Dzis jest 19.03.2024, imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety
Profilaktyka zdrowia PDF Drukuj Email
środa, 30 kwietnia 2014 12:01

Profilakyka zdrowia  zawsze była ważnym zadaniem realizowanym w Zespole Szkół
im. Ks. Dra Jana Zwierza w Ropczycach, w skład którego wchodzą: p. Aneta Bochenek, p. Agnieszka Rymut, p. Maria Kania i p. Renata Kopala. Zespół Promocji Zdrowia  zorganizował juz po raz  kolejny - VI IMiędzyszkolny Konkurs Wiedzy o Zdrowym Odżywianiu pod hasłem:„ Zdrowe odżywianie to dla was młodych wyzwanie".

Roztrzygnięcie konkursu odbyło się 29 kwietnia 2014r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach.

Swoją obecnością zaszczycili nas mili goście w osobach:

• Pani Barbara Król- dyrektor wydziału Oświaty i Edukacji Starostwa Powiatowego
    w Ropczycach
  • Pani Janina Pupa – wicedyrektor Zespołu Szkół
  • młodzież z Zespołu Szkół nr 1 wraz z opiekunem panią Małgorzatą Sąsiadek oraz gospodarze Turnieju z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza

tn_IMG_1050
tn_IMG_1060
tn_IMG_1066
tn_IMG_1076
tn_IMG_1078

Konkurs składał się z części artystycznej i konkursowej.
W części konkursowej uczniowie mieli za zadanie przygotować plakat lub prezentację multimedialną na temat zgodny z hasłem konkursu.
Następnie odbyła się cześć artystyczna, podczas której uczniowie Zespołu Szkół (Joanna Potwora, Karolina Piwowar, Krystian Świniuch z  klasy 3 TEM przedstawili prezentację dotyczącą zdrowego odżywiania w życiu współczesnego człowieka oraz został wyemitowany film edukacyjny pt: "10 Zasad Zdrowego Odżywiania".

Po prezentacji nastąpiło ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zwycięzcom.

Zwycięzcami Konkursu w kategorii:
a) praca plastyczna zostali

I miejsce - Sławomir Ptaszek ZS Ropczyce
Imiejsce  –-Weronika Kajdas ZS nr 1 Ropczyce
IImiejsce – Julia Pasela ZS nr 1 Ropczyce
III miejsce - Katarzyna Stasiowska, Karolina Czaja z ZS w Ropczycach
III miejsce - Amelia Feret ZS nr 1 Ropczyce

b) prezentacja multimedialna zostali:

I miejsce – Paulina Stec, Karolina Jędrzejewska ZS Ropczyce
II miejsce – Konrad Ochał ZS Ropczyce
III miejsce – Marcin Pazdan, Mikołaj Róg ZS Ropczyce

Uwieńczeniem Turnieju był słodki poczęstunek, przygotowany przez uczniów naszej szkoły.

Zespół Promocji Zdrowia dziękuje serdecznie Panu Tomaszowi Wołowcowi, Radzie Rodziców Zespołu Szkół, prezesowi Banku Spółdzielczego w Ropczycach w osobie pana Tomasza Kasprzyckiego oraz Prezesowi  Zakładów Magnezytowych
w Ropczycach
w osobie pana Józefa Siwca dzięki którym możliwy był zakup nagród dla zwycięzców Konkursu o zdrowym odżywianiu - ,,Zdrowe odżywianie to dla was młodych wyzwanie".

Poprawiony: piątek, 02 maja 2014 20:33