Dzis jest 22.05.2022, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
„Poszerzaj horyzonty zawodowe” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 03 grudnia 2021 09:58
Poprawiony: piątek, 03 grudnia 2021 10:07
 
Światowy Dzień AIDS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 02 grudnia 2021 09:00

1 grudnia - Światowy Dzień AIDS.


1 grudnia 2021 roku uczniowie klas pierwszych Zespołu Szkółim. ks.  dra J. Zwierza w Ropczycach wzięli udział w zajęciach edukacyjnych dotyczących profilaktyki HIV/ AIDS. Zajęcia poprowadzili uczniowie klasy III LG – Daria Kujda, Anna Madeja, Aleksandra Gardzina oraz Piotr Kłósek. W krótkim wstępie przypomnieli zebranej młodzieży, że Światowy Dzień AIDS obchodzony jest 1 grudnia na całym świecie.


Dzień ten został ustanowiony w 1988r. z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Z tej okazji odbywają się m.in. konferencje, happeningi oraz kampanie edukacyjne dotyczące profilaktyki HIV i AIDS. Symbolem, który nam się kojarzy z HIV i AIDS jest „Czerwona Kokardka”, oznacza solidarność z osobami żyjącymi z tym problemem, ich rodzinami i przyjaciółmi. Symbolizuje poświęcenie i zaangażowaniew walkę z AIDS. Stanowi pierwszy krok upowszechnienia tej problematyki. Idea czerwonej kokardki powstała w 1991r. Pomysł znaku został zainspirowany żółtą wstążeczką upamiętniającą żołnierzy amerykańskich uczestniczących w wojnie w Zatoce Perskiej. Czerwony kolor wybrano ze względu na jawne skojarzenia krew to namiętność (nie tylko gniew), walka, ale i miłość. Czerwona kokardka jest w kształcie odwróconego V, ponieważ jeszcze nie odniesiono zwycięstwa nad epidemią HIV i AIDS.


Poprawiony: czwartek, 02 grudnia 2021 09:26
Więcej…
 
Konkurs rysynku technicznego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 grudnia 2021 07:58

kliknij aby powiększyć

Poprawiony: środa, 01 grudnia 2021 08:02
 
"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 26 listopada 2021 13:39

W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego, 26 października w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo -Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w piłce siatkowej dziewcząt połączone z prelekcją przeprowadzoną przez panią nadkomisarz Dominikę Oleś na temat "Zagrożenia czyhające na młodzież”. W czasie prelekcji zostały poruszone tematy dotyczące niewłaściwych zachowań uczniów; naruszaniu nietykalności cielesnej, cyberprzemocy, wymuszaniu, kradzieżach oraz bezpieczeństwu na drodze. Nie pominięto również tematyki posiadania środków odurzających i jaka jest z tym związana odpowiedzialność karna. Prelegentka przekazała również wiedzę na temat uprawnień policji w trakcie przeszukań, kontroli i legitymowania.

 

Zorganizowano również wśród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce.

Prace wykonały uczennice :

1. Dominika Sowa - z klasy III HM
2. Gabriela Cetnar - z klasy III TBF
3. Katarzyna Stanek - z klasy III TBF
4. Zuzanna Cabaj - z klasy I EK
5. Milena Żyłka – z klasy I EK

 

Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w/w uczniom przez wicedyrektora pana Krzysztofa Klimek.

 

tn_1
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
1/5 


Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży.
Komisja Wychowania Fizycznego wraz z pedagogami szkolnymi Serdecznie Dziękują Dyrekcji Szkoły oraz panu Karolowi Zgórskiemu za wsparcie w organizacji konkursu.

 

Pedagodzy szkolni

Poprawiony: piątek, 26 listopada 2021 14:15
 
Lekcje z Policją PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 listopada 2021 12:31

Listopadowe Lekcje z Policją


W listopadzie w Zespole Szkół im dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyły się lekcje z udziałem przedstawicieli ropczyckiej policji w ramach innowacji edukacyjnej naszego Liceum Ogólnokształcącego Sportowego, jaką są zajęcia z wiedzy wojskowej, policyjnej i pożarniczej. Ich celem oprócz promowania sportowego trybu życia jest poszerzanie wiedzy uczniów naszych o tematykę dotyczącą pracy w służbach mundurowych. Tym razem głównym celem tych nietypowych lekcji było zapoznanie młodzieży ze specyfiką policyjnej służby, a także omówienie struktury policyjnych formacji oraz zapoznanie z głównymi zadaniami realizowanymi przez funkcjonariuszy różnych pionów ropczyckiej komendy. Ponieważ uczniowie tych klas wiążą swoją przyszłość z „mundurówkami” współpraca z lokalnymi jednostkami jest regularnie odnawiana. Aby młodzi ludzie mogli dowiedzieć się, jak na co dzień wygląda służba, ropczyccy funkcjonariusze policji spotkali się dwukrotnie 15. i 23. listopada 2021r. z uczniami Zespołu Szkół.

Poprawiony: czwartek, 25 listopada 2021 12:56
Więcej…
 
"POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 25 listopada 2021 08:47

19 listopada 2021r. odbył się IX etap szkolny ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy" podczas którego uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny w pracy.
Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy, w którym szkoła uczestniczy od dziewięciu lat.

Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


W bieżącym roku szkolnym w konkursie uczestniczyli przedstawiciele z następujących klas:

  • II BM – Kośkiewicz Kacper;
  • II EK - Jasek Weronika, Rusin Gabriela;
  • III EK – Cesarz Aleksandra, Chmura Monika, Giełdon Julia, Kisiel Martyna, Matłok Natalia, Micał Klaudia, Ochab Patrycja, Ozga Izabela, Podjasek Jakub, Saj Natalia, Sokołowska Kamila, Staroń Wiktoria, Wójcik Julia, Ziajor Izabela;
  • III TBF – Mik Patrycja, Książek Konrad;
  • III TE – Basara Paulina, Chmiel Kamila, Czapor Szczepan, Kubik Ilona, Longosz Katarzyna, Wajda Gabriela, Załocha Aleksandra;
  • IV TE – Bereś Katarzyna, Broda Anna, Kubik Anna, Tokarz Agata, Wałach Patrycja.Komisja w składzie: pani mgr Aldona Majewska-Dudek i pani mgr inż. Agnieszka Róg przygotowały test sprawdzający i wyłoniły zwycięzców.
Podczas konkursu uczniowie wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień dotyczących przepisów prawnej ochrony pracy, w tym przepisów dotyczących bhp, legalności zatrudnienia, uprawnień rodzicielskich, urlopów wypoczynkowych, zatrudnienia pracowników młodocianych i osób niepełnosprawnych, pracy tymczasowej, kar i wykroczeń.

Największą liczbę punktów otrzymała uczennica klasy III EK Ozga Izabela. Natomiast tylko jeden punkt mniej otrzymała uczennica klasy III TBF Mik Patrycja. Trzecie miejsce zajęła uczennica klasy IV TE Kubik Anna. Jak widać z wyników walka podczas konkursu była zacięta.
W eliminacjach okręgowych w Rzeszowie Zespół Szkół im ks. dra Jana Zwierza będą reprezentowały: Ozga Izabela i Mik Patrycja.
Organizatorzy konkursu serdecznie gratulują reprezentantom naszej szkoły.


Opracowały:
Agnieszka Róg
Aldona Majewska-Dudek


Poprawiony: czwartek, 25 listopada 2021 08:57
 
Dyktando PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 22 listopada 2021 08:39

DYKTANDO Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI


Kilkudziesięciu uczniów naszej szkoły przyłączyło się do obchodów święta narodowego w nietypowy sposób – wzięli udział w ogólnopolskim charytatywnym „Dyktandzie na Święto Niepodległości” przeprowadzonym 11 listopada 2021 r.
Po zalogowaniu się na stronę internetową i napisaniu jednego lub kilku dyktand mogli przeznaczyć wygrane pieniądze na wybrany cel charytatywny.Najlepsze wyniki osiągnęli uczniowie:

- Kornelia Berlik i Dagmara Totoń z kl. 2EK;
- Jakub Sypień z kl. 2LG;
- Izabela Ozga i Jakub Podjasek z kl. 3EK;
- Marcin Śliwa z kl. 4TL.


Gratulujemy!


Dzięki temu połączyli świętowanie odzyskania Niepodległości przez Polskę z troską o poprawność języka polskiego.
Jest to o tyle ważne, że ochrona kultury polskiej i języka narodu (pozbawionego państwa w czasach zaborów) pozwoliły na zachowanie poczucia wspólnoty Polaków i odrodzenie kraju.
Dbajmy o to dziedzictwo i mądrze rozwijajmy współczesny język polski, nie zaśmiecając go zbędnymi zapożyczeniami.


Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: poniedziałek, 22 listopada 2021 08:50
 
‘BUY NOTHING DAY’ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 21 listopada 2021 18:44

KONKURS ‘BUY NOTHING DAY’


Zapraszam wszystkich uczniów do udziału w konkursie „Buy Nothing Day” zorganizowanego z okazji przypadającego w Europie w ostatnią sobotę listopada (w tym roku jest to 27 listopada) „Dnia bez Zakupów”, ustanowionego jako wyraz protestu przeciwko zbędnym zakupom i nadmiernej konsumpcji w krajach rozwiniętych.
Celem konkursu jest udowodnienie, że umiemy spędzić chociaż jeden dzień powstrzymując się od dokonywania jakichkolwiek zakupów i umacniając tym samym więzi społeczne, a także uwrażliwienie na różnego rodzaju problemy światowe.


Osoby zainteresowane konkursem mogą uczestniczyć w dwóch rodzajach wydarzeń. Pierwsza opcja to nagranie krótkiego (jednominutowego) filmiku, w którym uczestnicy podzielą się z widzami swoim pomysłem na spędzenie „Dnia bez Zakupów”. Może to być fragment przedstawiający np. czas spędzony z rodziną lub przyjaciółmi, aktywny wypoczynek, udział w wydarzeniu kulturalnym lub jakakolwiek inna wartościowa forma spędzenia wolnego czasu, oczywiście z uwzględnieniem zasad kultury zachowania i języka. Druga opcja to pokazanie dowolnej formy sztuki wizualnej (np. plakatu, rzeźby, instalacji, itp.), przedstawiającej wybrany problem światowy, np. wspomnianą powyżej nadmierną konsumpcję. Zachęcam tutaj do zainspirowania się np. pracami Banksy’ego – brytyjskiego artysty, który w swojej twórczości zwraca uwagę na problemy etyczne i przypomina o najważniejszych wartościach w życiu człowieka.

 

Linki do prac Banksy’ego: 

https://www.bryla.pl/banksy-obrazy-graffiti-street-art-kim-jest-banksy,

https://www.google.com/search?q=banksy&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwigiKK19aH0AhWnwQ
IHHRvlAk0Q_AUoAXoECAEQAw&biw=1366&bih=657&dpr=1.


Prace konkursowe zostaną umieszczone, w zależności od wybranej opcji, bądź na kanale YouTube naszej szkoły, bądź w stworzonej specjalnie w ramach konkursu galerii. Osoby zainteresowane konkursem proszone są o umieszczenie nagrań na dysku OneDrive i udostępnienie mi linków lub dostarczenie prac do sali 108 do 30 listopada.


Diana Dumara

Poprawiony: niedziela, 21 listopada 2021 18:52
 
„You are what you eat” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 17 listopada 2021 08:33

JESTEŚ TYM, CO JESZ


W ramach obchodzonego 1 listopada Światowego Dnia Wegan w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza 9 listopada 2021 r. został przeprowadzony konkurs językowy „You are what you eat”, mający na celu zarówno rozwijanie kompetencji językowych uczniów poprzez poszerzanie zasobu słownictwa na temat diet i szeroko rozumianego żywienia, jak również budowanie świadomości oraz nawyków zdrowego odżywiania i promocja zdrowego stylu życia.

Konkurs cieszył się dużym zainteresowaniem wśród młodzieży, wzięło w nim udział 50 osób, a zwycięzcami zostali;

I miejsce – Szczepan Czapor kl. 3TE

II miejsce – Oskar Kopeć kl. 1OH

III miejsce – ex aequo Zuzanna Kędzior kl. 2LG i Wiktor Czarnik kl. 3AO.


W celu zachęcenia jak największej liczby uczniów do dbania o zdrowie, a także docenienia ich zaangażowania w zdobywanie wiedzy na temat zasad prawidłowego odżywiania pozyskano nagrody w postaci sześciu voucherów podarunkowych na konsultację dietetyczną oraz dwudziestu 7-dniowych karnetów na siłownię. Zwycięzcy otrzymali również zwolnienia z pytania w wybranym przez siebie dniu i zestaw przepisów na zdrowe pyszności świąteczne, natomiast wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami.

 

tn_20211109_090830_wynik
tn_20211109_091316_wynik
tn_20211116_113629_wynik
tn_20211116_113643_wynik
tn_20211116_113737_wynik
tn_20211116_114020_wynik
tn_20211116_114043_wynik
tn_20211116_114102_wynik
tn_20211116_115257_wynik
1/9 


Serdecznie dziękuję sponsorom nagród, tj. pani Elżbiecie Noculak z poradni Dobry Dietetyk oraz siłowni Xtreme Fitness Ropczyce za pomoc w propagowaniu zdrowych postaw wśród młodych ludzi. Podziękowania za nieocenioną pomoc w organizacji imprezy kieruję również do Renaty Dumary i Anety Dylskiej.


Diana Dumara

Poprawiony: środa, 17 listopada 2021 08:43
 
Erasmus+ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 14 listopada 2021 20:56

Zapraszamy do projektu Erasmus+!


Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół im. Ks. Dra Jana Zwierza do udziału w projekcie Erasmus+!

W ramach projektu 46 uczniów z kierunków: technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik mechanik maszyn CNC oraz technik hotelarz wyjedzie na 3 tygodniowe praktyki w słonecznej Hiszpanii. Zapraszamy uczniów obecnych klas 2,3 i 4 do wzięcia udziału w projekcie. Pierwsza mobilność 30 stycznia-19 lutego 2022r. Szczegółowych informacji udzielają p. Agnieszka Kasprzyk i p. Joanna Doroba. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do zapoznania się z regulaminem naboru oraz do uczestnictwa w projekcie! Dokumenty do pobrania na stronie szkoły w zakładce Erasmus+.


Całość przedsięwzięcia finansowana będzie ze środków UE.

Poprawiony: wtorek, 16 listopada 2021 19:26
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 79

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

Pracownie w ZS