA PREZESA RADY MINISTRÓW


W dniu 17 grudnia 2013 r. troje najlepszych uczniów z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach otrzymało Stypendium Prezesa Rady Ministrów, a byli to: Kinga Rokosz, Daniel Kania i Adam Jabłoński. Jest to Stypendium przeznaczone dla najlepszych uczniów z każdej szkoły. W całym województwie takie wyróżnienie otrzymało 241 uczniów. Stypendium wręczali: Pani Małgorzata Chomycz-Śmigielska Wojewoda Podkarpacki, Pani Renata Butryn Poseł na Sejm RP oraz Pan Jacek Wojtas Podkarpacki Kurator Oświaty.

Uroczystość miała miejsce w Wyższej Szkole Prawa i Administracji w Rzeszowie.
Na początku wszyscy nagrodzeni, ich nauczyciele i rodzice, a także wszyscy zaproszeni goście wysłuchali koncertu. Wystąpił chór z Zespołu Szkół Gimnazjum i Liceum Sióstr Prezentek im. bł. Jana Pawła II w Rzeszowie. Następnie krótkie przemówienia wygłosili wręczający stypendium. Gratulowali wszystkim stypendystom, życzyli dalszych sukcesów, a także składali życzenia świąteczne i noworoczne. Kolejnym i ostatnim punktem programu było wręczanie pamiątkowych dyplomów.


Adam Jabłoński

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 20:49
 
Konkurs z rachunkowości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 stycznia 2014 20:30

EKONOMIŚCI nie próżnują!


Współczesny rynek pracy bardzo wysoko stawia poprzeczkę absolwentom szkół zawodowych. Jest niezwykle wymagający i oczekuje profesjonalnej kadry pracowników.
Technikum Ekonomiczne w Ropczycach od 30 lat wypracowuje różnorodne metody pracy w zakresie kształcenia zawodowego. Wiedzę teoretyczną łączy z praktyczną obsługą firmy i nowoczesnymi metodami nauczania z zastosowaniem najnowszego oprogramowania. Zdobyta wiedza i umiejętności pozwalają absolwentom na założenie i skuteczne prowadzenie własnej firmy, jak i zatrudnienie w firmach i instytucjach, w których wymagane są kompetencje z zakresu zarządzania.

tn_IMG_9825
tn_IMG_9827
tn_IMG_9828
tn_IMG_9829
1/4 

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 20:39
Więcej…
 
Odpowiedzialność karna nieletnich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 stycznia 2014 20:21

Odpowiedzialność karna nieletnich


W dniach 17 i 22 X oraz 29 XI 2013 r. odbyły się w spotkania uczniów klas pierwszych naszej szkoły z funkcjonariuszem KPP w Ropczycach Panią st. asp. Anną Malinowską na temat „Odpowiedzialność Karna Nieletnich”.Pani Anna Malinowska poruszyła tematy bliskie naszej młodzieży a mianowicie: przybliżyła przepisy, które mówią o cyber przemocy, nękaniu sms-ami, naruszaniu nietykalności cielesnej, wymuszaniu, kradzieżach, bójkach, rozbojach i napaściach. Przekazała również wiedzę na temat uprawnień policji w trakcie przeszukań, kontroli, legitymowania oraz o możliwości uzyskania pomocy w poradni psychologiczno - pedagogicznej. Nie pominięto również tematyki posiadania używania i udzielania wszelkich środków odurzających i jaka jest z tym związana odpowiedzialność karna.


Prelekcje prowadzone przez panią st. asp. Annę Malinowska cieszyły się dużym zainteresowaniem a przekazana wiedza powinna mieć bezpośrednie przełożenie na prawidłowa postawę uczniów w rożnych sytuacjach.

                           
Pedagodzy szkolni
                            Aneta Bochenek Agnieszka Rymut

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 20:30
 
Konkurs wiedzy technicznej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 stycznia 2014 20:15

Młodzież Zespołu Szkół sprawdza swoje umiejętności


W dniu 23 grudnia odbył się I etap KONKURSU WIEDZY TECHNICZNEJ pod hasłem "sapere-aude" - odważ sie być mądrym. Do konkursu przystąpiło 23 uczniów. Do etapu II zakwalifikowały się 3 osoby z klasy 2 Technikum Mechatronicznego: Łukasz Wiktor, Grzegorz Skworzec oraz Damian Longosz. Uczniowie 12 lutego zmierzą się w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Jarosławiu.


Renata Dumara

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 20:21
 
Rok Juliana Tuwima PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 21 stycznia 2014 19:53

„JARMARK RYMÓW”


Przez ostatnich kilka dni Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza rozbrzmiewał słowami piosenek „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Wspomnienie”, „Pokoik na Hożej”…
Na podsumowanie obchodów roku 2013 jako Roku Juliana Tuwima polonistki Małgorzata Bieniasz i Renata Tobiasz zorganizowały konkurs pn. „Jarmark rymów”. Uczestnicy mogli się wykazać swoimi umiejętnościami i wiedzą w czterech kategoriach.

 

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 20:11
Więcej…
 
Góra Grosza 2013 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 20 stycznia 2014 20:44

Finał akcji Góra Grosza 2013


Dziękujemy za Górę Grosza!


Koordynatorki akcji Góra Grosza – p. Dorota Mucha i p. Grażyna Szypuła – składają serdeczne podziękowania całej społeczności szkolnej za przyłączenie się do akcji, której celem jest pomoc dzieciom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, wychowującym się poza rodziną biologiczną.
W zbieranie pieniędzy w szkole zaangażowali się uczniowie: Karolina Jędrzejewska
i Katarzyna Stasiowska z kl. 2 TEH oraz Bartłomiej Kłósek, Dominik Stawarz i Mateusz Świder z kl. 2 TMS.


Przed feriami wysłaliśmy 11,6 kg groszy i złotówek do organizatora akcji ogólnopolskiej – Towarzystwa NASZ DOM.


Dziękujemy za otwartość na potrzeby innych ludzi, wrażliwość i hojność na miarę możliwości. Po raz kolejny udowodniliśmy słuszność hasła promującego akcję: „Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.


                                D. Mucha i G. Szypuła

Poprawiony: poniedziałek, 20 stycznia 2014 20:51
 
Przegląd kolęd i pastorałek PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 stycznia 2014 10:15

XV MIĘDZYSZKOLNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK


Dnia 16.01.2014 r. o godzinie 1045 na Hali Widowiskowo- Sportowej w Ropczycach rozpoczął się XV Międzyszkolny Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany jak co roku przez Szkolne Koło Caritas, w którym udział wzięli zaproszeni goście, uczniowie Naszej szkoły oraz wokaliści.
Na rozpoczęcie przemówiła Pani mgr inż. Danuta Kmiotek wieloletni opiekun Szkolnego Koła Caritas działającego przy Zespole Szkół im. ks. dra  Jana Zwierza w Ropczycach. Wprowadzając w świąteczny nastrój Członkowie Szkolnego Koła Caritas wykonali utwory: „Świeć gwiazdeczko mała świeć” oraz „Gore gwiazda”.zobacz zdjęcia w galerii

Poprawiony: wtorek, 21 stycznia 2014 20:13
Więcej…
 
Konferencja EDUSIENCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 16 stycznia 2014 11:50

Konferencja upowszechniająca projekt EDUSIENCEZobacz całość

 

Strona konferencji

Poprawiony: czwartek, 16 stycznia 2014 11:57
 
<< pierwsza < poprzednia 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 następna > ostatnia >>

Strona 48 z 52

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS