Dzis jest 29.11.2022, imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Praktyki zawodowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 maja 2022 09:40

Uczniowie technikum hotelarskiego Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza odbyli czterotygodniowe praktyki zawodowe w renomowanych hotelach „TATRA” i „HYRNY
w Zakopanem i w „ARIES HOTELL & SPA w Wiśle. Młodzież doskonaliła swoje umiejętności w różnych hotelowych działach: recepcji, gastronomii i housekeepingu.
W gastronomii uczniowie pracowali jako kelnerzy lub pomocnicy szefa kuchni. Nauczyli się obsługiwać różne grupy klientów, przygotowywać salę konsumpcyjną, utrzymywać w czystości zastawy stołowe, sporządzać potrawy i napoje, obsługiwać urządzenia stosowane do przygotowywania napojów i potraw. Pracując w housekeepingu praktykanci nabyli umiejętności doboru bielizny pościelowej, materiałów informacyjnych oraz galanterii hotelowej w zależności od standardu pokoju. Opanowali obsługę minibaru, room service, sprzętu i urządzeń stosowanych do przygotowania pokoi dla gości. Uczniowie poznali procedury funkcjonujące w hotelu, jego organizację oraz zasady obsługi gości. Nową umiejętnością, którą nabyli jest współpraca w zespole, stosowanie języka obcego zawodowego w praktyce oraz wykonywanie czynności w odpowiednim tempie. Oprócz nabytych umiejętności zawodowych i językowych uczestnicy praktyk podnieśli swoje kompetencje personalne i społeczne takie, jak otwartość na innych, komunikatywność, umiejętność dostosowania się do odmiennych warunków życia, wzrost samodzielności i odpowiedzialności.

 

tn_1
tn_10
tn_11
tn_12
tn_13
tn_14
tn_15
tn_16
tn_17
tn_18
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
tn_6
tn_7
tn_8
tn_9
01/18 

 

Poprawiony: czwartek, 19 maja 2022 12:20
Więcej…
 
Tydzień dla Zdrowia PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 maja 2022 17:44

W dniach 25-29 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza został zrealizowany projekt Tydzień dla Zdrowia mający na celu zachęcenie młodzieży naszej szkoły do prowadzenia zdrowego stylu życia.
Uczniowie klas pierwszych technikum i szkoły branżowej uczestniczyli w zajęciach dotyczących programów edukacyjnych „Podstępne WZW” i „Znamię! Znam je?” – realizowanych we współpracy z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną.


Zajęcia edukacyjne cieszyły się dużym zainteresowaniem. Młodzież oglądnęła film, spot edukacyjny i prezentację. Głównym celem było upowszechnienie wśród młodzieży wiedzy na temat wirusowego zapalenia wątroby typu B i C , czerniaka skóry i szkodliwości palenia papierosów oraz zachęcenie do dbania o swoje zdrowie.
26 kwietnia uczniowie wzięli udział w pierwszym etapie Konkursu w formie Testu Wiedzy o Zdrowiu dotyczącym zasad zdrowego odżywiania się. 11 uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu.


Zwycięzcami konkursu zostali: I miejsce – Aneta Pacanowska kl. 1 EK i Aleksandra Walczyk kl. 1 EK ,
II miejsce – Magdalena Grabowy kl. 2PW4 i Kinga Frankowicz kl. 1 EK.


Gratulujemy zwycięzcom, a wszystkim uczestnikom projektu serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i udział. 
Projekt jest jednym z wielu działań realizowanych w ramach Szkoły Promującej Zdrowie.

 Organizatorzy
Katarzyna Piękoś
Renata Kopala

Poprawiony: środa, 18 maja 2022 17:55
 
TYTUŁ ZŁOTEJ SZKOŁY NBP. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 maja 2022 17:58


Jeszcze raz 28 kwiecień 2022 r.
AMBASADORZY EDUKACJI EKONOMICZNEJ
Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza
po raz drugi wywalczyli
TYTUŁ
ZŁOTEJ SZKOŁY NBP.


W II edycji ogólnopolskiego programu „Złote Szkoły NBP”, udział wzięły, zarówno szkoły podstawowe jak i ponadpodstawowe. Drużyna z naszej szkoły podjęła się realizacji wielu, bardzo ambitnych zadań. Niestety, brakło przysłowiowej „wisienki na torcie”. Nie stanęliśmy na podium ale i tak było warto.


Drużyna w składzie: Karolina KazałaIlona Kubik, Katarzyna Longosz i Szczepan Czapor z klasy 3 TE oraz Aleksandra CesarzIzabela OzgaAgnieszka WalczykIzabela ZiajorJakub Podjasek z klasy 3 TE wraz z koordynatorkami Panią Agatą Wojnarowską i Panią Aldoną Majewską Dudek przeprowadziła szereg zajęć przybliżających problem działania oszustów na wielu płaszczyznach codziennego życia, a przede wszystkim jak się przed nimi zabezpieczyć. Odbyły się warsztaty, kształcąca debata, a także społeczność szkolna uczestniczyła w lekcjach dotyczących bezpieczeństwa finansów osobistych.
Uczniowie, uczestniczyli w wybranych zajęciach dowiadując się, z jednej strony, o coraz bardziej wyrachowanych formach działania oszustów, z drugiej zaś, jak się przed nimi chronić.


Uwagi i wszystkie rady zaproszonych ekspertów, ambasadorów edukacji ekonomicznej i koordynatorów projektu z pewnością na długo pozostaną w pamięci. Im więcej wiemy, im więcej zdobywamy wiedzy o metodach, sposobach działania oszustów tym bardziej jesteśmy czujni, ostrożności, a wiedza jest kluczem do ograniczania ryzyka i zapewnienia bezpieczeństwa swoich finansów, swojego majątku – taką puentą zakończono debatę.


Za całą pracę,
za wszystkie wyzwania, których podjęła się DRUŻYNA
DZIĘKUJEMY.

Poprawiony: środa, 18 maja 2022 18:00
 
Natalia Tułasiewicz patronką polskich nauczycieli. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 maja 2022 09:35

...NAUCZYCIELKA, POLONISTKA, POETKA, EMISARIUSZKA RZĄDU RP
NA UCHODŹSTWIE, ŚWIECKI APOSTOŁ, ZAMORDOWANA W NIEMIECKIM
NAZISTOWSKIM OBOZIE KONCENTRACYJNYM W RAVENSBRȔCK W MARCU 1945 R.
W 2022 R. DECYZJĄ STOLICY APOSTOLSKIEJ ZOSTAŁA OGŁOSZONA PATRONKĄ POLSKICH NAUCZYCIELI...


Oto treść tablicy pamiątkowej, odsłoniętej w rzeszowskim kościele farny pw św. Stanisława i Wojciecha przez biskupa ks. Jana Wątrobę w dniu 9 maja 2022r., a poświęconej błogosławionej Natalii Tułasiewicz.

We wspomnianych powyżej uroczystościach udział wziął poczet sztandarowy Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza, wraz z delegacjami pozostałych szkół średnich powiatu ropczycko - sędziszowskiego. Patronat nad wydarzeniem objęli m.in. Podkarpacki Kurator Oświaty, IPN Oddział w Rzeszowie, Pełnomocnik Wojewody Podkarpackiego ds. Rodzin, NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Rzeszowie. W uroczystościach uczestniczyli również przedstawiciele władz państwowych oraz lokalnych, w tym liczne grono osób reprezentujących nasz powiat.


tn_1_wynik
tn_2_wynik
tn_3_wynik
1/3 
Poprawiony: poniedziałek, 16 maja 2022 09:51
 
Góra Śmierci PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 13 maja 2022 07:17

Uroczystości patriotyczne na Górze Śmierci.


W dniu 27 kwietnia br. delegacja naszego ZS uczestniczyła w uroczystościach religijno - patriotycznych, w czasie których uczczono pamięć, zamordowanych w czasie II wojny światowej jeńców obozu koncentracyjnego, istniejącego na granicy miejscowości Pustków i Paszczyna. Delegację tworzyli uczniowie kl. 2 LG Ksenia Dziatkiewicz, Mykola Kovtun, Szymon Kłak i Dawid Golonka pod opieką nauczyciela historii B. Wiktora.

Na Górze Śmierci, czyli kaźni około 15 tysięcy jeńców, głównie żydowskich, radzieckich i polskich odbyła się polowa msza św. koncelebrowana przez bp. diecezji tarnowskiej ks. Stanisława Salaterskiego. Po nabożeństwie delegacje władz państwowych oraz samorządowych m.in. powiatu ropczycko-sędziszowskiego, jak również placówek oświatowych i wielu innych instytucji złożyły kwiaty pod pomnikiem poświęconym zamordowanym więźniom obozu. Ostatni punkt uroczystości stanowiło zwiedzanie położonej nieopodal Ekspozycji Historyczno - Dydaktycznej, ukazującej tragedię więźniów miejscowego obozu, w 10 rocznicę jej założenia, wraz z udostępnionymi z tej okazji specjalnymi wystawami fotograficznymi

 


Poprawiony: piątek, 13 maja 2022 07:26
 
KURS KELNERSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 maja 2022 08:02

UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH


W dniach 27 i 28 kwietnia uczniowie klasy 2 i 3 technikum hotelarskiego uczestniczyli w kursie kelnerskim przygotowującym do pracy w gastronomii, który został przeprowadzony przez firmę „Savle Professional”, specjalistów z zakresu hotelarstwa i gastronomii.
Na zajęciach uczniowie zapoznali się m. in. z obowiązkami, wizerunkiem i etyką zawodową profesjonalnego kelnera, wyposażeniem stanowiska pracy, różnymi stylami obsługi, zasadami serwowania wina. Uczestnicy nauczyli się dobierać sprzęt i zastawę stołową, opanowali technikę noszenia talerzy, tacy, rozkładania obrusów.
Kursanci z wielkim zapałem aranżowali swoje stoły, zgodnie z odpowiednimi technikami „trenowali” technikę obsługi gości przy stoliku poznając zasady serwowania i style obsługi, w profesjonalny sposób nosząc zastawę stołową odgrywali scenki rodzajowe, które z pewnością będą przydatne w ich przyszłej pracy ale również w życiu codziennym podczas organizacji przyjęć okolicznościowych.
Szkolenie prowadzili Przemysław Sowiński- specjalista z zakresu hotelarstwa i gastronomii, Krzysztof Nowak-specjalista sommelier, Kamil Ziobro- specjalista z zakresu organizacji bankietów.


Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie kursu, co zapewne podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy oraz poszerzy możliwości zatrudnienia.
Kurs został zorganizowany przez nauczycielkę przedmiotów zawodowych hotelarskich Urszulę Pająk

tn_kurs 5_wynik
tn_kurs10_wynik
tn_kurs11_wynik
tn_kurs12_wynik
tn_kurs13_wynik
tn_kurs14_wynik
tn_kurs15_wynik
tn_kurs1_wynik
tn_kurs2_wynik
tn_kurs3_wynik
tn_kurs4_wynik
tn_kurs6_wynik
tn_kurs7_wynik
tn_kurs8_wynik
tn_kurs9_wynik
tn_kurs_wynik
01/16 
Poprawiony: wtorek, 10 maja 2022 08:28
 
KURS KELNERSKI PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 maja 2022 08:02
UCZYMY SIĘ OD NAJLEPSZYCH

W dniach 27 i 28 kwietnia uczniowie klasy 2 i 3 technikum hotelarskiego uczestniczyli w kursie kelnerskim przygotowującym do pracy w gastronomii, który został przeprowadzony przez firmę „Savle Professional”, specjalistów z zakresu hotelarstwa i gastronomii.
Na zajęciach uczniowie zapoznali się m. in. z obowiązkami, wizerunkiem i etyką zawodową profesjonalnego kelnera, wyposażeniem stanowiska pracy, różnymi stylami obsługi, zasadami serwowania wina. Uczestnicy nauczyli się dobierać sprzęt i zastawę stołową, opanowali technikę noszenia talerzy, tacy, rozkładania obrusów.
Kursanci z wielkim zapałem aranżowali swoje stoły, zgodnie z odpowiednimi technikami „trenowali” technikę obsługi gości przy stoliku poznając zasady serwowania i style obsługi, w profesjonalny sposób nosząc zastawę stołową odgrywali scenki rodzajowe,
które z pewnością będą przydatne w ich przyszłej pracy ale również w życiu codziennym podczas organizacji przyjęć okolicznościowych.

Szkolenie prowadzili Przemysław Sowiński- specjalista z zakresu hotelarstwa i gastronomii, Krzysztof Nowak-specjalista sommelier, Kamil Ziobro- specjalista z zakresu organizacji bankietów.

Wszyscy uczestnicy otrzymali certyfikaty potwierdzające odbycie kursu, co zapewne podniesie ich atrakcyjność na rynku pracy oraz poszerzy możliwości zatrudnienia.
Kurs został zorganizowany przez nauczycielkę przedmiotów zawodowych hotelarskich Urszulę Pająk
tn_kurs 5_wynik
tn_kurs10_wynik
tn_kurs11_wynik
tn_kurs12_wynik
tn_kurs13_wynik
tn_kurs14_wynik
tn_kurs15_wynik
tn_kurs1_wynik
tn_kurs2_wynik
tn_kurs3_wynik
tn_kurs4_wynik
tn_kurs6_wynik
tn_kurs7_wynik
tn_kurs8_wynik
tn_kurs9_wynik
tn_kurs_wynik
01/16 
Poprawiony: wtorek, 10 maja 2022 08:23
 
Finał IX edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy, o prawie pracy i bhp PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 maja 2022 11:40

 

28 kwiecień 2022 rok,
to ważna data dla
ekonomistów
Zespołu Szkół.


Tego dnia w Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, odbył się finał IX edycji ogólnopolskiego konkursu wiedzy, o prawie pracy i bhp „Poznaj Swoje prawa w pracy,” organizowanego w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa”.
Gośćmi honorowymi finału byli mi.: Sławomir Adamiec, dyrektor generalny Ministerstwa Edukacji i Nauki, Daniel Podgórski, zastępca dyrektora Centralnego Instytutu Ochrony Pracy – Państwowego Instytutu Badawczego ds. Certyfikacji i Edukacji.


Do konkursu przystąpiło ponad 8 000 uczniów szkół ponadpodstawowych, zaś do etapu centralnego zakwalifikowało się tylko 48 najlepszych uczniów posiadających wiedzę na najwyższym poziomie.

Naszą szkołę i całe województwo podkarpackie reprezentowała Izabela Ozga z klasy III EK .W pracy i przygotowaniach do etapu ogólnopolskiego pomagała pani Aldona Majewska Dudek – nauczyciel przedmiotów ekonomicznych.
Zadaniem uczestników finału konkursu było udzielenie odpowiedzi na 50 pytań zamkniętych, zarówno jednokrotnego, jak i wielokrotnego wyboru o podwyższonym stopniu trudności.
Po zakończonej części testowej uczniowie i ich opiekunowie obejrzeli w planetarium niezwykle inspirujący program popularno-naukowy poświęcony konstelacjom gwiezdnym i badaniom wszechświata.

tn_278984670_504951411305357_8345554723950860735_n
tn_278985561_1956331167903676_1414115760255148097_n
tn_279075630_682201753058269_4597008435775053371_n
tn_279122095_994211421460877_2673500632071405855_n
tn_279151057_1907160436147975_4117184669244177610_n
tn_279160766_1202967037177438_8375422650014256159_n
tn_279195744_1124365468127790_8917607068748248622_n
tn_279220177_293958706222989_3117364865753592797_n
tn_279352823_334523008777057_5197721649461334192_n
tn_279352823_334523008777057_5197721649461334192_n (1)
tn_279530049_373329248059624_7801999464994486682_n
01/11 


Galę wręczenia nagród. rozpoczęto od listu skierowanego do zebranych od Głównego Inspektora Pracy Katarzyny Łażewskiej-Hrycko;Dla Państwowej Inspekcji Pracy jest bardzo istotne, aby młodzi ludzie mieli pełną świadomość zarówno przywilejów, jak i obowiązków wynikających z prawa pracy. Jak pokazuje doświadczenie, jest to wiedza, która naprawdę przyda się Wam w przyszłym życiu zawodowym. Pozwoli uniknąć wielu pułapek, problemów i zagrożeń, jakie powstają w środowisku pracy i na co dzień są identyfikowane przez inspektorów pracy” – napisała w liście szefowa inspekcji.
Wiedza jaką zdobyła Izabela, zaprocentuje z pewnością w przyszłej pracy zawodowej.

 

GRATULACJE.


Aldona Majewska Dudek

Poprawiony: czwartek, 05 maja 2022 11:58
 
Porozumienie Zakładu Karnego w Dębicy z Zespołem Szkół w Ropczycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 30 kwietnia 2022 19:04

Porozumienie Zakładu Karnego w Dębicy
z Zespołem Szkół w Ropczycach


Dnia 28. kwietnia Dyrektor Zakładu Karnego w Dębicy – ppłk Krzysztof Maźnicki podpisał porozumienie z Dyrektorem Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach– Panem Mariuszem Pilchem.

Współpraca pomiędzy placówkami polegać będzie na prowadzeniu przez funkcjonariuszy Zakładu Karnego w Dębicy zajęć o tematyce ogólnopenitencjarnej, których celem jest przybliżenie tematyki związanej z więziennictwem, kształtowanie postaw młodych ludzi, przygotowywanie ich do podejmowania odpowiedzialnych decyzji dotyczących przyszłości życiowej i zawodowej, w tym również wyboru dalszej ścieżki kształcenia w Szkole Wyższej Wymiaru Sprawiedliwości i podjęcia pracy w Służbie Więziennej. Celem realizacji zajęć będzie podnoszenie świadomości prawnej oraz świadomości w zakresie bezpieczeństwa młodzieży, zwłaszcza w klasach mundurowych. Zajęcia realizowane będą zarówno w formie wykładów jak również wizyt studyjnych w dębickiej jednostce penitencjarnej.

Poprawiony: sobota, 30 kwietnia 2022 19:16
 
W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 kwietnia 2022 07:24

SPOTKANIE MŁODZIEŻY Z PRZEDSTAWICIELEM POLICJI – W TROSCE O BEZPIECZEŃSTWO


W dniu 5 IV 2022 r. uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach uczestniczyli w spotkaniu z panią nadkomisarz Dominiką Oleś - specjalistą ds. nieletnich. Tematem pogadanki była odpowiedzialność karna nieletnich, agresja i przemoc wobec rówieśników. Celem spotkania z uczniami było kształtowanie i promowanie pozytywnych postaw w zakresie bezpieczeństwa i przygotowanie uczniów do odpowiedzialnych zachowań w różnych sytuacjach. Poruszane zostały tematy tzw. cyberprzemocy i skutków, jakie może nieść za sobą niewłaściwe korzystanie z Internetu. W czasie spotkania uczniowie dowiedzieli się o konsekwencjach łamania prawa i sięgania po środki uzależniające. Pani Dominika w trakcje spotkania przestrzegała młodzież, aby rozważnie publikować informacje i zamieszczać fotografie na portalach internetowych.

Poruszone tematy cieszyły się zainteresowaniem wśród uczniów. Fachowo przeprowadzone zajęcia przez specjalistę w dużym stopniu przyczyniły się do wzrostu świadomości o zachowaniach ryzykownych.
Zajęcia z przedstawicielem Policji są jednymi z wielu działań realizowanych w ramach programu profilaktycznego naszej szkoły.


Pedagodzy szkolni

Poprawiony: piątek, 29 kwietnia 2022 07:25
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 85

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 64 gości 

Pracownie w ZS