Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Program profilaktyczno-edukacyjny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 29 kwietnia 2014 19:11

Wybierz Życie – Pierwszy Krok

 

Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w roku szkolnym 2013/2014 przystąpił do programu profilaktyczno - edukacyjnego pod tytułem: „Wybierz Życie – Pierwszy Krok” dotyczącego profilaktyki raka szyjki macicy. Edukacja prozdrowotna jest istotnym elementem funkcjonowania szkoły w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
Pierwszym etapem podjętych przez pedagogów szkolnych oraz nauczyciela biologii było zorganizowanie w dniu 16 I 2014 r. na wywiadówce szkolnej spotkania z lekarzem ginekologiem Panem Szczepanem Dziubanem. Lekarz uświadamiał a zarazem zachęcał wszystkie kobiety do badań cytologicznych, które są jedyna szansą na szybkie rozpoznanie choroby i skuteczne jej leczenie. Podkreślał, że to właśnie kobiety odgrywają istotną role w procesie zmian statystyk śmiertelności. Poinformował również, że na rynku farmaceutycznym istnieje szczepionka, która podana dziewczynką przed inicjacją seksualną jest najlepszym sposobem zabezpieczenia przed zakażeniem wirusem HPV.

 

1
2
1
2
1/2 Drugim etapem podjętych przez pedagogów szkolnych było zorganizowanie w dniu 11.04.2014 r. dla klas pierwszych zajęć edukacyjnych o wyżej wymienionej tematyce. Celem zajęć było zwiększenie poziomu wiedzy na temat profilaktyki raka szyjki macicy
i roli wirusa HPV w jego powstawaniu. Młodzież wysłuchała referatu, który przygotowali
i wygłosili ich rówieśnicy. Następnie uczniowie oglądnęli film. Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie quizu, którego celem było sprawdzenie wiadomości na nabytych na zajęciach.

Młodzież aktywnie brała udział w zorganizowanych zajęciach.  Mamy nadzieję że zajęcia takie przyczynią się do zgłębienia wiedzy na temat wirusa HPV i raka szyjki macicy.Zespół Promocji Zdrowia

Poprawiony: wtorek, 29 kwietnia 2014 19:17
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 177 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS