Dzis jest 24.01.2020, imieniny Felicji, Roberta, Sławy
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Festiwal Piosenki Rosyjskiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 08 kwietnia 2019 13:01

V Wojewódzki Festiwal Piosenki Rosyjskiej


23 marca 2018 roku w Rzeszowie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Rosyjskiej.
Organizatorem Konkursu była pani Kinga Maciołek-Rzucidło - nauczyciel języka rosyjskiego w V LO Szkoły Mistrzostwa Sportowego i Gimnazjum Sportowego w Rzeszowie. Konkursowym zmaganiom- towarzyszyło hasło - "Zawsze niech będzie słońce!".
Celem Konkursu było zainteresowanie kulturą rosyjską, popularyzacja piosenki rosyjskiej, doskonalenie umiejętności wokalnych i scenicznych, podnoszenie kultury żywego słowa, zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności wokalnych, a także  integracja młodzieży województwa podkarpackiego.
Patronat Honorowy objęli: Konsul Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie, Wojewoda Podkarpacki, Marszałek Województwa Podkarpackiego, Prezydent Miasta Rzeszowa, Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie; zaś Patronat Medialny- Telewizja Polska oddział w Rzeszowie oraz Polskie Radio Rzeszów.
W Konkursie wzięli udział soliści, duety i zespoły ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego.W tym roku naszą szkołę reprezentowała Monika Traciak (uczennica II klasy Technikum), która zaśpiewała piękną rosyjską piosenkę „Białe anioły”.  Wokalistkę do konkursu przygotowała nauczycielka języka rosyjskiego - Anita Bieniasz.
W przerwie na obrady Jury wszyscy mogli podziwiać popisy akrobatyczne uczniów Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki, a laureaci- nagrody rzeczowe.


                                            anbe

Poprawiony: poniedziałek, 08 kwietnia 2019 13:09
 
„ZAWSZE WIERNI” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 marca 2019 18:38

WOJEWÓDZKI TURNIEJ POEZJI I PROZY „ZAWSZE WIERNI”Eliminacje powiatowe IV edycji turnieju odbyły się 11 marca 2019r. w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem, wystąpiło 34 uczestników ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
Reprezentanci naszej szkoły: Beata Róg i Sebastian Kmiecik z klasy 2 TE recytowali wiersze Zbigniewa Herberta: Głos wewnętrzny i Potwór Pana Cogito.

Niestety, w tym roku nie zostali docenieni przez Jury.
Dziękuję uczniom za zaangażowanie w przygotowania do konkursu.


zobacz zdjęcia

Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: wtorek, 26 marca 2019 18:43
 
Edukacja prozdrowotna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 24 marca 2019 16:16

„Wybierz  Życie - Pierwszy Krok”


Edukacja prozdrowotna jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania  Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
Podstawę działań profilaktycznych stanowi przygotowany Szkolny Program Wychowawczo - Profilaktyczny, który opiera się na założeniu , że przynoszącą rezultaty formą edukacji prozdrowotnej są praktyczne działania, dotyczące promowania zdrowego stylu życia.

Program profilaktyczny ,,Wybierz Życie - Pierwszy Krok" doskonale wpisuje się w te założenia, dlatego nasza szkoła wzięła udział w tym programie. Jego głównym zadaniem jest zachęcanie młodych ludzi do brania odpowiedzialności za swoje zdrowie i osób z najbliższego otoczenia.
Program edukacyjny „Wybierz Życie - Pierwszy Krok" obejmujący tematykę profilaktyki raka szyjki macicy oparty jest na następującym założeniu - stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi.


profilaktyka
profilaktyka_2
profilaktyla_1
1/3 

Poprawiony: niedziela, 24 marca 2019 18:24
Więcej…
 
Rekolekcje Szkolne dla uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza 25-26.03.2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 20 marca 2019 11:23

Rekolekcje Szkolne
dla uczniów i nauczycieli
Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza 
25-26.03.2019


zobacz harmonogram rekolekcji

Poprawiony: środa, 20 marca 2019 11:26
 
Lekcje z ZUS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 marca 2019 20:11

EKONOMIŚCI ZNOWU GÓRĄ


To już piąty raz ekonomiści Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza przystąpili do realizacji projektu edukacyjnego  „Lekcje z ZUS”.
Celem  przedsięwzięcia jest poszerzenie i propagowanie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych, świadczeniach i obowiązkach przedsiębiorców. „Lekcjom” towarzyszy ogólnopolska olimpiada  „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Koordynatorem olimpiady w szkole jest Pani Aldona Majewska Dudek, która od 5 lat czuwa nad przeprowadzeniem cyklu „Lekcji z ZUS”, organizacją i przygotowaniem uczniów do rywalizacji na etapie wojewódzkim. 15 marca 2019 roku w urzędzie Marszałkowskim w Rzeszowie, za wkład pracy w poszerzanie wiedzy o ubezpieczeniach społecznych otrzymała podziękowania od Pani Ewy Papiewskskiej-Borkowskiej – dyrektora ZUS w Rzeszowie.


czytaj całoś

 
20 lat Szkolnego Koła Caritas PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 marca 2019 11:21

20  lat Szkolnego Koła Caritas


W dniu 12 marca w naszej szkole świętowaliśmy 20-lecie działalności Szkolnego Koła Caritas. Obchody rozpoczęły się mszą świętą w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Ropczycach. Następnie w szkole został zaprezentowany krótki program artystyczny w wykonaniu wolontariuszy SKC. W uroczystości brali udział zaproszeni goście: ks. dr Piotr Potyrała – dyrektor Caritas diecezji Rzeszowskiej, ks. dr Stanisław Mazur proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach, ks. Artur Wesołowski, który pracował w naszej szkole, ks. Stanisław Szczepanik opiekun SKC w Zespole Szkół Agro-Technicznych, Pani Danuta Kmiotek, Pan Dyrektor Mariusz Pilch, Pani Dyrektor Janina Pupa, Pani Kinga Książek była przewodnicząca SKC.

SKC powstało w marcu 1999r. z inicjatywy Pani Danuty Kmiotek, która była jego opiekunem przez 19 lat. Obecnie opiekunami są Pani Renata Kopala, Pani Agnieszka Róg, ks. Mateusz Pęcherek. Wolontariusze Szkolnego Koła Caritas podejmują szereg działań mających na celu pomoc potrzebującym.


tn_IMG_8032
tn_IMG_8042
tn_IMG_8063
tn_IMG_8065
tn_IMG_8071
tn_IMG_8074
tn_IMG_8076
tn_IMG_8078
tn_IMG_8086
tn_IMG_8102
tn_IMG_8108
tn_IMG_8119
tn_IMG_8122
tn_IMG_8131
01/14 

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2019 11:40
Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 marca 2019 10:52

1.03.2019r. Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych


Powiatowe Obchody Dnia Pamięci rozpoczęła msza św. w kościele pw. Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp.
W części artystycznej wystąpili uczniowie szkół z terenu powiatu. Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Ewelina Babicz, Aleksandra Darłak, Aleksandra Dziedzic, Gabriela Mikowska przygotowane przez panie Małgorzatę Bieniasz i Anetę Bochenek.
Następnie Poczty Sztandarowe Szkół udały się pod Memoriał Sybiraków, gdzie delegacje władz i zaproszonych gości złożyły wiązanki kwiatów i zapaliły znicze
(w imieniu ZS im. ks. dra J. Zwierza - p. Wojciech Sieroń).


zobacz zdjęcia


Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: wtorek, 19 marca 2019 11:13
 
XIV Podkarpackie Targi Edukacyjne EduSalon PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 marca 2019 18:42


W dniu 6 marca 2019r. uczniowie klas maturalnych Zespołu Szkół (klasa 4TMS i 4TBF) wraz z opiekunami mieli możliwość uczestniczyć w XIV Podkarpackich Targach Edukacyjnych EduSalon, które miały miejsce w G2A ARENA Centrum Wystawienniczo- Kongresowym Województwa Podkarpackiego w Jasionce.
Tegoroczni maturzyści podczas tego ważnego przedsięwzięcia branży edukacyjnej mogli zapoznać się z ofertą blisko 100 wystawców, publicznych i prywatnych uczelni wyższych z całej Polski oraz z zagranicy (m.in. z Anglii, Danii i Holandii) oraz szkół policealnych. Ponadto mogli skorzystać z konsultacji z doradcami zawodowymi, indywidualnie spotkać się z psychologiem czy porozmawiać z polskimi studentami studiującymi za granicą. Równolegle w dniach 5-6 marca odbyły się XI Europejskie Targi Pracy WorkExpo podczas których zainteresowani uczniowie mogli zapoznać się z ofertami pracy dla osób młodych w Polsce i za granicą.
Udział w targach z pewnością pomógł wielu uczniom w dokonaniu właściwych wyborów dlatego składamy serdecznie podziękowania Dyrekcji za umożliwienie wyjazdu.


Organizatorzy
Katarzyna Nieroda
Agnieszka Róg

Poprawiony: poniedziałek, 18 marca 2019 18:47
 
DZIEŃ OTWARTY w ZESPOLE SZKÓŁ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 marca 2019 11:23

 

 

kliknij aby powiększyć

Poprawiony: czwartek, 14 marca 2019 11:27
 
Budownictwo energooszczędne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 marca 2019 20:25

Budowlańcy Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach
zdobywają kolejne certyfikaty.


Uczniowie klas Technikum Budowlanego Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w dniu 8 lutego 2019 uczestniczyli w szkoleniu z zakresu „Budownictwa energooszczędnego w technologii Izodom” w siedzibie firmy IZODOM 2000 POLSKA Sp. z o.o. – polskiego producenta materiałów do budowy domów pasywnych i energooszczędnych w Zduńskiej Woli.


Szkolenie składało się z części teoretycznej, podczas której uczniowie poznali technologię wykonywania budynków energooszczędnych i pasywnych, zalety systemu Izodom oraz korzyści płynące z jego zastosowania. Zobaczyli również  przykładowe realizacje obiektów między innymi w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Francji, Arabii Saudyjskiej.
Następnie uczniowie mieli okazję praktycznie poznać zasady wykonywania obiektów w technologii Izodom jak również zobaczyć z bliska technologię wytwarzania elementów budowlanych podczas oprowadzania przez prowadzącego szkolenie po fabryce.


tn_SDC12551
tn_SDC12559
tn_SDC12560
tn_SDC12561
tn_SDC12563
tn_SDC12564
tn_SDC12565
1/7 

Warsztaty szkoleniowe cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Poprzez czynny udział nabyli dodatkowe umiejętności, które będą mogli wykorzystać w przyszłej pracy zawodowej.
Na zakończenie uczniowie otrzymali certyfikaty uczestnictwa w szkoleniu.


Opracowała:
Agnieszka Róg

Poprawiony: środa, 13 marca 2019 20:35
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 57

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 112 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS