Dzis jest 26.06.2019, imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny
advert 1
advert 2
advert 3
Kasy fiskalne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 30 kwietnia 2014 09:17

Kurs Kas Fiskalnych w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza

 


Na przełomie stycznia i lutego b.r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza odbył się Kurs Obsługi Kas Fiskalnych. W kursie tym wzięło udział  12 uczniów czwartej klasy Technikum Ekonomicznego. 
Inicjatywa zorganizowania takiego kursu wyszła od wychowawczyni klasy 4 TCE (Technikum Cyfrowych Procesów Graficznych i Technikum Ekonomicznego) –
mgr Aldony Majewskiej-Dudek, która wspólnie z uczniami doszła do wniosku,
że znajomość obsługi kas fiskalnych i programów magazynowych znakomicie uzupełni umiejętności i wiedzę ekonomiczną nabytą przez młodzież w szkole średniej.  Nawiązała ona współpracę z Zakładem Doskonalenia Zawodowego w Ropczycach, dzięki któremu odbyło się to szkolenie. Zajęcia, w ramach wolontariatu przeprowadzili: mgr Aldona Majewska-Dudek – z zakresu obsługi programów magazynowych oraz mgr Adam Nowak – z zakresu obsługi kas fiskalnych.


Uczniowie pracowali na nowoczesnych kasach, będących na wyposażeniu klasopracowni przedmiotów handlowych w Zespole Szkół. Nauczyli się m.in. wprowadzać dane o towarach do pamięci kasy, ustawiać wydruki paragonów, prowadzić sprzedaż z użyciem czytnika kodów kreskowych oraz klawiatury.
Na koniec kursu każdy z uczestników otrzymał certyfikat poświadczający nabycie umiejętności, jakże ważnych dzisiaj na rynku pracy.Adam Nowak 

Poprawiony: środa, 30 kwietnia 2014 10:27
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 136 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS