Dzis jest 19.03.2019, imieniny Aleksandryny, Józefa, Nicety
advert 1
advert 2
advert 3
Wyprawka dla Żaka PDF Drukuj Email
poniedziałek, 20 października 2008 20:56
Dziś dla każdej niemal rodziny przygotowanie wyprawki dla jednego dziecka jest nie lada wydatkiem, a co dopiero gdy dzieci jest kilkoro. Wielu rodziców nie stać na kupno podstawowych przyborów, nie wspominając o ubraniach, kapciach, tornistrach. Dzieci przychodząc do szkoły często nie mają wielu potrzebnych do nauki rzeczy. Najgorzej sytuacja przedstawia się w rodzinach dysfunkcyjnych, które nie zawsze spełniają warunki umożliwiające im uzyskanie pomocy finansowej z opieki społecznej. Wtedy pomoc od organizacji charytatywnych jest jedyną, którą uzyskują. To przede wszystkim do dzieci pochodzących z takich rodzin, uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych kierowana jest kampania „Wyprawka dla żaka.” Przez 7 lat trwania akcji, dzięki hojności wielu ludzi zebrano ponad 65 tys. wyprawek, których wartość szacuje się na 3 mln zł.
Na terenie naszego powiatu od kilku lat akcja ta prowadzona jest z wielkim zaangażowaniem. Szkolne Koła PCK działające w naszych placówkach co roku zbierają zeszyty, przybory szkolne, ubrania, tornistry, a także pieniądze, które przekazywane są do Zarządu Rejonowego PCK. Pani Zofia Jasek sekretarz ZR PCK doskonale zna sytuację rodzin z naszego terenu i to ona rozdziela wyprawki tym, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Dzięki tej zbiórce wiele rodzin uzyskuje tak cenne,
a często jedyne wsparcie.
 
W tym roku jak zwykle do akcji włączyła się młodzież  Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza  prowadzona przez p. Joannę Grabiec, p. Dorotę Muchę i p. Katarzynę Misiurę, młodzież Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki z p. Jadwigą Stasiowską-Pudo i p. Bożeną Piekarską oraz młodzież Zespołu Szkół Agro –Technicznych prowadzona przez p. Jakuba Skórę. Po raz kolejny zaskoczyła nas wielka ofiarność, zaangażowanie i chęć pomocy, jaką wykazali się nasi uczniowie. „Wyprawka dla żaka” znów poruszyła serca młodych ludzi.

Szkoła nie tylko przekazuje wiadomości i umiejętności, ale także uczy życia, uczy pomagać innym, dostrzegać drugiego człowieka. Dzielmy się z potrzebującymi, bo przecież to właśnie daje radość
i nadaje sens życiu.


Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w naszą akcję i liczymy na Was w przyszłym roku.

                                                                                                                  Joanna Grabiec

Poprawiony: poniedziałek, 20 października 2008 21:01
 

Dzisiaj mamy:


wtorek
marca 2019
19

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Zdjęcia z galerii

Pracownie w ZS