Dzis jest 17.10.2017, imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Mikołajki 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 08 grudnia 2016 20:59

Mikołaj w szkole


W dniu 6 grudnia 2016 roku w Zespole Szkół, Centralna Rada Uczniowska zorganizowała zabawę  „Mikołaj w szkole”.  Uczniowie przebrani za Mikołaja oraz koleżanki pomagające Mikołajowi, odwiedzili Dyrekcję, Nauczycieli, Administrację szkoły oraz Uczniów w klasach, rozdawali cukierki, robiąc pamiątkowe zdjęcia, zachęcali uczniów do zabawy. W przygotowanej zabawie wzięli udział następujący uczniowie: Anna Chlewicka, Martyna Ochab, Monika Dudka, Marta Dudek, Mikołaj Szczerba i Kacper Darłak.

tn_100_0895
tn_100_0898
tn_100_0900
tn_100_0903
tn_100_0919
tn_100_0941
tn_100_0957
tn_100_0962
tn_100_0975
tn_100_1025
tn_100_1046
tn_100_1063
01/12 

Poprawiony: czwartek, 08 grudnia 2016 21:04
 
Poznaj swoje prawa w pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 07 grudnia 2016 09:44

Konkurs pn.: "POZNAJ SWOJE PRAWA W PRACY"


W Zespole Szkół im ks. dra Jana Zwierza 21 listopada 2016 roku został przeprowadzony po raz czwarty etap szkolny ogólnopolskiego konkursu dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy".
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawa pracy wśród uczniów szkół ponadgimnazjalnych.


W konkursie uczestniczyło dwudziestu uczniów.
Klasę II TBF reprezentowali: Bielański Karol, Duwer Przemysław, Misiora Michał, Stawarz Tomasz, Wiśniowski Mateusz, Wrona Jakub.
Klasę II TE reprezentowały: Bujak Patrycja, Chlewicka Anna, Dąbrowska Marcelina, Dudka Monika, Marciniec Marta, Ochab Karolina, Ochab Martyna, Rogala Klaudia, Wdowik Diana, Wójcik Joanna.
Klasę III TEF reprezentowały: Kędzior Klaudia, Pacanowska Anna, Siwiec Beata, Wójcik  Agata.


Komisja w składzie:
            Przewodniczący: mgr inż. Janina Barcińska
            Członkowie: mgr inż. Aldona Majewska-Dudek
                                   mgr inż. Agnieszka Róg
dokonała sprawdzenia prac i wyłoniła finalistów.


Na pierwszym miejscu uklasowała się Ochab Martyna uczennica klasy II TE, po dogrywce drugie miejsce zajęła Marciniec Marta również  uczennica klasy II TE.
Obydwie uczennice będą reprezentować Zespół Szkół na eliminacjach okręgowych  w Rzeszowie. 

Wszyscy uczestnicy wykazali się bardzo dobrą znajomością zagadnień z zakresu prawa pracy jak również przepisów bezpieczeństwa i higieny pracy. Organizatorzy konkursu pod hasłem "Poznaj swoje prawa w pracy" serdecznie gratulują reprezentantom naszej szkoły.


zobacz zdjęcia

       
                                                                                Opracowały:
                                 mgr inż. Agnieszka Róg
 mgr inż. Aldona Majewska-Dudek
 mgr inż. Janina Barcińska

Poprawiony: środa, 07 grudnia 2016 20:05
 
XXIV Rzeszowskie Dni Kultury Szkolne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 grudnia 2016 20:33

XXIV Rzeszowskie Dni Kultury Szkolnej już za nami.


W tym roku w kolejnej edycji święta kultury szkolnej młodzież szkół ponadgimnazjalnych mogła zaprezentować wiele swoich umiejętności, występując w różnych zaproponowanych przez organizatorów kategoriach konkursowych, np. aktorskiej, dziennikarskiej, fotograficznej, tanecznej oraz muzycznej.Uczniowie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, jak co roku, podjęli wyzwanie i zaprezentowali się w konkursie muzycznym, do którego zostali zakwalifikowani, dzięki nadesłanym, wcześniej nagranym piosenkom - co już było ogromnym wyróżnieniem!  Swoim talentem dzielili się w tym roku: Adrian Książek oraz maturzyści, a jednocześnie „weterani” tego konkursu, Monika Zagaja oraz Przemek Siuta, którzy w ferworze maturalnych przygotowań znaleźli czas na nagrani wybranej piosenki w Centrum Edukacji Muzycznej „Music Team”. Następnie wybrani wzięli udział w występie na żywo podczas finału konkursu muzycznego, który odbył się w kinie „Zorza” 24.11.2016r.Składamy serdeczne podziękowania za godne reprezentowanie szkoły w środowisku rzeszowskim oraz gratulacje.

Poprawiony: czwartek, 01 grudnia 2016 20:40
 
Dzień Życzliwości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 01 grudnia 2016 20:23

Dzień Życzliwości w Zespole Szkół im. ks. dra Jana  Zwierza
w Ropczycach


W poniedziałek 21 listopada 2016 r. po raz drugi świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Ten dzień to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.
Dzień Życzliwości uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju, w Polsce obchodzony jest od 10 lat 21 listopada  i propaguje pozytywne postawy w relacjach międzyludzkich takich jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy i  działania na rzecz innych.
Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi a także odwiedzający tego dnia naszą szkołę, otrzymali specjalne znaczki z ,,buźkami", symbolami życzliwości. Uczniowie wysłuchali audycji pod hasłem „ Znajdź się wśród życzliwych”, w której namawialiśmy  do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która wsparta będzie wszechobecną życzliwością. Wskazaliśmy jak ważne są drobne gesty, jak podanie ręki potrzebującemu, ustąpienie miejsca w autobusie, bezinteresowny uśmiech do ludzi na ulicy, zaparzenie komuś kawy, pomoc w nauce. Codzienne gesty, które tworzą wokół nas wyjątkową atmosferę szacunku i życzliwości.
Uczniowie wybranych klas wzięli również udział w programie artystycznym propagującym idę życzliwości wśród ludzi. Widzowie obejrzeli między innymi filmik z udziałem uczniów i pracowników szkoły, wysłuchali piosenek i wierszy o życzliwości oraz zobaczyli sondę i teledyski nawiązujące do tematu życzliwości. Akcję zakończyło wręczenie  nauczycielom i pracownikom szkoły oraz…przechodniom okolicznościowych baloników.

tn_DSCF6350
tn_DSCF6359
tn_DSCF6367
tn_DSCF6368
tn_DSCF6369
tn_DSCF6380
tn_DSCF6386
tn_DSCF6389
tn_DSCF6399
tn_DSCF6404
tn_DSCF6407
tn_DSCF6411
tn_DSCF6412
01/13 

W organizację Dnia Życzliwości zaangażowali się uczniowie:
Katarzyna Dzik (kl.1 TE), Edyta Gawryś, Aleksandra Darłak, Mariusz Kubik (kl.1 TL), Weronika Szela (kl.1 THT), Paulina Pieja (kl.2 TE), Radosław Kisiel (kl.1 Tob), Kacper Darłak (kl.2 TL), Seweryn Matysek (kl.3 PP), Monika Zagaja (kl.4 THT), Konrad Barnak (kl.3 Tob), Mateusz Wilk (kl.1 TM), Kinga Kuman, Karolina Rusin i Natalia Niwa (kl.2 TH).
Impreza spotkała się z dużą aprobatą  uczniów i nauczycieli i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana w kolejnych latach.


 Anna Gamracka i Anita Bieniasz

Poprawiony: czwartek, 01 grudnia 2016 20:41
 
Narodowe Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 28 listopada 2016 08:28

 


11 listopada to ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli i wszyscy o tym pamiętamy. Co roku Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone w Zespole Szkół ks. dra Jana Zwierza. Młodzież w tym dniu wysłuchała audycję zatytułowaną „Droga do wolności”, przypominającą naszą historię i poświęcenia rodaków, którym zawdzięczamy wolność. Wspomniano w niej również fragmenty pieśni patriotycznych, kojarzonych przez wszystkich z niepodległością oraz współczesne piosenki mówiące o właściwej postawie Polaków wobec spraw narodowych.
Uczniowie, którym nie jest obojętny współczesny patriotyzm , zachęcali  w tym dniu do manifestowania swoich postaw, np. wywieszania flag oraz przypinania do ubrań biało-czerwonych wstążeczek, a tym samym podkreślania swojej dumy z naszego kraju i jego dorobku. Ponadto na długiej przerwie wysłuchano koncertu współczesnych piosenek związanych z tematami patriotycznymi.
Apel przygotowali następujący uczniowie: Gabriela Mazur, Sylwia Baran, Katarzyna Dzik, Radosław Kisiel oraz Kacper Darłak wraz z polonistkami: Małgorzatą Bieniasz i Aneta Dylską.

Poprawiony: poniedziałek, 28 listopada 2016 08:38
 
,,Kształcenie - Zawód – Kariera” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 listopada 2016 10:38

Młodzież Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w WUP w Rzeszowie


W ramach współpracy z WUP w Rzeszowie 24.11.2016r. klasa 3TB pod opieką pedagogów szkolnych uczestniczyła w spotkaniu informacyjnym pt. ,,Kształcenie - Zawód – Kariera”, które przeprowadzili doradcy zawodowi z Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej. Zajęcia miały na celu zapoznanie uczniów z aktualnym rynkiem pracy oraz rynkiem edukacyjnym.
Wybór zawodu jest bardzo ważną decyzją w życiu każdego młodego człowieka ponieważ dotyczy jego przyszłości. Dlatego w trakcie zajęć uczniowie mieli m.in. możliwość określenia i rozpoznania własnych predyspozycji i zainteresowań zawodowych pod kątem wyboru zawodu i kierunku dalszego kształcenia.
Uczestnicząca w spotkaniu młodzież została także wyposażona w wiedzę na temat możliwości wsparcia dla osób młodych wchodzących na rynek pracy.


tn_IMG_0121
tn_IMG_0122
tn_IMG_0123
tn_IMG_0127
tn_IMG_0128
1/5 


Aneta Bochenek
Agnieszka Rymut

Poprawiony: piątek, 25 listopada 2016 10:44
 
Nasze prymuski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 listopada 2016 07:13

Stypendystki Prezesa Rady Ministrów


16 listopada 2016 roku w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie odbyła się doniosła uroczystość. Wojewoda Ewa Leniart wręczyła wyróżniającym się uczniom szkół ponadgimnazjalnych województwa podkarpackiego stypendia Prezesa Rady Ministrów. Zaszczytu otrzymania stypendium dostąpiły dwie uczennice naszego Zespołu Szkół.

Liceum Ogólnokształcące Sportowe reprezentowała uczennica klasy 3 PW Edyta Pasek.Stypendystką Technikum Nr 1 została Beata Siwiec – uczennica klasy 3 TEF.Gratulacje dla prymusek i podziękowania za talent i pracowitość, które zaowocowały tak pięknymi wynikami.Małgorzata Maroń

Poprawiony: czwartek, 17 listopada 2016 07:22
 
Zagrożenia czyhające na młodzież PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2016 19:40

„Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”


W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. ,,Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego, w październiku 27.10.2016r. w Zespole Szkół  im. ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo - Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewczyn połączone z prelekcją przeprowadzoną przez st. asp. panią Annę Malinowską z KPP w Ropczycach na temat „Zagrożenia czyhające na młodzież ". Główne tematy które zostały poruszone na tym spotkaniu to bezpieczne korzystanie z internetu, zagrożenia związane z narkotykami i dopalaczami oraz odpowiedzialność za czyny karalne. 

Poprawiony: czwartek, 17 listopada 2016 07:23
Więcej…
 
OWiUB PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 07 listopada 2016 08:10

OLIMPIADA WIEDZY I UMIEJĘTNOŚCI BUDOWLANYCH


4 listopada 2016 roku odbył się etap szkolny  VII edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Budowlanych.
W olimpiadzie uczestniczyło dziewięciu uczniów.
Klasę IV TBL reprezentowali:  Potwora Kamil, Sitko Wojciech, Szeliga Bartłomiej, Zakrzewski Marcin; natomiast z klasy III TB udział wzięli: Bąk Daniel, Kamiński Grzegorz, Książek Bartłomiej, Mardeusz Arkadiusz, Potwora Kamil.


Komisja w składzie:

Przewodniczący: mgr inż. Janina Pupa
Członkowie: mgr inż. Agnieszka Róg
                       mgr inż. Adam Nowak

dokonała sprawdzenia prac i wyłoniła finalistów. Na pierwszym miejscu uklasował się Potwora Łukasz, drugie miejsce zajął Bąk Daniel, natomiast trzecie miejsce zajął Kamiński Grzegorz. Wszyscy są uczniami kl 3TB.
Zespół Szkół w eliminacjach okręgowych w Rzeszowie będzie reprezentowało dwóch najlepszych uczniów.

tn_SDC12343
tn_SDC12345
tn_SDC12346
1/3 


Opracowała:
mgr inż. Agnieszka Róg

Poprawiony: poniedziałek, 07 listopada 2016 08:17
 
Jesienna wycieczka pracowników ZS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 23 października 2016 10:14

Jesienna wycieczka po Małopolsce szlakiem pereł architektury.


Jak co roku pracownicy Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza i Centrum Kształcenia Praktycznego w Ropczycach wraz z członkami rodzin odbyli jesienną wycieczkę.
Tym razem pani Janina Słodyczka wraz z panem Mariuszem Koniecznym zaplanowali zwiedzanie małopolskich pereł architektury. Z propozycji tej skorzystało 51 osób, które 15 i 16 października mile spędziło czas, realizując pod kierownictwem kol. Koniecznego bogaty program wycieczki.

Pierwszym punktem wyprawy było zwiedzenie Browaru w Okocimiu, jednego z najbardziej interesujących obiektów architektury przemysłowej w Małopolsce. Tradycję zakładu, budowanego od 1845 roku, można było poznać w tutejszym muzeum, zaś jego współczesny wygląd w nowoczesnych halach produkcyjnych. Zwiedzanie kończyła degustacja wybranych piw.
Lipnica Murowana była kolejnym punktem na naszej trasie turystycznej.
W tej miejscowości w XV wieku urodził się św. Szymon, którego pomnik góruje nad rynkiem. Jednak zabytkiem, który przyciąga turystów do Lipnicy, jest drewniany kościół z unikatową polichromią, wpisany w 2003 roku na listę Światowego Dziedzictwa Kulturalnego UNESCO.


Poprawiony: piątek, 28 października 2016 11:17
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 36
Reklama
Reklama
Reklama

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 69 gości