Dzis jest 25.08.2019, imieniny Belii, Ludwika, Luizy
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 listopada 2018 21:07


W dniu 13 listopada 2018 roku odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Jest to ogólnopolska Olimpiada, której organizatorami są  WSG w Bydgoszczy, ZSE-H w Kołobrzegu oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas hotelarskich. Test, z którym musieli się zmierzyć uczestnicy obejmował zagadnienia  z organizacji pracy w hotelarstwie, marketingu, obsługi konsumenta oraz wiedzy ogólnej  o świecie hoteli. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Adrian Wiater z klasy drugiej i Iwona Zygmunt z klasy trzeciej technikum hotelarskiego.
Przed naszymi uczniami przygotowania do etapu okręgowego, który odbędzie się 4 stycznia 2019 roku w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2018 21:17
 
ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 listopada 2018 13:51

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ


Uroczystym koncertem pt. „Śpiewamy dla Niepodległej” zakończyliśmy w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza obchody 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Już od rana 9 listopada 2018r. uczennice w odświętnych strojach przypinały nauczycielom, pracownikom i uczniom kotyliony (wcześniej przygotowane pod opieką p. Renaty Tobiasz).
Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły Dyrektor Mariusz Pilch powitał zebranych, podkreślając  doniosłość tego święta. Zaszczycili nas swoją obecnością: Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witold Darłak, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Rojek i Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców p. Dorota Darłak.
Następnie Pan Starosta przekazał na ręce Dyrektora pamiątkową flagę od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Pięknym polonezem w wykonaniu ZPiT „Halicz” przygotowanym przez p. Przemysława Rojka rozpoczęliśmy program artystyczny.
O godz. 11.11 – jak wiele szkół w Polsce – przyłączyliśmy się do akcji Rekord dla Niepodległej, polegającej na odśpiewaniu wszystkich zwrotek Hymnu Polski.              
Wszyscy mogli włączyć się do śpiewu, bo teksty hymnu i innych piosenek były wyświetlane (można je także znaleźć na stronach internetowych szkoły w ciekawej prezentacji przygotowanej przez uczniów).


zobacz zdjęcia z tego wydarzenia


Poprawiony: wtorek, 27 listopada 2018 11:37
Więcej…
 
"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 18 listopada 2018 11:13

W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego - 31.10.2018r. w Zespole Szkół im.  ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo- Sportowej  w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły  o Puchar Dyrektora Szkoły  w Piłce Halowej Klas Starszych, podczas których podkom. p. Anna Malinowska  oraz  sierż.szt. p. Wojciech Tobiasz z KPP w Ropczycach przeprowadzili prelekcję na temat „ Zagrożenia czyhające  na młodzież ". Główne tematy, które zostały poruszone na tym spotkaniu to bezpieczne korzystanie z internetu,  zagrożenia związane z narkotykami i dopalaczami oraz odpowiedzialność za czyny karalne.Podkom. Pani Anna Malinowska  w swojej prelekcji podkreśliła znaczenie   Internetu  we współczesnym świecie, ale też zwróciła uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież w sieci,  m.in. cyberprzemoc. Internet jest alternatywnym światem, platformą wymiany informacji, zawiązywania znajomości, miejscem zabawy, nauki i pracy. I tak jak świat rzeczywisty, sieć ma swoje dobre i złe strony, ponieważ wszystkie zachowania ludzkie mają także tu swoje odzwierciedlenie.
Aby nie paść ofiarą internetowych przestępców, należy zachować ostrożność i pamiętać o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu.Kolejnym ważnym tematem poruszonym w czasie prelekcji były zagrożenia związane    z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, oraz odpowiedzialność za czyny karalne popełniane przez nieletnich i dorosłych .
Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i skłoniła młodzież do refleksji. Zorganizowano również wsród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce .

tn_DSC_0383
tn_DSC_0384
tn_DSC_0386
tn_DSC_0388
1/4 

 

Poprawiony: niedziela, 18 listopada 2018 11:32
Więcej…
 
KOMÓRKOMANIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 listopada 2018 15:33

KOMÓRKOMANIA


Nasza szkoła przyłączyła się do akcji szukania potencjalnych dawców szpiku.
30 listopada w godzinach od 11 do 17 zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców, krwiotwórczych komórek macierzystych, we współpracy z Fundacją DKMS.  Zgoda na bycie dawcą często jest ostatnią szansą na życie dla chorego, cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Im więcej potencjalnych dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „genetycznego bliźniaka”.
Chętni do bycia dawcą wypełniają formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobiera się wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzenia danych do bazy, potencjalny dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji oraz kartę dawcy.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczpienie szpiku do dawcy
niespokrewnionego. Cały  czas  są  w  Polsce  pacjenci, dla  których  nie  znaleziono dawcy,  wśród  ponad  20  milionów  osób  zarejestrowanych  na  całym  świecie. Głównym powodem, dla którego wciąż tak dużo pacjentów nie znajduje swojego „bliźniaka  genetycznego”  jest  niewiedza.  Większość osób,  które  chcą  pomóc innym  boi  się,  że  ratując  komuś  życie,  narażają  swoje.  Istnieje  mit  związany  z oddaniem  szpiku  kostnego. 
Obie metody pobierania materiału do przeszczepienia, czy to z krwi obwodowej czy też  z talerza kości biodrowej – są bezpieczne i mało  inwazyjne. Jak przebiegają procedury pobrania szpiku i komórek  i czego może spodziewać się dawca- materiały informacyjne będą dostępne na stronie szkoły.
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i zarejestrowanie się w bazie dawców szpiku.
Być może ktoś z Was podaruje komuś drugie życie.

 

zobacz film promujący tą akcję

Poprawiony: środa, 14 listopada 2018 16:47
 
Śpiewamy dla Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 listopada 2018 20:33
Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2018 20:38
 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 listopada 2018 10:57

 

 

Kliknij aby zobaczyć prezentację z tekstami pieśni

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2018 20:33
 
Konkurs „Co Ty wiesz o …” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 listopada 2018 11:37

16 października w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu „Co Ty wiesz o …”, której celem było poszerzenie i sprawdzenie wiedzy z zakresu znajomości realiów krajów anglojęzycznych dotyczących książęcej pary Kate i Williama.
W konkursie wzięło udział 73 osoby. Laureatami konkursu zostali: Kamil Noga z klasy 3aTO, który zdobył pierwsze miejsce, drugie miejsce otrzymała Angelika Łagowska z klasy 4TOH a trzecie miejsce zajęła Sabina Sękowska z klasy 2TE.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział w konkursie, laureatom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu
„Co Ty wiesz o …”.

tn_1
tn_10
tn_11
tn_12
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
tn_6
tn_7
tn_8
tn_9
01/12 


Organizatorzy konkursu
Joanna Froń
Agata Marciniec

Poprawiony: środa, 07 listopada 2018 11:47
 
Wystawa w bibliotece szkolnej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 listopada 2018 19:47

 

kliknij aby powiększyć
Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 19:55
 
Czytaj z CzytajPL!!! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 06 listopada 2018 12:10

 

Nasza szkoła została zakwalifikowana do ogólnopolskiego projektu CzytajPl., dzięki któremu wszyscy uczniowie mogą za darmo otrzymać dostęp do 12 bestsellerowch e-booków i audiobooków. Do 30 listopada na korytarzach szkoły oraz w bibliotece dostępne są plakaty z tytułami książek i kodem QR, który umożliwi korzystanie z nich. Wystarczy ściągnąć darmową aplikację Woblink, zeskanować kod QR i cieszyć się czytaniem lub słuchaniem książek w formacie  e-booka i audiobooka. Oprócz tego osoba, która z pobrała książkę może ją udostępnić pięciu innym osobom. Jak podają organizatorzy, przystąpienie do CzytajPL może dokonać się w następujący sposób: poprzez zeskanowanie odpowiedniego QR kodu z nośnika reklamowego (komunikatu o Akcji) z poziomu Aplikacji Mobilnej, albo poprzez zaakceptowanie zaproszenia do udziału w CzytajPL, otrzymanego drogą mailową od znajomego. W celu przystąpienia do CzytajPL w sposób, o którym mowa w poprzednim zdaniu, należy po zaakceptowaniu zaproszenia do udziału w CzytajPL wykonać kolejne czynności techniczne w oparciu o wyświetlane Użytkownikowi komunikaty lub informacje (w tym dotyczące założenia Konta Użytkownika). Możliwość przesyłania zaproszeń oferuje Aplikacja Mobilna (http://akcja.czytajpl.pl/regulamin.html)

Akcja potrwa do końca listopada.

 

Nauczyciele bibliotekarze
D. Mucha
L. Sokołowska


Poprawiony: wtorek, 06 listopada 2018 12:16
 
Rzeszowskie hotele PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 05 listopada 2018 09:27

WYCIECZKA ZAWODOWA DO RZESZOWSKICH HOTELI


26 października 2018r. uczniowie klasy I i ІІ  technikum hotelarskiego wraz  z opiekunami Urszulą Pająk i Anną Klimek uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do rzeszowskich hoteli. Celem wyjazdu było zapoznanie uczniów z funkcjonowaniem obiektów świadczących usługi z zakresu hotelarstwa.
Dzięki uprzejmości pracowników hotelu- absolwentów naszej szkoły, uczniowie mogli poznać zasady funkcjonowania obiektów, zwiedzić część pobytową, w tym apartamenty, poznać różne typy jednostek mieszkalnych, część biznesową, recepcję i lobby, poznać zasady ustalania cen dla różnych gości, skonfrontować wiedzę zdobytą w szkole m. in. z zakresu wymagań kategoryzacyjnych.


tn_105_1540830622743
tn_108_1540830620655
tn_110_1540830618517
tn_112_1540830616181
tn_114_1540830613894
tn_116_1540830611790
1/6 


Poprawiony: poniedziałek, 05 listopada 2018 11:05
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 52

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 129 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS