Dzis jest 10.04.2021, imieniny Borysławy, makarego, Michała
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Ogólnopolska Olimpiada Przedmiotowa z chemii – OLIMPUS 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 31 maja 2020 16:36


15 maja 2020 r. uczennice klasy 1 EK Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach – Izabela Ozga i Izabela Ziajor wzięły udział w kolejnej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej z chemii OLIMPUS 2020. Z uwagi na panującą sytuację epidemiologiczną na terenie kraju, olimpiada odbyła się on-line.
W kategorii klas pierwszych szkoły średniej (po szkole podstawowej), w której łączna liczba uczestników to 72 osoby, uczennice Naszej Szkoły uzyskały następujące wyniki:


Izabela Ozga – 3 miejsce – dyplom laureata
Izabela Ziajor – 15 miejsce – dyplom laureata.


Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!


Katarzyna Piękoś

Poprawiony: niedziela, 31 maja 2020 16:41
 
List pedagogów szkolnych 7 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 maja 2020 14:41

Wpływ Internetu na człowieka


Internet daje właściwie nieograniczone możliwości. Człowiek za jego pomocą zmienia świat, ale także na nowo kształtuje własną osobowość. Internet to przestrzeń, w której możesz być, kim tylko zechcesz. Póki podawanie nieprawdziwych informacji na swój temat jest zabawą, nie ma niebezpieczeństwa. Groźnie robi się, jeśli zaczynasz wierzyć w wykreowany obraz siebie. Po jakimś czasie możesz już nie pamiętać, kim byłeś w „realu”.


1. Wirtualna rzeczywistość
Wielu internautów, zwłaszcza tych, których dotknęło uzależnienie od Internetu, traci zdolność odróżniania rzeczywistości realnej od rzeczywistości wirtualnej. Pokonując niebieską granicę monitora, wchodzą tak mocno w wykreowany przez siebie świat, że powrót do prawdziwego życia staje się niemożliwy. Szczególnie podatni na działanie Internetu są młodzi ludzie, zafascynowani nowinkami i możliwościami technologicznymi. Zatopienie się w kolorowej rzeczywistości internetowej stanowi rodzaj odskoczni od monotonii i szarości świata zewnętrznego. W Internecie można znaleźć informacje na każdy temat, zwiedzić cały świat, nie ruszając się z domu, porozmawiać z ludźmi z całego świata.

Poprawiony: środa, 27 maja 2020 14:50
Więcej…
 
List pedagogów nr 6 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 maja 2020 15:16

Jak zacząć spełniać swoje marzenia?


Ludzie za łatwo się poddają, stwierdzają, że nie mają finansów, że coś nie jest możliwe, że są za głupi, za brzydcy, za biedni, za niscy, za grubi, za nudni… a to nie jest prawda. Tak naprawdę nie są w stanie stwierdzić, czy ich sytuacja serio jest tak beznadziejna, jak myślą, dopóki nie spróbują.


Jak zacząć COŚ robić? Jak zacząć spełniać marzenia?


 1. Określ czego chcesz i na ile jest to realne. Nie wszyscy mają odpowiednie predyspozycje albo odpowiednią sytuację życiową, ale wszyscy mogą zrobić cokolwiek w kierunku, który im się podoba. Głupi przykład: chcesz zostać modelką, ale nie spełniasz wymagań – zawsze zostaje fotomodeling, bycie bookerem, praca w agencji, praca w jakiejś branży związanej z modą, albo – chociażby! – prowadzenie własnego bloga na ten temat. To samo z każdym innym zawodem i każdą inną sytuacją. Bo widzicie, spełnianie marzeń nie polega na tym, żeby KONKRETNIE dostać dokładnie to, co żeśmy sobie wymyślili – bądźmy szczerzy, to nie zawsze jest realne. Ale możesz działać w tym kierunku i próbować różnymi ścieżkami, żeby jakoś przybliżyć się do życia, które chcesz mieć. Proste. Czasami wystarczą tylko chęci, innym razem potrzebne jest zaciśnięcie zębów i mnóstwo samozaparcia.
 2.  Zastanów się co możesz zrobić. To dokładnie to, o czym mowa w pierwszym punkcie. Wiecie, nic dziwnego, że ludzie się zniechęcają, jeśli wydaje im się, że istnieje jedna jedyna ścieżka do jakiejś rzeczy – przecież nie każdy może się na nią wepchnąć. Problem polega na tym, że za mało myślimy – czasami przemknie nam przez głowę, że owszem, byłoby fajnie być na przykład dziennikarzem, ale jakoś na samym myśleniu byłoby super! się kończy. A gdzie strategia? Musisz zacząć myśleć niestandardowo. Jak coś osiągnąć? Do czego tym dojść? Co mogę zrobić? Spróbuj pomyśleć o swoich znajomych – jak mogą pomóc? Poczytaj historie podobnych do ciebie ludzi w sieci. Poszperaj.
 3. Zacznij powoli działać. Najlepiej od razu, w momencie, w którym wpadnie ci do głowy pomysł z punku drugiego. Musisz napisać do kogoś maila? Siadaj i pisz. Odświeżyć stare znajomości? Umawiaj się na kawę. Napisać list motywacyjny? Pisz list motywacyjny. Nic się za ciebie nie zrobi i nikt ci tego nie przyniesie na tacy. Taka prawda.
 4. Nie zniechęcaj się – żeby nie było: nikt nie mówił, że będzie łatwo, dla niektórych będzie piekielnie trudno. Trzeba zacisnąć zęby i pomyśleć, że to się opłaci. I że nie wolno się załamywać jedną, drugą, czy trzecią odmową, nawet, jeśli sprawiają, że zniechęcenie sięga zenitu.
 5. Zacznij myśleć „mogę” zamiast „nie dam rady”. Jeden z trudniejszych punktów. Zazwyczaj, kiedy masz przed sobą potężne wyzwanie, automatycznie myślisz, że nie dasz sobie rady, więc próbujesz się wycofać. A przecież nie wiesz, czy sobie nie poradzisz, bo nawet nie spróbowałeś! Dlaczego nie walczysz? Z jakiego powodu od razu dajesz za wygraną?
 6. NIE SŁUCHAJ ludzi. To znaczy: jeżeli bliskie ci osoby coś ci radzą, zawsze miej to na uwadze i zastanów się, czy nie mają racji. Ale jeśli ludzie mówią ci, że nie dasz rady – powiedz im, Dam Sobie Radę- Może nie za pierwszym i za drugim razem, ale za piętnastym, ale wiem, że Dam.
 7. Rób swoje. Regularnie.
 8. Albo wchodzisz w to cały, albo w ogóle. Przy dużych akcjach i dążeniu do marzeń działanie na pół gwizdka to nie działanie, tylko ściema. Albo się w to angażujesz i bierzesz pod uwagę, że musisz poświęcić na to swój czas, swoją pracę i kilkadziesiąt nieprzespanych nocy, albo dajesz sobie spokój. Proste.

JASNE, ŁATWO SIĘ MÓWI I… ja wiem – że łatwo się mówi. Nie jestem wybrańcem, nie jestem kimś specjalnym, ty też nie jesteś, ale możesz i potrafisz. Może nie do końca tak, jak sobie wymarzyłeś. Może nie ze świetnym startem czy idealnymi warunkami. Ale każdy z nas ma jakiś problem, z którym musi się borykać – zdrowie, rodzina na głowie, finanse, stan psychiczny… i każdy musi te problemy pokonać, lub jakoś je pogodzić z tym, co chce robić.


Najważniejsze są dwie rzeczy: uwierzyć, że coś jest możliwe, a potem od razu wystartować.
Obejrzyj film - ,,Nie Porzucaj swoich marzeń ‘’ – film motywacyjny

https://youtu.be/-jiURgrSS9o

Obejrzyj film - ,, Validation ‘’

https://youtu.be/0a4tohrC-9g


Serdecznie Pozdrawiamy

Poprawiony: wtorek, 19 maja 2020 15:34
 
Informacja PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 07 maja 2020 08:57

Informujemy że wykorzystywane w naszej szkole narzędzia do nauki zdalnej nie wymagają połączeń telefonicznych. Aby uczestniczyć w lekcjach lub odbierać materiały wystarczy dostęp do Internetu. Zespół Szkół nie korzysta z aplikacji Google Classroom, która pozwala zarówno na pracę przez Internet, jak i telefon. W przypadku korzystania z telefonu wymagane jest połączenie do USA, a to wiąże się z wysokimi kosztami.

Poprawiony: czwartek, 07 maja 2020 08:59
 
List pedagogów szkolnych nr 5 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 06 maja 2020 09:51

Jakie poczucie wartości mamy względem siebie.


Samoocena. Możemy nie oceniać innych, starać się być obojętnym wobec otaczających nas ludzi ale od samego siebie nie uciekniemy i nigdy nie pozostaniemy wobec siebie obojętni. Dlatego tak ważne jest wysokie poczucie własnej wartości. Jeśli będziemy je mieli, nie straszna nam będzie niekonstruktywna krytyka. Ciężko będzie nas obrazić a zwykła sprzeczka już nie będzie kłótnią tylko wyminą poglądów. Poczucie własnej wartości to świadomość swojej wyjątkowości i unikalności, niepowtarzalnej misji w życiu, świadomość swoich talentów i zdolności. I to wcale nie muszą być wyszukane zdolności np. można pięknie szydełkować, dobrze robić pierogi lub pięknie grać na gitarze. To poczucie siły, własnych możliwości przy jednoczesnej świadomości własnych przywar, wad i słabych stron. Bo tylko świadomość swoich słabości daje nam impuls do zmiany.

 

Poprawiony: środa, 06 maja 2020 10:07
Więcej…
 
ZAWSZE WIERNI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 maja 2020 14:50

To już V edycja Wojewódzkiego Turnieju Poezji i Prozy „Zawsze wierni” zorganizowanego przez Katolickie Stowarzyszenie Wychowawców Oddział w Sędziszowie Młp. i Powiatowe Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach pod honorowym patronatem Prezydenta RP. Jak czytamy w piśmie organizatorów: „Konkurs stanowi hołd dla wszystkich ludzi wiernych ideom wolności, honoru, życia zgodnego z najwyższymi wartościami i umiłowania Ojczyzny”.

 

W tym roku w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza konkurs cieszył się wyjątkowo dużym zainteresowaniem, zgłosiło się 17 uczestników, dlatego konieczne było zorganizowanie szkolnych eliminacji, które odbyły się 17 lutego 2020 r. W trakcie turniejowych zmagań młodzież wysłuchała piosenek i obejrzała fragmenty filmów „Miasto 44” i „Czas honoru: Powstanie”.

Jury w składzie: pani wicedyrektor Janina Pupa, Małgorzata Bieniasz, Aneta Dylska, Anna Kędzior wyłoniło zwycięzców. Okazali się nimi: Sebastian Kmiecik kl. 3 TE, Karolina Fąfara kl. 2 TE, Natalia Dunaj kl. 1 TL. Wyróżnienia otrzymali: Konrad Książek, Wojciech Bereś, Marcin Ptaszek, Dominik Panek.

 

1
2
4
5
zdjecie
1/5 
Poprawiony: wtorek, 05 maja 2020 15:18
Więcej…
 
List pedagogów szkolnych nr 4 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 kwietnia 2020 09:07

Darmowe telefoniczne wsparcie podkarpackich psychoterapeutów
Przez Rzeszów News - 24 marca 2020r.


Podkarpackie Stowarzyszenie Psychoterapeutów uruchomiło bezpłatne telefoniczne wsparcie psychologiczne, którego udzielają psychoterapeuci.

– Ogłoszona przez Światową Organizację Zdrowia pandemia koronawirusa postawiła nas wszystkich w nowej, trudnej emocjonalnie sytuacji – informuje Podkarpackie Stowarzyszenie Psychoterapeutów.
W związku z tym psychoterapeuci będą udzielać darmowych konsultacji telefonicznych dla osób, którym trudno się odnaleźć w obecnej sytuacji.

Poniżej lista psychoterapeutów oraz dni tygodnia i godziny, kiedy można się umówić na rozmowę telefoniczną.

 •  Iwona Barabasz - tel. 600 186 127, piątek 17:00-20:00
 •  Agnieszka Binkowska - tel. 502 102 317, wtorek 10:00-12:00
 • Maciej Ćwik - tel. 662 234 604, wtorek 10:30-11:30
 • Beata Guzek - tel. 783 678 635, środa 18:00-19:00
 • Paweł Kopeć - tel. 534 066 978, wtorek 19:00-20:00, czwartek 10:00-11:00.
 • Kamila Makara – Czułno - tel. 697 363 288, środy 12:00-13:00
 • Jacek Pasternak - tel. 604 794 670, poniedziałek 18:00-20:00
 • Agnieszka Polańczyk – Ciskał - tel. 501 242 297, poniedziałek 8:00-10:00, środa 8:00-11:00, czwartek 8:00-12:00
 • Małgorzata Zioło - tel. 503 025 888, poniedziałek 14:00-15:00, piątek 15:00-16:00
 • Renata Zuba - tel. 881 442 883, piątek 16:00-17:00

Serdecznie Pozdrawiamy

Poprawiony: środa, 29 kwietnia 2020 09:13
 
Film promocyjny - obrabiarki CNC PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 29 kwietnia 2020 08:58

 

https://www.youtube.com/watch?v=AmJipswjUdw

 
List do Maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:10

 

Poprawiony: poniedziałek, 27 kwietnia 2020 10:14
 
Pomoc psychologiczno- pedagogiczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 24 kwietnia 2020 13:36

Dyżury telefoniczne w zakresie pomocy psychologiczno- pedagogicznej świadczone przez psychologów, pedagogów, logopedów i innych specjalistów Poradni Psychologiczno- Pedagogicznych dla dyrektorów szkół/ placówek, nauczycieli, uczniów i ich rodziców w ramach szczególnego wsparcia w okresie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19

 

https://www.ko.rzeszow.pl/_na_glownej/dyzury-telefoniczne-w-zakresie-pomocy-psychologiczno-pedagogicznej-swiadczone-przez-psychologow/

Poprawiony: piątek, 24 kwietnia 2020 13:39
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 66

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 97 gości 

Pracownie w ZS