Dzis jest 29.11.2022, imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina
advert 1
advert 2
advert 3
Witamy na stronie głównej Zespołu Szkół
Memoriał szachowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 marca 2022 11:32

Memoriał szachowy w Niedźwiadzie Górnej


W Szkole Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej odbył się Międzywojewódzki Memoriał Szachowy im. ks. Ludwika Serwina. W turnieju brali udział przedstawiciele szkolnego koła szachowego ZS im. ks. dra Jana Zwierza wraz z opiekunem B. Wiktorem. Bardzo dobrze zaprezentowali się zawodnicy z naszej szkoły, którzy występowali w gr. C, rozgrywając partie 30 minutowe na dystansie 9 rund. Po pierwszym dniu tej rywalizacji na 3 miejscu plasował się Aleksander Pawłowski. Jednak po drugim dniu turnieju spadł na 9 miejsce. Na zakończenie turnieju najwyżej z naszych uczniów, na 5 miejscu z dorobkiem 5,5 pkt. sklasyfikowany został Tomasz Kolbusz. 10 miejsce zajął Patryk Cierpiał, a 11 Nestor Fikus, obaj podobnie jak wspomniany wcześniej Aleks z dorobkiem 5 pkt.


W połączonych grupach A i B, gdzie rywalizowano na dystansie 7 rund, rozgrywając partię godzinne z obowiązkowym zapisem partii, występowali Antoni Mucha i B. Wiktor. Zarówno Antoni, jak i wspomniany wcześniej opiekun kółka szachowego nie zdołali zając punktowanych miejsce, plasując się w drugiej dziesiątce, co przy wysokim i wyrównanym poziomie turnieju jest zadowalającym wynikiem. Wszyscy uczniowie występujący w turnieju są uczniami kl. 1PR. Od początku roku szkolnego biorą udział w zajęciach szachowych . Ów turniej stanowił ich debiut w rywalizacji sportowej.


 

1
2
3
1/3 


Oprócz wysokich miejsc w gr. C, kolejnym pozytywnym efektem ich udziału w turnieju było wypełnienie norm na V kategorię Polskiego Związku Szachowego. Szachistom oczywiście gratulujemy, a wszystkich chętnych zapraszamy na zajęcia szkolnego kółka szachowego.

Poprawiony: środa, 23 marca 2022 11:41
 
Turniej szachowy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 23 marca 2022 11:29

Poprawiony: środa, 23 marca 2022 11:32
 
"Liczba jest istotą wszystkich rzeczy” PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 22 marca 2022 11:57

14 marca został rozstrzygnięty konkurs zorganizowany w ramach projektu "Liczba jest istotą wszystkich rzeczy” napisanego na okazję obchodów Międzynarodowego Dnia Matematyki.
Ogólnie w całym projekcie wzięło udział 77 osób z całej szkoły.
Projekt matematyczny pt."Liczba jest istotą wszystkich rzeczy” miał na celu ukazanie znaczenia matematyki we współczesnym świecie a dokładniej jaki wpływ na rozwój cywilizacji wywarły liczby. Tytuł projektu został zaczerpnięty ze słów greckiego filozofa, matematyka Pitagorasa.


Głównym celem projektu było:

  • zmotywowanie uczniów do nauki matematyki poprzez podjęcie konkretnych działań, poszukiwanie informacji na temat liczb i ich historii, znaczenia we współczesnym świecie, rozwijanie kompetencji społecznych poprzez budowanie właściwych relacji interpersonalnych,
  • promowanie inspirujących rozwiązań metodycznych, pobudzenie ich kreatywności, poczucia że nauka matematyki ma sens i jest przydatna w życiu codziennym, pozwolił poznać w jaki sposób wpływa na rozwój techniki, naszej cywilizacji, dostrzec przez uczniów własnych zainteresowań ich werbalizowanie, miał dostarczyć pozytywnych wzorców osobowych, pobudzić do trudu nauki matematyki.

czytaj całość

Poprawiony: wtorek, 22 marca 2022 12:08
 
ZAGRAJ Z NAMI W ZIELONE PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 marca 2022 12:20

17 marca celebrujemy znany na całym świecie Dzień Świętego Patryka i właśnie dzisiaj, w ten najzieleńszy dzień roku, chciałybyśmy zaprosić serdecznie wszystkich chętnych do udziału w konkursie wiedzy o Irlandii i jej patronie, Świętym Patryku. Zgłoszenia przyjmują Ewelina Marciniec-Kuta i Diana Dumara do 24 marca, natomiast konkurs odbędzie się 25 marca na trzeciej godzinie lekcyjnej na auli szkolnej.

W ramach obchodów Dnia Świętego Patryka przeprowadzimy również multikulturowe „zielone” mini-warsztaty kulinarne w Internacie Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza. Podsumowanie naszych działań odbędzie się 29 marca.

Zapraszamy!

Ewelina Marciniec-Kuta
Diana Dumara

Poprawiony: czwartek, 17 marca 2022 12:23
 
ŻYJMY DŁUŻEJ, ZDROWIEJ I CIEKAWIEJ PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 15 marca 2022 12:17

ŻYJMY DŁUŻEJ, ZDROWIEJ I CIEKAWIEJ


11 marca zakończony został projekt „Żyjmy dłużej, zdrowiej i ciekawiej”. W ramach jego realizacji przeprowadzony został szereg działań aktywizujących młodzież naszej szkoły do prowadzenia zdrowego stylu życia.
8 marca uczniowie wzięli udział w konkursie językowym ‘How to live a healthier life’, zorganizowanym przez Dianę Dumarę. Zwycięzcami zostali: I miejsce – Christian Krzak 4TE, II miejsce – Kornelia Berlik 2EK i III miejsce – Karolina Żurek 2EK.
Atrakcyjne nagrody dla najlepszych zapewniły: Małgorzata Berdychowska z klubu Xtreme Fitness Gyms oraz Anna Rak z Projektu Zdrowie.

 

1
1 (2)
1 (3)
1 (4)
1 (5)
1 (6)
1 (7)
1 (8)
3
4
5
6
8
9
10
14
22
01/17 


Obie panie przeprowadziły również 11 marca warsztaty dla uczniów zaangażowanych w projekt. Dzięki spotkaniu z ekspertkami uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat zdrowego odżywiania oraz sposobów na aktywne spędzanie czasu wolnego.

Kolejnym i ostatnim już etapem projektu były Mistrzostwa Szkoły w piłce nożnej chłopców klas pierwszych, które odbyły się 11 marca na hali widowiskowo-sportowej. W zawodach wzięło udział osiem drużyn, podzielonych na dwie grupy. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansowały do półfinałów. Zawody sędziowali starsi koledzy rozgrywających, mecze toczyły się według zasady fair-play. Oprócz nagród dla najlepszych trzech drużyn wybrano najlepszego bramkarza, strzelca najładniejszego gola, najlepszego strzelca oraz najlepszego zawodnika. Szczegółowe informacje w załączonym pliku.
Organizatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego: Robert Raś oraz Roman Bochenek.

Dziękujemy młodzieży za zaangażowanie w projekt, naszym sponsorom za wspaniałe nagrody oraz dawkę ciekawych informacji, a wszystkim nam życzymy umiejętności wprowadzania zdrowych nawyków w codzienne życie.


wyniki rozgrywek

 


Diana Dumara
Robert Raś
Roman Bochenek

Poprawiony: wtorek, 15 marca 2022 12:36
 
Solidarni z Ukrainą PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 11 marca 2022 17:42

Solidarni z Ukrainą


Wojna w Ukrainie trwa już ponad dwa tygodnie. Wiadomość o jej wybuchu wstrząsnęła całą społecznością Zespołu Szkół. Młodzież, nauczyciele, pracownicy i rodzice od pierwszych dni włączyli się w akcję pomocy dla Ukrainy.
W szkole zorganizowana została zbiórka darów rzeczowych oraz pieniędzy.
Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwały opiekunki Szkolnego Koła Caritas- panie: Renata Kopala, Katarzyna Piękoś, Agnieszka Róg i pani Anita Bieniasz.

Ponieważ w Zespole Szkół uczy się 36 uczniów z Ukrainy, nasze działania ukierunkowane były przede wszystkim na pomoc Im i Ich rodzinom. Do Polski szczęśliwie wróciła większość naszych uczniów, na niektórych jeszcze czekamy, natomiast chłopcy, którzy ukończyli 18 lat, zostali w Ukrainie. Z częścią naszych uczniów przyjechali ich najbliżsi.
Do internatu Zespołu Szkół, gdzie mieszkają nasi uczniowie wraz z rodzinami, przekazane zostały: żywność o długim terminie ważności (konserwy, makaron, kasza, ryż, sosy, zupki instant, słodycze, płatki śniadaniowe, mleko UHT, cukier, mąka, herbata, kawa, kakao, dżemy, woda, soki, musy dla dzieci, kisiele), środki higieny osobistej (żele pod prysznic, szampony, dezodoranty, pasty i szczoteczki do zębów, chusteczki higieniczne, papier toaletowy, ręczniki papierowe, maszynki do golenia, podpaski), koce, ręczniki, karimaty, kołdry, naczynia jednorazowe, pościel, zabawki, kredki, kolorowanki, puzzle, gry planszowe dla dzieci i odzież.


Poprawiony: piątek, 11 marca 2022 17:49
Więcej…
 
Powiatowy Konkurs dla uczniów szkół podstawowych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 marca 2022 10:57

„Ignacy Łukasiewicz – twórca przemysłu naftowego i społecznik”8 marca 2022 roku w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach zorganizowany został Powiatowy Konkurs dla uczniów szkół podstawowych - „Ignacy Łukasiewicz – twórca przemysłu naftowego i społecznik”. Ignacy Łukasiewicz to jeden z patronów roku 2022. Sejm RP, podejmując uchwałę w tej sprawie, podkreślił jego zasługi dla rozwoju polskiego przemysłu i gospodarki, a także zaangażowanie w walkę o niepodległość. W styczniu br. przypadała 140. rocznica śmierci, a w marcu przypada 200. rocznica urodzin tego wybitnego Polaka – pioniera przemysłu naftowego, filantropa i działacza niepodległościowego.


Konkurs został objęty honorowym patronatem Pana Witolda Darłaka Starosty Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego.
Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie siódmych, ósmych klas i opiekunowie z trzynastu szkół podstawowych.


W Konkursie uczestniczyli uczniowie:

• Szkoły Podstawowej w Olchowej
• Szkoły Podstawowej w Wiercanach
• Szkoły Podstawowej nr 2 w Sędziszowie Młp.
• Szkoły Podstawowej w Nockowej
• Szkoły Podstawowej w Stobiernej
• Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Górnych
• Szkoły Podstawowej w Zagorzycach Dolnych
• Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Dolnej
• Szkoły Podstawowej w Niedźwiadzie Górnej
• Szkoły Podstawowej w Szkodnej
• Szkoły Podstawowej w Iwierzycach
• Szkoły Podstawowej w Będziemyślu
• Szkoły Podstawowej w Bystrzycy


Celem konkursu było poszerzenie wiedzy na temat życia, pracy i osiągnięć Ignacego Łukasiewicza oraz zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi.

 

tn_1
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
tn_6
tn_7
tn_8
1/8 


Poprawiony: czwartek, 10 marca 2022 11:10
Więcej…
 
Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 marca 2022 15:43

XIV edycja konkursu z okazji
Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.


„Bądź z serca pozdrowiona,/ Ojczysta święta mowo!
Niby łańcuchem złotym/ Wiąże nas twoje słowo. (…)
Tyś nasza twierdza, tarcza,/ Opieka i obrona,
Ojczysta święta mowo,/ Bądź z serca pozdrowiona!”


Ta piękna apostrofa polskiego poety Leopolda Staffa znalazła się na dyplomach wręczonych wraz z nagrodami laureatom konkursu z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego. To już jego czternasta edycja organizowana w naszej szkole. Ponieważ 21 lutego młodzież przebywała na feriach, rywalizacja konkursowa odbyła się w dniach 1 i 2 marca 2022 roku. 35 uczniów zgłosiło się do napisania testu z zakresu poprawności językowej, ortografii, interpunkcji i kultury języka. Najlepszą znajomością polszczyzny wykazali się: I miejsce Katarzyna Longosz 3TE, II miejsce ex aequo Patryk Mazur 4THM i Joanna Matysek 3THM, III miejsce Dawid Ochał 2PR.
Pozostałe konkurencje przeprowadzone zostały w auli szkolnej i poddane ocenie jury, w skład którego wchodzili: wicedyrektor Krzysztof Klimek oraz panie polonistki – Dorota Mucha, Anna Kędzior i Małgorzata Maroń. Jednym z celów konkursu jest motywowanie młodych ludzi do dbałości o piękny i poprawny język ojczysty, ale także propagowanie czytelnictwa, stąd stała kategoria zatytułowana „Czytam, bo lubię!” Ciekawe, wybrane książki zrecenzowali uczniowie: Dawid Ochał (I m.), Katarzyna Longosz (II m.) i Szymon Mastej (III m.).

 

tn_IMG_20220302_105928
tn_IMG_20220302_110002
tn_IMG_20220302_110013
tn_IMG_20220302_110243
tn_IMG_20220302_113516
tn_IMG_20220302_113740
tn_IMG_20220304_140444
1/7 
Poprawiony: sobota, 05 marca 2022 15:57
Więcej…
 
Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
sobota, 05 marca 2022 15:31

Uczniowie klas mundurowych ZS im. ks. dra Jana Zwierza
w Ropczycach uczcili pamięć „Żołnierzy Wyklętych”.Uroczyste obchody w Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych odbyły się w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Sędziszowie Młp. Udział w powiatowych obchodach to nie tylko ważna lekcja historii, ale również budowanie poczucia tożsamości narodowej. Tegorocznym uroczystościom towarzyszyła wystawa poświęcona Emilii Szlachcie pochodzącej z Brzezin. Podczas II wojny światowej Bohaterka uczestniczyła m.in. w akcji „Burza”, była łączniczką i sanitariuszką AK. Pod koniec wojny działała w konspiracji antysowieckiej. Była maszynistką w Wydziale Śledczym Urzędu Bezpieczeństwa w Rzeszowie, dzięki zdobywanym informacjom, uratowała życie wielu żołnierzy AK. Emilia Szlachta zmarła w 2014 r.; wielokrotnie została uhonorowana odznaczeniami państwowymi. Pielęgnowanie pamięci o Żołnierzach Wyklętych, ich męstwie, bohaterstwie oraz krwi przelanej w obronie ojczyny powinno być upowszechniane i przechowywane w pamięci kolejnych pokoleń.

tn_1
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
tn_6
tn_7
tn_8
tn_9
1/9 

Na zakończenie obchodów uczestnicy złożyli wiązanki i zapalili znicze pod Memoriałem Sybiraków w Sędziszowie Młp.

Poprawiony: sobota, 05 marca 2022 15:41
 
Konkurs Wymowy Niemieckiej PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 01 marca 2022 11:26

Konkurs Wymowy Niemieckiej:


Uczennica naszej szkoły- Olivia Muzyk z klasy 1PW4 pod czujnym okiem swojego nauczyciela wzięła udział w Konkursie Wymowy Niemieckiej: Sprich dich aus! Organizatorem konkursu była Katedra Germanistyki Uniwersytetu Rzeszowskiego oraz DAAD (Niemiecka Centrala Wymiany Akademickiej). Olivia została zakwalifikowana jako jedna z dziesięciu najwyżej ocenionych uczestników I etapu i weźmie udział w finałowym etapie konkursu, który odbędzie się w kwietniu w Instytucie Neofilologii Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Gratulujemy bardzo dobrego wyniku uzyskanego w pierwszym etapie Konkursu i życzymy kolejnych sukcesów!

Poprawiony: wtorek, 01 marca 2022 11:31
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 85

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 82 gości 

Pracownie w ZS