Dzis jest 22.05.2022, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Konkurs matematyczno- językowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 28 października 2021 07:33

Konkurs matematyczno- językowy rozstrzygnięty.


W październiku uczniowie klas 1-3 technikum wzięli udział w konkursie matematyczno- językowym, który miał formę testu. Z zadaniami, które były sformułowane w postaci zagadek matematycznych w języku angielskim na auli ZS 6 października mierzyło się 36 uczestników.

Laureatami zostali:

  1. miejsce Cezary Sulisz 1PR,
  2. miejsce Piotr Antosz 1PR,
  3. miejsce Monika Ziajor 1FPS.

Finaliści konkursu otrzymali pamiątkowe medale i drobne upominki.Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział. Koordynatorkami konkursu były: Agnieszka Przypek, Natalia Frużyńska-Kozek i Małgorzata Pazdan. Konkurs był jednym z etapów szkolnego projektu matematycznego pt: "Liczba jest istotą wszystkich rzeczy”.

Poprawiony: czwartek, 28 października 2021 07:41
 
"You are what you eat!" PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 października 2021 17:21

Zapraszam do udziału w konkursie "You are what you eat!", który odbędzie się 9 listopada na drugiej godzinie lekcyjnej (miejsce zostanie podane w najbliższych dniach) w ramach obchodzonego 1 listopada Światowego Dnia Wegan. Konkurs będzie miał formę testu wiedzy na temat diet i zdrowego odżywiania w języku angielskim (test wyboru plus krótkie pytania otwarte). Zgłoszenia można kierować do 5 listopada do nauczycieli języka angielskiego lub bezpośrednio do organizatorki do sali 108.


Diana Dumara

Poprawiony: środa, 27 października 2021 17:25
 
Ćwiczenia strzeleckie. PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 października 2021 09:27

Część II - Ćwiczenia strzeleckie.


W czasie lekcji terenowych odbywających się poza szkołą dbamy o rozwijanie rozmaitych umiejętności i zainteresowań uczniów z klas mundurowych.
Kolejnymi zajęciami z tego cyklu były ćwiczenia w srzelaniu, które odbyły się 18 października 2021r. na ropczyckiej strzelnicy LOK. W lekcji uczetniczyła klasa II policyjno - pożarniczo - wojskowa, która pod opieką nauczyciela wiedzy ogólnowojskowej p. Tomasza Wójcika oraz instruktora strzelectwa, wykorzystywała w praktyce zdobytą na lekcjach teoretyczną wiedzę na temat strzelania. Trenując na karabinkach sportowych uczniowie szlifowali potrzebną w pracy służb mundurowych umiejętność obsługowania broni i oddawania trafnych strzałów.Oby więcej takich lekcji!


zobacz zdjęcia w galerii

Poprawiony: piątek, 29 października 2021 09:32
 
Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 26 października 2021 08:59

Współpraca Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza ze Specjalistycznym Centrum Wspierającym Edukację Włączającą SCWEW W Ropczycach


W ostatnim czasie przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Ropczycach utworzono Specjalistyczne Centrum Wspierające Edukację Włączającą- SCWEW.
Miło nam poinformować, że Zespół Szkół im. ks. dra. Jana Zwierza w Ropczycach nawiązał współpracę i bierze udział w projekcie.

Istotną rolą SCWEW będzie wsparcie nauczycieli i specjalistów wiedzą doświadczeniem w zakresie umożliwiającym realizację zadań polegających między innymi na zorganizowaniu kształcenia specjalnego i udzielaniu pomocy psychologiczno- pedagogicznej dla uczniów o zróżnicowanych potrzebach edukacyjnych.
Podstawowym, ale również innowacyjnym założeniem nowego modelu edukacji (edukacji włączającej), jest dzielenie się wiedzą i doświadczeniem nauczycieli i specjalistów placówek specjalnych z nauczycielami szkół ogólnodostępnych w celu poszukiwania jak najlepszych rozwiązań do zapewnienia każdemu dziecku warunków do osiągnięcia sukcesów rozwojowych i edukacyjnych na miarę jego możliwości.

Dzięki działalności specjalistycznego centrum uczniowie mają możliwość skorzystania z bezpłatnych, fachowych konsultacji ze specjalistami.SCWEW zatrudnia terapeutów, psychologów, pedagogów, lekarzy specjalistów, takich jak psychiatra czy neurolog. Wszelkie konsultacje udzielane są bezpłatnie po wcześniejszym umówieniu wizyty. Koordynatorem w Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza jest pani pedagog Agnieszka Rymut, która udzielać będzie Państwu odpowiedzi na pytania. Zachęcamy do kontaktu i współpracy.

Poprawiony: wtorek, 26 października 2021 09:14
 
“Październik z wojskiem” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 29 października 2021 09:29

“Październik z wojskiem”

33. Batalion Piechoty Lekkiej w Dębicy


W tym roku szkolnym uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół rozpoczną cykliczne lekcje w terenie odwiedzając jednostki wojskowe, ośrodki szkoleń czy poligony. Dzięki temu pomysłowi udziałem przedstawicieli służb mundurowych – wojska, straży pożarnej oraz policji, będą mieli możliwość poznania zasad, jakie obowiązują w ich jednostkach oraz na czym polega służba.

Pierwsze tego typu zajęcia terenowe, dzięki którym młodzież zyska nowe doświadczenia podczas bezpośredniego kontaktu z mundurowymi, odbyły się 12 października 2021r. Dzięki współpracy Zespołu Szkół z Wojskiem Obrony Terytorialnej uczniowie naszych klas mundurowych miały okazję wziąć udział w lekcjach na terenie jednostki wojskowej w Dębicy. Uczniowie pod czujnym okiem wojska poznali specyfikę ich pracy podczas Dnia Otwartego jednostki oraz brali udział w różnych zajęciach sprawnościowych. Podzieleni na grupy próbowali swoich sił w strzelaniu sportowym z wykorzystaniem trenażerów, a także pokonywaniu toru przeszkód na czas w pełnym umundurowaniu i ze sprzętem wojskowym.Zobacz wiecej zdjęć w galerii


To cenna lekcja wiedzy i sprawdzian swojej sprawności, za co serdecznie dziękujemy!

Poprawiony: piątek, 29 października 2021 09:29
 
Honorowi dawcy krwi PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 października 2021 17:51

Młodzież Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza
zasiliła szeregi krwiodawców.


Grupa wspaniałych młodych i bardzo mądrych ludzi postanowiła podzielić się tym, czego nie wyprodukowano w żadnym laboratorium. Cudowny lek - własną krew- oddali w Rejonowym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie i chociaż nie wszystkim udało się to za pierwszym podejściem, to zapewniają, że podejmą kolejną próbę. Organizatorki wyjazdu -U.Pająk, M. Pazdan i D. Mucha będą te dążenia wspierać


Komentarzem do tego wydarzenia niech będą słowa Jana Pawła II:
"Oddając własną krew, dobrowolnie i bezinteresownie, to jest gest o wysokiej wartości moralnej i obywatelskiej. To dar życia…Niech dawcy krwi, którym należy się wdzięczność wszystkich, będą coraz liczniejsi we wszystkich częściach świata


Obserwując taką postawę młodych ludzi, jednego możemy być pewni: naszemu społeczeństwu krwi nie zabraknie…

 

Dorota Mucha

Poprawiony: czwartek, 21 października 2021 17:58
 
Zaczynamy Erasmus POWER! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 17 października 2021 17:11

Zapraszamy uczniów Zespołu Szkół im. Ks. Dra Jana Zwierza do udziału w projekcie Erasmus POWER!


W ramach projektu 62 uczniów z kierunków: technik pojazdów samochodowych, technik mechatronik, technik mechanik maszyn CNC oraz technik ekonomista wyjedzie na 3 tygodniowe praktyki w słonecznej Hiszpanii. Uczniowie będą nie tylko odbywać praktyki w Ubedzie, Maladze i Sewilli, ale również doskonalić swoje umiejętności językowe i zwiedzać ten piękny kraj.
Zapraszamy uczniów obecnych klas 2,3 i 4 do wzięcia udziału w projekcie.
Pierwsze mobilności 02.01.2022 r.- 22.01.2022 r. oraz 23.01.2022 r.– 12.02.2022 r.
Szczegółowych informacji udzielają p. Agnieszka Kasprzyk i p. Joanna Doroba. Zachęcamy uczniów naszej szkoły do zapoznania się z regulaminem naboru oraz do uczestnictwa w projekcie! Dokumenty do pobrania na stronie szkoły.


Całość przedsięwzięcia finansowana będzie ze środków UE.

Poprawiony: niedziela, 17 października 2021 17:19
 
KONKURS WIEDZY O AMERYCE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 października 2021 13:10

I Know America to konkurs wiedzy o Stanach Zjednoczonych przeznaczony dla uczniów szkół średnich, który już od 18 lat organizuje Ośrodek Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych Ameryki i Amerykańską Izbą Handlową.


Konkurs dzieli się na trzy etapy:

  1. Etap I - uczestnicy rejestrują się na stronie oraz wypełniają test, który składa się z 30 pytań w języku polskim i 30 pytań w języku angielskim;
  2. Etap II - zadaniem uczestników jest napisanie esejów w języku polskim na jeden z 15 tematów;
  3. Etap III - finał w Warszawie - uczestnicy wyłonieni w II etapie nagrywają przemówienia na jeden z trzech ogłoszonych wcześniej tematów oraz przygotowują się do egzaminu finałowego, podczas którego pytania zadawać im będą recenzenci esejów oraz przedstawiciele Ambasady USA w Polsce.

Inicjatywa przeznaczona jest dla uczniów w wielu od 14 do 19 lat.

Nagrodami w konkursie są:

  • Trzy indeksy na studia I stopnia w Ośrodku Studiów Amerykańskich Uniwersytetu Warszawskiego;
  • Jedno miejsce na miesięcznym stażu w Amerykańskiej Izbie Handlowej w Warszawie;
  • Trzydniowe zwiedzanie Warszawy połączone z wizytą w szkole amerykańskiej oraz spotkaniem z amerykańskimi dyplomatami;
  • Miesięczny pobyt w USA na jednym z dwóch amerykańskich uniwersytetów - Wake Forest University w stanie Karolina Północna lub Purdue University w stanie Indiana.

 

Chętnych uczniów zachęcamy do zgłoszenia się do mgr Joanny Froń lub mgr Agnieszki Przypek ;)

Poprawiony: czwartek, 21 października 2021 13:24
 
Poznaj Swoje Prawa w Pracy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 21 października 2021 10:39


ZAPROSZENIE DO UDZIAŁU
w konkursie
Poznaj Swoje Prawa w Pracy


Zapraszamy do udziału w IX edycji konkursu Poznaj Swoje Prawa w Pracy organizowanego przez Państwową Inspekcję Pracy.
Celem konkursu jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy oraz legalności zatrudnienia.
Konkurs realizowany jest pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki.
Etap szkolny odbędzie się w terminie od 15 do 26 listopada 2021 roku, etap regionalny od 10 stycznia do 10 marca 2022 r. (dokładny termin zostanie podany zainteresowanym uczniom, etap centralny – kwiecień 2022 r.
Uczestnicy etapu regionalnego i centralnego otrzymują okolicznościowe dyplomy. Laureaci otrzymują nagrody ufundowane przez organizatorów i ewentualnych partnerów konkursu.
Zapraszamy do uczestnictwa w konkursie wszystkich chętnych uczniów z naszej szkoły. Zapisy do 10 listopada 2021 roku poprzez e-dziennik do koordynatorów konkursu:
Pani Aldony Majewskiej Dudek i Pani Agnieszki Róg.


Zapraszamy.


Przydatne linki

https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/240713/00%20Regulamin%202021.pdf


https://www.pip.gov.pl/pl/f/v/242326/Baza%20pytan%20-%20konkurs%20Poznaj%20swoje%20prawa%20w%20pracy%20-%20rok%20szkolny%202021-2022.pdf

Poprawiony: czwartek, 21 października 2021 11:18
 
Mistrz Ortografii PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 19 października 2021 17:27

Znowu mamy Mistrzów Ortografii!


Jak co roku Liceum Ogólnokształcące im. Piotra Skargi w Sędziszowie Młp. zorganizowało powiatowy konkurs na Mistrza Ortografii, którego celem jest szerzenie znajomości poprawnej pisowni wyrazów wśród uczniów szkół średnich. Konkurs odbywał się w różnych kategoriach językowych: język polski, rosyjski, angielski oraz niemiecki i cieszył, jak co roku, dużym zainteresowaniem szkół średnich z powiatu, mimo ograniczeń trudnego czasu pandemii. Cieszy to tym bardziej, że w dobie “internetowego świata” i codziennego pędu, młodzież często nie zważa na zasady pisowni, dbając jedynie o szybkość komunikacji. Jednak chęć uzyskania tytułu Mistrza w tej dziedzinie pokazała, że są tacy, dla których poprawność języka liczy się w codzienności.
Tym razem Zespół Szkół im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach ma Mistrzynię Ortografii z języka polskiego - Katarzynę Longosz i języka rosyjskiego - Ksenię Dziatkiewicz. Brawo! W kategorii "język angielski" również mamy laureata - II miejsce zajął Philip Gut.

 

1
2
20210930_094359
tn_20210930_085025
1/4 


Serdecznie gratulujemy Mistrzowie!

Poprawiony: środa, 20 października 2021 08:38
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 79

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 90 gości 

Pracownie w ZS