Dzis jest 20.10.2020, imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Erazmus praktyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 13:45

Kolejny tydzień w Hiszpanii


Młodzież Zespołu Szkół przebywająca w Maladze od dwóch tygodni uczęszcza na praktyki w hiszpańskich przedsiębiorstwach.
Operatorzy CNC pracują przy produkcji automatycznych bram, rolet zewnętrznych i drzwi.
Mechatronicy obsługują wycinarki plazmowe i montują elementy podzespołów elektronicznych.
Uczniowie technikum hotelarskiego pracują między innymi w obsłudze hotelu Hilton natomiast mechanicy samochodowi wykonują naprawy pojazdów w dwóch warsztatach samochodowych.
Praktyka w hiszpańskich firmach nieco różni się od polskich realiów- praktykanci wykonują tutaj wszystkie zadania etatowych pracowników firm.

1
2
3
4
1/4 


Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 14:00
 
Erazmus egzamin PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 13:30

Examen de español


Projekt Erasmus+ to nie tylko praktyka zawodowa ale też zajęcia kulturowe i intensywna nauka języka. Przed wyjazdem do Hiszpanii uczniowie otrzymali glosariusze z niezbędnym słownictwem zawodowym, właściwym dla branży w której będą pracować.
Oprócz tego na internetowej platformie OLS uczestnicy projektu musieli przez kilkadziesiąt godzin wykonywać zadania rozwijające umiejętności komunikacyjne w języku angielskim i hiszpańskim.
Ponadto podczas pobytu w Maladze wszyscy uczęszczają na kurs języka hiszpańskiego, który kończy się egzaminem na poziomie A1, a zdanie egzaminu jest warunkiem koniecznym do zaliczenia praktyk.
Po egzaminie z hiszpańskiego wszyscy udaliśmy się na wieczór tapas- lokalnych przekąsek w postaci ryb, owoców morza, kanapek z szynką jamon serrano i innych przysmaków.

1
2
3
4
5
1/5 

 


Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 13:45
 
Erazmus - Gibraltar PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 13:08

Łatwiej dojechać niż wymówić


Zaledwie 100 kilometrów od Malagi znajduje się Gibraltar- terytorium zależne Wielkiej Brytanii a zarazem punkt, z którego widać już Afrykę.
Korzystając z wolnego czasu podczas wycieczki odwiedziliśmy to maleńkie terytorium zamorskie Zjednoczonego Królestwa, którego całkowita powierzchnia to 6,5 km kwadratowego. Odwiedziliśmy lotnisko, którego pas startowy zaczyna i kończy się w morzu, które jest jednocześnie jednym z najniebezpieczniejszych na świecie ze względu na silne podmuchy wiatrów oceanicznych.
Podczas wyjścia na Upper Rock poznaliśmy lokalne małpy- makaki, które są jedynymi żyjącymi na wolności małpami w Europie. Nie boją się ludzi, czasem bywają agresywne, jeśli zobaczą plecak- wyskakują na plecy, otwierają go i kradną jedzenie.
Szczyt góry zdobyliśmy pieszo, widać z niego panoramę całego miasta, a także wybrzeża Afryki- Maroko. W miejscu tym spotyka się Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki.
Projekt Erasmus+ umożliwił uczestnikom nie tylko zdobycie wartościowej wiedzy praktycznej z zakresu specjalizacji kierunkowej kształcenia ale także pozwolił na przeżycie niezapomnianych wrażeń z podróży i obycia w wielokulturowym społeczeństwie.

 

1
2
3
4
5
1/5 


Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 14:00
 
Erazmus PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 12:59

Weekend to zawsze odpoczynek


Miniony weekend dla uczestników projektu był okazją do bardzo intensywnego zwiedzania całej Andaluzji. Ten duży region położony jest na południu Hiszpanii, zajmuje powierzchnię trzy razy mniejszą niż Polska i nie brak tu atrakcji.
W wolnym czasie odwiedziliśmy najpiękniejsze punkty widokowe w mieście: zamek Alcazaba z widokiem na morze oraz ruiny twierdzy Gibralfaro, które górują nad miastem. Zwiedziliśmy również ruiny amfiteatru Teatro Romano de Malaga oraz Plaza de toros de La Malagueta czyli ogromnej areny do walk byków. Wieczorami spacerujemy po Maladze i uczestniczymy w świątecznych pokazach iluminacji organizowanych w mieście oraz jarmarkach bożonarodzeniowych.

1
2
3
4
5
1/5 


Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 13:06
 
Konkurs Świąteczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 grudnia 2019 09:21

Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy


Tegoroczna edycja konkursu na Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy cieszyła się w tym roku dużym zainteresowaniem uczniów, a sam konkurs stał się już tradycją w naszej szkole. Prace uczniów można oglądać na wystawie znajdującej się na parterze budynku D. Nagrodzeni autorzy najbardziej pomysłowych i starannych prac to:

 

tn_IMG_4023
tn_IMG_4024
tn_IMG_4025
1/3 


I miejsce Kacper Szydło kl. 4 THS
II miejsce Marta Kopacz kl.4 TL
II miejsce (równorzędnie) Aleksandra Magdoń kl. 4 TE
III miejsce Patrycja Sadowska kl. 4 THS


Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do udziału za rok.


Ewa Wilczyńska Styś
Anna Gamracka

Poprawiony: środa, 18 grudnia 2019 09:42
 
Świąteczne spotkanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 16 grudnia 2019 21:10

Świąteczne spotkanie z pensjonariuszami w Domu Pomocy Społecznej w Rudzie.


W dniu 11 grudnia 2019 r. członkowie Szkolnego Koła Caritas z Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach wraz z opiekunami p. Renatą Kopalą i księdzem Kamilem Bambrowiczem, jak co roku odwiedzili Dom Pomocy Społecznej w Rudzie.
Całe spotkanie rozpoczęło się od powitania gości oraz mieszkańców ośrodka.


czytaj całość

Poprawiony: poniedziałek, 16 grudnia 2019 21:33
 
Planowanie kariery zawodowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 15 grudnia 2019 21:58

WYCHODZĄC NAPRZECIW OCZEKIWANIOM MŁODZIEŻY


W dniu 11 grudnia doradca zawodowy p. Magdalena Barcicka z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Rzeszowie odwiedziła Zespół Szkół im.ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.
W ramach zadań z zakresu poradnictwa zawodowego odbyły się zajęcia informacyjne pt. „Jak zaprzyjaźnić się z rynkiem pracy" z młodzieżą klas maturalnych. W zajęciach uczestniczyło 89 uczniów. Uczniowie mogli uzyskać informację na temat instytucji rynku pracy. Gdzie i po jaką pomoc mogą się zgłosić i jakie przysługują im formy wsparcia, a także informację na temat wyboru kierunku dalszego kształcenia. Młodzież uczestnicząca w spotkaniu wykazała duże zainteresowanie omawianą tematyką. Uczniowie zadawali wiele pytań i chętnie włączali się do rozmowy. Mamy nadzieję, że wiedza zdobyta podczas spotkań zaowocuje w pierwszych chwilach po ukończeniu szkoły i pomoże poruszać się świadomie na rynku pracy.

 

 

tn_DSC_0440
tn_DSC_0442
tn_DSC_0443
1/3 Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut

Poprawiony: niedziela, 15 grudnia 2019 22:13
 
Zaczytane święta PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 15 grudnia 2019 21:43

 

kliknij aby powiększyć

Poprawiony: niedziela, 15 grudnia 2019 21:58
 
Olga Tokarczuk doceniona na świecie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 grudnia 2019 20:15

Nagroda Nobla dla Polki –
twórczość Olgi Tokarczuk doceniona na świecie


Laureatką literackiego Nobla 2018, przyznanego wraz z tegoroczną nagrodą, została polska pisarka Olga Tokarczuk – ogłosiła w czwartek, 10 października Akademia Szwedzka. Pisarka została uhonorowana za „narracyjną wyobraźnię, która wraz z encyklopedyczną pasją reprezentuje przekraczanie granic, jako formę życia”.
10 grudnia 2019 r. był w Sztokholmie wielkim dniem - Dniem Nobla. Polska pisarka Olga Tokarczuk odebrała z rąk króla przyznaną jej przez Szwedzką Akademię literacką nagrodę za rok 2018: złoty medal oraz dyplom.
W uzasadnieniu przyznania nagrody napisano, że “Olga Tokarczuk nigdy nie postrzega rzeczywistości jako czegoś stabilnego lub wiecznego. Konstruuje powieści w napięciu między przeciwieństwami kulturowymi; natura kontra kultura, rozum kontra szaleństwo, mężczyzna kontra kobieta, dom kontra wyobcowanie”.


A OTO KSIĄŻKI OLGI TOKARCZUK
DOSTĘPNE W SZKOLNEJ BIBLIOTECE:


  • Bieguni,
  • Gra na wielu bębenkach,
  • Księgi Jakubowe albo Wielka podróż przez siedem granic, pięć języków i trzy duże religie, nie licząc tych małych,
  • Ostatnie historie,
  • Prawiek i inne czasy,
  • Profesor Andrews w Warszawie i inne opowiadania.


Zapraszamy do biblioteki!


Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 20:23
 
Narodowe Czytanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 10 grudnia 2019 11:22

Prezydent dziękuje nam za Narodowe Czytanie


Wzorem lat ubiegłych również w bieżącym roku nasza Szkoła włączyła się w akcję Narodowego Czytania. W podziękowaniu za przystąpienie do akcji otrzymaliśmy list od Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz okolicznościowy egzemplarz zawierający Osiem lektur czytanych na Ósmym Narodowym Czytaniu z dedykacją Pary Prezydenckiej. Ponadto w ramach kontynuowania obchodów stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, przypadających na lata 2018-2022, otrzymaliśmy flagę Rzeczypospolitej Polskiej. Wszystkie otrzymane materiały znajdują się w bibliotece szkolnej.

 

kliknij miniaturkę aby powiększyć

 


Lucyna Sokołowska

Poprawiony: wtorek, 10 grudnia 2019 11:38
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 63

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 138 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS