Dzis jest 23.10.2019, imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Turniej Gwiaździstej Eskadry, PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 21 listopada 2018 20:56

Sukces ropczyckich drużyn na planszówkowym turnieju


W tym roku planszówkowe turnieje Gwiaździstej Eskadry, rozgrywane w Ropczycach od 2010 roku, przekształciły się w imprezę o zasięgu krajowym. W czerwcu, w Szkole Orląt w Dęblinie, miały miejsce finały z udziałem ponad setki uczniów podzielonych na dwie kategorie wiekowe – kadeci i juniorzy. Trójosobowe drużyny rozgrywały pojedynki na planszach gier: 303 – Bitwa o Anglię, 111 – Alarm dla Warszawy oraz 7 – Obrona Lwowa. Aby aspekt dydaktyczny wykorzystać w pełni uczestnicy finałów rozwiązywali także test wiedzy historycznej powiązany z działaniami bojowymi słynnych polskich jednostek lotniczych: 7 Eskadry, w której w czasie wojny 1920 roku walczyli amerykańscy ochotnicy, 111 Eskadry broniącej Warszawy we wrześniu 1939 roku oraz Dywizjonu 303, najskuteczniejszego wśród walczących w bitwie o Anglię.


czytaj całość

Poprawiony: środa, 21 listopada 2018 21:02
 
„Kultura bezpieczeństwa” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 21 listopada 2018 20:36

"POZNAJ  SWOJE  PRAWA  W  PRACY"

 


15 listopada 2018r. odbył się VI etap szkolny ogólnopolskiego konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy" podczas którego uczniowie Zespołu Szkół im ks. dra Jana Zwierza mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę z zakresu prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny w pracy.
Konkurs organizowany jest w ramach programu edukacyjnego „Kultura bezpieczeństwa” przez Państwową Inspekcję Pracy, w którym szkoła uczestniczy od sześciu lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.

 

Poprawiony: środa, 21 listopada 2018 20:44
Więcej…
 
Olimpiada Wiedzy I Umiejętności Budowlanych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 21 listopada 2018 13:27

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH


8 listopada 2018 roku odbył się etap szkolny  IX edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
W olimpiadzie uczestniczyło sześciu uczniów.
Klasę IV TBF reprezentowali: Bielański Karol, Duwer Przemysław, Kopala Patryk, Książek Adrian, Wiśniowski Mateusz; natomiast z klasy III TBM udział wzięła: Mazur Gabriela


Komisja w składzie:

Przewodniczący: mgr inż. Janina Pupa

Członkowie:         mgr inż. Agnieszka Róg

  mgr inż. Adam Nowak

dokonała sprawdzenia prac i wyłoniła finalistów. Na pierwszym miejscu uplasował się Wiśniowski Mateusz z kl. IV TBF, drugie miejsce zajęła Mazur Gabriela z kl. III TBM, natomiast trzecie miejsce zajął Książek Adrian uczeń kl. IV TBF.


19 listopada 2018r. dyrekcja szkoły wręczyła zwycięzcom pamiątkowe dyplomy.
Zespół Szkół w eliminacjach okręgowych w Rzeszowie będzie reprezentowało trzech najlepszych uczniów.
Wszystkim uczestnikom składamy podziękowania za udział, a zwycięzcą życzymy dalszych sukcesów.

tn_IMG_20181108_105358
tn_IMG_20181108_110400
tn_IMG_20181119_080205
tn_IMG_20181119_080220
tn_IMG_20181119_144501
tn_IMG_20181119_144541
1/6 


Opracowała:
mgr inż. Agnieszka Róg

Poprawiony: środa, 21 listopada 2018 13:46
 
Olimpiada Wiedzy Hotelarskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 listopada 2018 21:07


W dniu 13 listopada 2018 roku odbył się szkolny etap Olimpiady Wiedzy Hotelarskiej. Jest to ogólnopolska Olimpiada, której organizatorami są  WSG w Bydgoszczy, ZSE-H w Kołobrzegu oraz Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego. Wzięło w nim udział 17 uczniów z klas hotelarskich. Test, z którym musieli się zmierzyć uczestnicy obejmował zagadnienia  z organizacji pracy w hotelarstwie, marketingu, obsługi konsumenta oraz wiedzy ogólnej  o świecie hoteli. Do etapu okręgowego zakwalifikowali się: Adrian Wiater z klasy drugiej i Iwona Zygmunt z klasy trzeciej technikum hotelarskiego.
Przed naszymi uczniami przygotowania do etapu okręgowego, który odbędzie się 4 stycznia 2019 roku w Rzeszowie.
Gratulujemy i życzymy powodzenia!

Poprawiony: wtorek, 20 listopada 2018 21:17
 
ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 listopada 2018 13:51

ŚPIEWAMY DLA NIEPODLEGŁEJ


Uroczystym koncertem pt. „Śpiewamy dla Niepodległej” zakończyliśmy w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza obchody 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Już od rana 9 listopada 2018r. uczennice w odświętnych strojach przypinały nauczycielom, pracownikom i uczniom kotyliony (wcześniej przygotowane pod opieką p. Renaty Tobiasz).
Po wprowadzeniu Sztandaru Szkoły Dyrektor Mariusz Pilch powitał zebranych, podkreślając  doniosłość tego święta. Zaszczycili nas swoją obecnością: Starosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Witold Darłak, Przewodniczący Rady Powiatu Józef Rojek i Przewodnicząca Szkolnej Rady Rodziców p. Dorota Darłak.
Następnie Pan Starosta przekazał na ręce Dyrektora pamiątkową flagę od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
Pięknym polonezem w wykonaniu ZPiT „Halicz” przygotowanym przez p. Przemysława Rojka rozpoczęliśmy program artystyczny.
O godz. 11.11 – jak wiele szkół w Polsce – przyłączyliśmy się do akcji Rekord dla Niepodległej, polegającej na odśpiewaniu wszystkich zwrotek Hymnu Polski.              
Wszyscy mogli włączyć się do śpiewu, bo teksty hymnu i innych piosenek były wyświetlane (można je także znaleźć na stronach internetowych szkoły w ciekawej prezentacji przygotowanej przez uczniów).


zobacz zdjęcia z tego wydarzenia


Poprawiony: wtorek, 27 listopada 2018 11:37
Więcej…
 
"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 18 listopada 2018 11:13

W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. "Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego - 31.10.2018r. w Zespole Szkół im.  ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo- Sportowej  w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły  o Puchar Dyrektora Szkoły  w Piłce Halowej Klas Starszych, podczas których podkom. p. Anna Malinowska  oraz  sierż.szt. p. Wojciech Tobiasz z KPP w Ropczycach przeprowadzili prelekcję na temat „ Zagrożenia czyhające  na młodzież ". Główne tematy, które zostały poruszone na tym spotkaniu to bezpieczne korzystanie z internetu,  zagrożenia związane z narkotykami i dopalaczami oraz odpowiedzialność za czyny karalne.Podkom. Pani Anna Malinowska  w swojej prelekcji podkreśliła znaczenie   Internetu  we współczesnym świecie, ale też zwróciła uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież w sieci,  m.in. cyberprzemoc. Internet jest alternatywnym światem, platformą wymiany informacji, zawiązywania znajomości, miejscem zabawy, nauki i pracy. I tak jak świat rzeczywisty, sieć ma swoje dobre i złe strony, ponieważ wszystkie zachowania ludzkie mają także tu swoje odzwierciedlenie.
Aby nie paść ofiarą internetowych przestępców, należy zachować ostrożność i pamiętać o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu.Kolejnym ważnym tematem poruszonym w czasie prelekcji były zagrożenia związane    z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, oraz odpowiedzialność za czyny karalne popełniane przez nieletnich i dorosłych .
Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i skłoniła młodzież do refleksji. Zorganizowano również wsród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce .

tn_DSC_0383
tn_DSC_0384
tn_DSC_0386
tn_DSC_0388
1/4 

 

Poprawiony: niedziela, 18 listopada 2018 11:32
Więcej…
 
KOMÓRKOMANIA PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 14 listopada 2018 15:33

KOMÓRKOMANIA


Nasza szkoła przyłączyła się do akcji szukania potencjalnych dawców szpiku.
30 listopada w godzinach od 11 do 17 zostanie przeprowadzona akcja rejestracji potencjalnych dawców, krwiotwórczych komórek macierzystych, we współpracy z Fundacją DKMS.  Zgoda na bycie dawcą często jest ostatnią szansą na życie dla chorego, cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi. Im więcej potencjalnych dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „genetycznego bliźniaka”.
Chętni do bycia dawcą wypełniają formularz i za pomocą specjalnych pałeczek pobiera się wymaz z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Po przebadaniu materiału genetycznego i wprowadzenia danych do bazy, potencjalny dawca otrzymuje potwierdzenie rejestracji oraz kartę dawcy.

W Polsce, co godzinę stawiana jest komuś diagnoza: nowotwór krwi. Dla wielu pacjentów jedyną szansą na wyzdrowienie jest przeszczpienie szpiku do dawcy
niespokrewnionego. Cały  czas  są  w  Polsce  pacjenci, dla  których  nie  znaleziono dawcy,  wśród  ponad  20  milionów  osób  zarejestrowanych  na  całym  świecie. Głównym powodem, dla którego wciąż tak dużo pacjentów nie znajduje swojego „bliźniaka  genetycznego”  jest  niewiedza.  Większość osób,  które  chcą  pomóc innym  boi  się,  że  ratując  komuś  życie,  narażają  swoje.  Istnieje  mit  związany  z oddaniem  szpiku  kostnego. 
Obie metody pobierania materiału do przeszczepienia, czy to z krwi obwodowej czy też  z talerza kości biodrowej – są bezpieczne i mało  inwazyjne. Jak przebiegają procedury pobrania szpiku i komórek  i czego może spodziewać się dawca- materiały informacyjne będą dostępne na stronie szkoły.
Zachęcamy do przyłączenia się do akcji i zarejestrowanie się w bazie dawców szpiku.
Być może ktoś z Was podaruje komuś drugie życie.

 

zobacz film promujący tą akcję

Poprawiony: środa, 14 listopada 2018 16:47
 
Śpiewamy dla Niepodległej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 listopada 2018 20:33
Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2018 20:38
 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 listopada 2018 10:57

 

 

Kliknij aby zobaczyć prezentację z tekstami pieśni

Poprawiony: czwartek, 08 listopada 2018 20:33
 
Konkurs „Co Ty wiesz o …” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 listopada 2018 11:37

16 października w naszej szkole odbyła się kolejna edycja konkursu „Co Ty wiesz o …”, której celem było poszerzenie i sprawdzenie wiedzy z zakresu znajomości realiów krajów anglojęzycznych dotyczących książęcej pary Kate i Williama.
W konkursie wzięło udział 73 osoby. Laureatami konkursu zostali: Kamil Noga z klasy 3aTO, który zdobył pierwsze miejsce, drugie miejsce otrzymała Angelika Łagowska z klasy 4TOH a trzecie miejsce zajęła Sabina Sękowska z klasy 2TE.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za tak liczny udział w konkursie, laureatom gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w następnej edycji konkursu
„Co Ty wiesz o …”.

tn_1
tn_10
tn_11
tn_12
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
tn_6
tn_7
tn_8
tn_9
01/12 


Organizatorzy konkursu
Joanna Froń
Agata Marciniec

Poprawiony: środa, 07 listopada 2018 11:47
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 53

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 152 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS