Dzis jest 20.10.2020, imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Ciekawe lekcje historii w PCEK PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 listopada 2019 20:02

W dniu 13 listopada młodzież naszej szkoły miała okazję uczestniczyć w innej niż zwykle lekcji historii. W Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej odbyło sie spotkanie ze świadkami historii połączone ze wystawy upamiętniającej żołnierzy AK z naszego terenu. Wystawa została przygotowana w rachamch obchodów 80-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej. Przez cały październik młodzież wielu klas miała okazję obejrzec wystawę, wysłuchać ciekawych komentarzy i historii opowiedzianych przez autora Szymona Pacynę. Niekednokrotnie udało się uczniom odnaleźć na fotografiach znajome twarze sąsiadów, a nawet pradziadka walczacego w szeregach AK. Dopełnieniem tych wrazeń było spotkanie zorganizowane 13 listopada, z panem Andrzejem Żyliczem oraz Marianem Baranem, którzy opowiedzieli swoje przeżycia z czasów wojennych.
Była to inna forma zajęć, gdzie młodzież mogła przebywać z osobami, które w pewien sposób również tworzyły historię naszego kraju i walczyły za jego wolność. Takie "dotknięcie historii" lepiej przemawia do młodzieży niż suche fakty w podręczniku.


1
2
1
2
1/2 


Agnieszka Kasprzyk

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2019 20:07
 
Wizyta w jednostce wojskowej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:56

Klasy mundurowe z wizytą w jednostce wojskowej

Piątek 15 listopada dla klas pierwszych Liceum Sportowego o profilu policyjno-pożarniczo-wojskowym był niezwykle ciekawy. Zamiast lekcji klasy te uczestniczyły w zajęciach przygotowanych przez żołnierzy Jednostki Wojskowej w Dębicy w ramach Dni Otwartych Koszar w 3 Podkarpackiej Brygadzie Terytorialnej.

Młodzież podzielona na grupy miała okazję zapoznać się z zadaniami żołnierza, przymierzyć niezbędne umundurowanie, poćwiczyć manewry oraz obejrzeć broń, którą posługują się żołnierze. Mieli również okazję skosztować pysznej wojskowej grochówki. Zajęcia zostały tak zaplanowane, że grupy nie nudziły się ani chwili, a udział innych szkół mundurowych sprzyjał integracji młodzieży i nauczycieli oraz wymianie doświadczeń. Dzięki umowie o współpracy między szkołą, a jednostką wojskową, będą możliwe częstsze spotkania: zarowno wyjazdy młodzieży jak i przyjazd żołnierzy na zajęcia do szkoły.

1
2
1
2
1/2 Agnieszka Kasprzyk

Poprawiony: poniedziałek, 18 listopada 2019 20:01
 
Edukacja ekonomiczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 18 listopada 2019 19:46


Młodzież Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza
w Ropczycach „Zbuduje kapitał przedsiębiorczości!”


Zespół Szkół wspólnie z Uniwersytetem Rzeszowskim oraz Narodowym Bankiem Polskim realizuje kolejny projekt z zakresu edukacji ekonomicznej.


W odpowiedzi na konkurs Narodowego Banku Polskiego dotyczący projektów z zakresu edukacji ekonomicznej, Koło Naukowe INTERKREATOR działające przy Instytucie Ekonomii i Finansów Uniwersytetu Rzeszowskiego pozyskało dofinansowanie na realizację projektu pt. „Zbuduj kapitał przedsiębiorczości!


czytaj całość

regulamin warsztatów

Poprawiony: wtorek, 26 listopada 2019 10:59
 
Andrzejki 2019 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 października 2019 14:22

 

 

kliknij aby powiększyć

Poprawiony: środa, 30 października 2019 14:26
 
Konkurs historyczny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 14 listopada 2019 10:29

POWIATOWY KONKURS HISTORYCZNY


W październiku Powiat Ropczycko-Sędziszowski, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu ogłosił konkurs historyczny na temat: Od Krewa do Lublina- dzieje unii polsko- litewskich”.
Konkurs w Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza rozpropagowały i przygotowały uczniów nauczycielki historii, panie: Janina Słodyczka i Aneta Kwiatkowska. W eliminacjach szkolnych, które odbyły się 25 października wzięło udział 10 uczniów: Katarzyna Gredys, Dorota Róg, Hieronim Kopala, Kacper Karwat, Tomasz Bieszczad, Jakub Paśko, Mateusz Stasiowski, Artur Ciochoń, Jakub Oleś, Sławomir Misiorek.
Do etapu powiatowego zakwalifikowało się 5 uczniów: Sławomir Misiorek, Jakub Oleś, Artur Ciochoń, Jakub Paśko oraz Tomasz Bieszczad.
Etap powiatowy (finałowy) odbył się 8 listopada w Powiatowym Centrum Edukacji Kulturalnej w Ropczycach. Składał się z dwóch części: testu oraz części finałowej, która miała formę „1 z 10”, ostatecznie „1 z 14” z powodu takiej samej liczby punktów 4 uczestników.
Do finału „1 z 14” zakwalifikowali się uczniowie: Sławomir Misiorek, Artur Ciochoń oraz Jakub Paśko, którzy zostali laureatami tego konkursu. Sławomir Misiorek zdobył 5. miejsce, Artur Ciochoń 6. miejsce a Jakub Paśko 9. miejsce.

 

tn_IMG_0552
tn_IMG_0555
tn_IMG_0556
tn_IMG_0557
tn_IMG_0562
tn_IMG_0563
tn_IMG_0565
tn_IMG_0566
tn_IMG_0582
tn_IMG_0585
tn_IMG_0586
tn_IMG_0588
tn_IMG_0591
tn_IMG_0593
01/14 


Gratulujemy uczniom wiedzy i pasji historycznej.
W konkursie ogólnie wzięło udział 98 uczniów z różnych szkół. 36 zakwalifikowało się do etapu powiatowego (w tym 5 z Zespołu Szkół) i 14 zostało laureatami (w tym 3 z naszej szkoły).
Uczestnicy konkursu, opiekunowie i liczni zaproszeni goście na czele z Panią starostą Bernadetą Frysztak mogli obejrzeć uzbrojenie i stroje z epoki przygotowane przez profesjonalną grupę rekonstrukcyjną, obejrzeć wystawę plastyczną na temat konkursu a także posilić się przy dobrze zaopatrzonym „szwedzkim stole”.
Nauczycielki historii gratulują uczniom wiedzy i zachęcają do liczniejszego udziału w konkursach historycznych, które odbędą się w przyszłości.


Janina Słodyczka
Aneta Kwiatkowska

Poprawiony: czwartek, 14 listopada 2019 13:42
 
Święto Niepodległości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2019 13:44

W piątek 8 listopada cała społeczność szkolna Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza świętując 101. ROCZNICĘ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI punktualnie o 11:11 odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego włączając się w ten sposób w inicjatywę „Szkoła do hymnu”. Akcja ta miała na celu upamiętnienie ważnej dla Polaków daty 11 listopada oraz była kontynuacją zeszłorocznej akcji „Rekord dla niepodległej”. Uczniowie naszej szkoły dumnie śpiewali Mazurek Dąbrowskiego łącząc się z ponad 4 mln uczniów i 400 tys. nauczycieli z ponad 20 tys. szkół w Polsce i za granicą. Wspólne śpiewanie to znak radości z wolnej Ojczyzny, za którą tęsknili nasi przodkowie.


Aneta Kwiatkowska

Poprawiony: środa, 13 listopada 2019 13:59
 
„BohaterON- włącz historię” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 13 listopada 2019 12:58

Młodzież z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej akcji „BohaterON- włącz historię”.
Akcja była prowadzona od września do listopada 2019 roku. Miała ona na celu przypomnienie ważnego wydarzenia z historii naszego kraju, jakim było Powstanie Warszawskie, upamiętnienie jego bohaterów oraz nawiązanie z nimi kontaktu przez wysłanie kartek i laurek.


czytaj całość

Poprawiony: środa, 13 listopada 2019 13:04
 
Jubileusz Biblioteki Publicznej w Ropczycach PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2019 19:29

Jubileusz 70 – lecia Ropczyckiej Biblioteki Publicznej


W 2019 roku Biblioteka publiczna w Ropczycach obchodzi 70 - lecie swojej działalności.

W świętowanie tej godnej rocznicy włączyli się również uczniowie Zespołu szkół, którzy przez lata uczestniczyli w różnych przedsięwzięciach organizowanych przez MiPBP w Ropczycach.
Z okazji Jubileuszu został ogłoszony konkurs plastyczny na plakat pt. „Z książką w świat” w którym wzięli udział uczniowie Zespołu Szkół pod opieką nauczycieli p. Janiny Słodyczka oraz p. Renaty Tobiasz. Pierwsze miejsce w konkursie zajęła uczennica kl. I TBF Amelia Bąk (uczennica p. Janiny Słodyczki). Główne uroczystości jubileuszowe MiPBP odbyły się 24 października, w którym uczestniczyła Amelia Bąk i Janina Słodyczka. W trakcie tej uroczystości wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu organizowanych przez tę placówkę oraz wiele odznaczeń i podziękowań (m. in. dla emerytowanego nauczyciela Zespołu Szkół p. Józefa Słodyczki) za długoletnią współpracę.
Na zakończenie zebrani mogli wysłuchać koncertu smyczkowego oraz obejrzeć wystawę „70 lat ropczyckiej biblioteki

tn_IMG_6802
tn_IMG_6803
tn_IMG_6806
tn_IMG_6808
tn_IMG_6809
tn_IMG_6810
tn_IMG_6811
tn_IMG_6812
1/8 Janina Słodyczka

Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 19:41
 
Polscy misjonarze w Afryce PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 12 listopada 2019 12:17

Kardynał Adam Kozłowiecki oraz inni polscy misjonarze w Afryce


Tematyka życia i pełnienia posługi misyjnej polskich misjonarzy w Afryce stała się motywem przewodnim wystawy zorganizowanej w bibliotece. Impulsem do zorganizowania ekspozycji stało się ogłoszenie przez papieża Franciszka października 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym. Włączając się w obchody, czytelnia w okresie od 07.10. do 30. 10. 2019 r. stała się miejscem, w którym można było obejrzeć wystawę plansz wypożyczoną z Muzeum im. Kard. A. Kozłowieckiego w Hucie Komorowskiej oraz bogatą kolekcję zdjęć i przedmiotów pochodzących z Afryki udostępnioną przez rodzinę misjonarza z Ropczyc - ks. Antoniego Sokołowskiego. Ekspozycja prezentowała materiały dotyczące życia i działalności misjonarskiej kardynała-jezuity Adama Kozłowieckiego, jednego z najbardziej zasłużonych apostołów Afryki na ziemi zambijskiej w XX wieku oraz bardzo bogate zbiory ks. Antoniego Sokołowskiego. Były to afrykańskie obrazy zwane batikami, rzeźby z brązu i drzewa hebanowego, przedmioty domowego użytku, biżuteria, tradycyjne ubiory, instrumenty, owoce, kwiaty, afrykańska korespondencja. Całość uzupełniała niezliczona ilość fotografii przedstawiających tak życie mieszkańców Wybrzeża Kości Słoniowej, jak i pracę ks. Antoniego, który jako misjonarz już blisko 25 lat sprawuje swoją posługę duszpasterską. Obraz misjonarskiego życia dopełniały informacje zaczerpnięte z książki Chętni i pomocni opowiadającej o pracy innych polskich misjonarzy m.in. ks. Adama Pergóła proboszcza misji w Mpunde Zambia kontynuującego dzieło nieżyjącego już kardynała Adama Kozłowieckiego oraz z czasopisma Misyjne Drogi.

 

tn_20191003_131932
tn_20191003_132102
tn_20191003_132152
tn_20191003_132447
1/4 


Poprawiony: wtorek, 12 listopada 2019 12:30
Więcej…
 
Krwiodawstwo w ZS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 05 listopada 2019 11:54

 

Poprawiony: wtorek, 05 listopada 2019 11:57
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 63

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 151 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS