Dzis jest 25.01.2021, imieniny Miłosza, Pawła, Tatiany
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
VIII Warsztaty Przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 26 stycznia 2020 19:45

VIII Warsztaty Przyrodnicze dla Szkół Podstawowych

 

 

Serdecznie zapraszamy szkoły podstawowe do udziału w VIII Warsztatach Przyrodniczych dla Szkół Podstawowych, które odbędą się w dniu 12 lutego 2020 r. od godz. 9:00 w auli Zespołu Szkół, ul. Mickiewicza 14. Ideą warsztatów jest upowszechnianie i pogłębianie wiedzy z zakresu przedmiotów przyrodniczych, języka angielskiego oraz rozbudzanie i rozwijanie zainteresowań uczniów. Szczegółowe informacje na temat Warsztatów znajdują się w załączonym Regulaminie.

Zapraszamy do wzięcia udziału w tej imprezie. Mamy nadzieję, że spotka się ona z zainteresowaniem i przychylnością uczniów oraz nauczycieli.


regulamin warsztatów

karta zgłoszenia


Organizatorzy: Renata Kopala, Katarzyna Nieroda, Katarzyna Piękoś, Agnieszka Róg.

Poprawiony: poniedziałek, 27 stycznia 2020 19:20
 
COLLINS AEROSPACE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 11 stycznia 2020 18:06


WYCIECZKA DYDAKTYCZNA DO FIRMY COLLINS AEROSPACE


W dniu 8 stycznia 2020 r. uczniowie klasy 1BO (technik mechanik operator obrabiarek sterowanych numerycznie) pod opieką wicedyrektora Tomasza Wojnarowskiego i wychowawcy klasy Katarzyny Piękoś uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej do firmy Collins Aerospace w Tajęcinie.
Collins Aerospace jest jednym z oddziałów amerykańskiej korporacji United Technologies (UTC) oraz jednym z największych na świecie dostawców zaawansowanych technologii dla przemysłu lotniczego i obronnego. Zakłady specjalizują się w produkcji części, podzespołów oraz podwozi lotniczych do samolotów cywilnych i wojskowych dla takich odbiorców jak: Boeing, Airbus, Bombardier, Lockheed Martin oraz Gulfstream.
Dzięki uprzejmości Pani Anety Wilk - pracownika zakładu, uczniowie mieli okazję zapoznać się z przebiegiem produkcji poszczególnych części i podzespołów, posłuchać historii powstania zakładu i misji firmy.
Wizyta w hali produkcyjnej międzynarodowej firmy była dla uczniów wyjątkową szansą obejrzenia najważniejszych procesów technologicznych i produkcyjnych.
Wycieczka była bardzo ciekawa, wzbudziła duże zainteresowanie uczniów oraz umożliwiła im zapoznanie się z nowoczesnymi metodami wytwarzania części maszyn.
Dziękujemy firmie Collins Aerospace oraz osobom oprowadzającym po zakładzie za możliwość zrealizowania wycieczki dydaktycznej, mając nadzieję na dalszą współpracę.


 


Katarzyna Piękoś
Wychowawca klasy 1BO

Poprawiony: sobota, 11 stycznia 2020 18:14
 
Krwiodawstwo - styczeń 2020 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 stycznia 2020 19:45
Poprawiony: wtorek, 07 stycznia 2020 19:47
 
Kółko chemiczne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 20 grudnia 2019 10:22

KÓŁKO CHEMICZNE


W dniu 4 grudnia 2019 r. odbyły się w naszej szkole pierwsze dodatkowe zajęcia chemiczne, na które zgłosili się uczniowie klasy 1EK: Wiktoria Staroń, Julia Wójcik, Martyna Kisiel, Izabela Ozga, Jakub Oleś, Natalia Matłok, Izabela Trojan, Patrycja Ochab, Patrycja Szczęch, Kamila Sokołowska, Izabela Ziajor oraz uczennica kl. 1 LG Daria Kujda.


Celem tych zajęć jest:

- rozwijanie zainteresowań chemią
- wdrażanie do wykonywania prostych doświadczeń laboratoryjnych
- kształtowanie nawyku pracy z zachowaniem zasad bezpieczeństwa
- kształtowanie umiejętności wyciągania wniosków z przeprowadzonych doświadczeń
- doskonalenie umiejętności odczytywania tablic, wykresów, schematów i modeli


Podczas pierwszego spotkania uczniowie zapoznali się:

- z planem pracy kółka chemicznego, z pracownią chemiczną, podstawowymi    czynnościami laboratoryjnymi, sprzętem oraz innym wyposażeniem.
- z przepisami BHP, kartami charakterystyki odczynników chemicznych,
- z regulaminem pracowni chemicznej, regulaminem przynależności do kółka chemicznego.


Zajęcia odbywają się i będą odbywać cyklicznie co 2 tygodnie. Podczas spotkania w dniu 18.12.2019r.
uczniowie mieli możliwość samodzielnego przeprowadzenia, analizy ćwiczeń chemicznych z zakresu chemii nieorganicznej.
Kółko przeznaczone jest dla wszystkich uczniów zainteresowanych chemią oraz dla uczniów mających problemy z przedmiotem. W ramach kółka istnieje możliwość indywidualnych konsultacji.
Na zajęciach kółka chemicznego uczniowie mają możliwość samodzielnie przeprowadzać doświadczenia chemiczne, ponadto mogą uczestniczyć w pokazach ciekawych eksperymentów wykonywanych przez nauczyciela.

 

tn_1
tn_3
tn_4
1/3 


Opiekun koła: mgr inż. Katarzyna Piękoś

Poprawiony: poniedziałek, 23 grudnia 2019 20:52
 
Kiermasz Charytatywny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 14:14

18 i 19 grudnia miał miejsce w naszej szkole Kiermasz Charytatywny podczas którego uczniowie i pracownicy szkoły mogli zakupić ozdoby choinkowe i stroiki na świąteczne stoły. Przepiękne i pomysłowe prace, wykonane przez uczniów pod opieką organizatorów akcji szybko znalazły nabywców. Dzięki wsparciu społeczności Zespołu Szkół zebrano kwotę 450 zł, która została przekazana na leczenie 6-letniej Zuzi Walz z naszego powiatu. Dziękujemy wszystkim za okazane serce i zaangażowanie w te działania.

 

tn_IMG_4027
tn_IMG_4028
tn_IMG_4029
tn_IMG_4030
tn_IMG_4031
tn_IMG_4032
tn_IMG_4033
tn_IMG_4034
1/8 


 

Organizatorzy:
Ewa Wilczyńska-Styś
Anna Gamracka
Halina Bogusz
Anita Bieniasz

Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 14:20
 
Erazmus praktyki PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 13:45

Kolejny tydzień w Hiszpanii


Młodzież Zespołu Szkół przebywająca w Maladze od dwóch tygodni uczęszcza na praktyki w hiszpańskich przedsiębiorstwach.
Operatorzy CNC pracują przy produkcji automatycznych bram, rolet zewnętrznych i drzwi.
Mechatronicy obsługują wycinarki plazmowe i montują elementy podzespołów elektronicznych.
Uczniowie technikum hotelarskiego pracują między innymi w obsłudze hotelu Hilton natomiast mechanicy samochodowi wykonują naprawy pojazdów w dwóch warsztatach samochodowych.
Praktyka w hiszpańskich firmach nieco różni się od polskich realiów- praktykanci wykonują tutaj wszystkie zadania etatowych pracowników firm.

1
2
3
4
1/4 


Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 14:00
 
Erazmus egzamin PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 13:30

Examen de español


Projekt Erasmus+ to nie tylko praktyka zawodowa ale też zajęcia kulturowe i intensywna nauka języka. Przed wyjazdem do Hiszpanii uczniowie otrzymali glosariusze z niezbędnym słownictwem zawodowym, właściwym dla branży w której będą pracować.
Oprócz tego na internetowej platformie OLS uczestnicy projektu musieli przez kilkadziesiąt godzin wykonywać zadania rozwijające umiejętności komunikacyjne w języku angielskim i hiszpańskim.
Ponadto podczas pobytu w Maladze wszyscy uczęszczają na kurs języka hiszpańskiego, który kończy się egzaminem na poziomie A1, a zdanie egzaminu jest warunkiem koniecznym do zaliczenia praktyk.
Po egzaminie z hiszpańskiego wszyscy udaliśmy się na wieczór tapas- lokalnych przekąsek w postaci ryb, owoców morza, kanapek z szynką jamon serrano i innych przysmaków.

1
2
3
4
5
1/5 

 


Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 13:45
 
Erazmus - Gibraltar PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 13:08

Łatwiej dojechać niż wymówić


Zaledwie 100 kilometrów od Malagi znajduje się Gibraltar- terytorium zależne Wielkiej Brytanii a zarazem punkt, z którego widać już Afrykę.
Korzystając z wolnego czasu podczas wycieczki odwiedziliśmy to maleńkie terytorium zamorskie Zjednoczonego Królestwa, którego całkowita powierzchnia to 6,5 km kwadratowego. Odwiedziliśmy lotnisko, którego pas startowy zaczyna i kończy się w morzu, które jest jednocześnie jednym z najniebezpieczniejszych na świecie ze względu na silne podmuchy wiatrów oceanicznych.
Podczas wyjścia na Upper Rock poznaliśmy lokalne małpy- makaki, które są jedynymi żyjącymi na wolności małpami w Europie. Nie boją się ludzi, czasem bywają agresywne, jeśli zobaczą plecak- wyskakują na plecy, otwierają go i kradną jedzenie.
Szczyt góry zdobyliśmy pieszo, widać z niego panoramę całego miasta, a także wybrzeża Afryki- Maroko. W miejscu tym spotyka się Morze Śródziemne i Ocean Atlantycki.
Projekt Erasmus+ umożliwił uczestnikom nie tylko zdobycie wartościowej wiedzy praktycznej z zakresu specjalizacji kierunkowej kształcenia ale także pozwolił na przeżycie niezapomnianych wrażeń z podróży i obycia w wielokulturowym społeczeństwie.

 

1
2
3
4
5
1/5 


Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 14:00
 
Erazmus PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 19 grudnia 2019 12:59

Weekend to zawsze odpoczynek


Miniony weekend dla uczestników projektu był okazją do bardzo intensywnego zwiedzania całej Andaluzji. Ten duży region położony jest na południu Hiszpanii, zajmuje powierzchnię trzy razy mniejszą niż Polska i nie brak tu atrakcji.
W wolnym czasie odwiedziliśmy najpiękniejsze punkty widokowe w mieście: zamek Alcazaba z widokiem na morze oraz ruiny twierdzy Gibralfaro, które górują nad miastem. Zwiedziliśmy również ruiny amfiteatru Teatro Romano de Malaga oraz Plaza de toros de La Malagueta czyli ogromnej areny do walk byków. Wieczorami spacerujemy po Maladze i uczestniczymy w świątecznych pokazach iluminacji organizowanych w mieście oraz jarmarkach bożonarodzeniowych.

1
2
3
4
5
1/5 


Poprawiony: czwartek, 19 grudnia 2019 13:06
 
Konkurs Świąteczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 18 grudnia 2019 09:21

Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy


Tegoroczna edycja konkursu na Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy cieszyła się w tym roku dużym zainteresowaniem uczniów, a sam konkurs stał się już tradycją w naszej szkole. Prace uczniów można oglądać na wystawie znajdującej się na parterze budynku D. Nagrodzeni autorzy najbardziej pomysłowych i starannych prac to:

 

tn_IMG_4023
tn_IMG_4024
tn_IMG_4025
1/3 


I miejsce Kacper Szydło kl. 4 THS
II miejsce Marta Kopacz kl.4 TL
II miejsce (równorzędnie) Aleksandra Magdoń kl. 4 TE
III miejsce Patrycja Sadowska kl. 4 THS


Wszystkim uczestnikom dziękujemy i zachęcamy do udziału za rok.


Ewa Wilczyńska Styś
Anna Gamracka

Poprawiony: środa, 18 grudnia 2019 09:42
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 65

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 59 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS