Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Blogerka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 czerwca 2014 19:16

Spektakl Profilaktyczny


Dnia 03.06.2014 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza uczniowie naszej szkoły oglądnęli Spektakl Profilaktyczny pt.,,Blogerka". Wykonawcami byli aktorzy z Inspiracji
z Krakowa ,którzy posiadają rekomendacje Małopolskiego Kuratorium Oświaty. Okres kiedy ma się –naście lat, jest okresem krótkim, ale krytycznym, jeżeli chodzi o procesy dojrzewania. W tym czasie młody człowiek, już nie dziecko a jeszcze nie dorosły, staje przed trudnym zadaniem odkrycia swojej osobowości, cech płci, buduje swoją niezależność, szuka autorytetów i wartości, które nadadzą jego życiu sens.


tn_1
tn_2
tn_3
tn_4
tn_5
1/5 


Spektakl ten to opowieść o brutalizacji świata, w którym dorasta młodzież. Młody człowiek musi sprostać oczekiwaniom dorosłych. Niepowodzenia wywołują coraz większą frustrację. Brak zrozumienia ze strony najbliższych jest powodem poszukiwania akceptacji wśród grupy rówieśniczej. Sposobem na zwrócenie na siebie uwagi w grupie staje się agresja. Emocje i chęć zemsty wywołują eskalacje przemocy. W tej sytuacji pozornie najprostsze rozwiązania okazują się ślepą uliczką. Człowiek niewiedzący gdzie szukać pomocy, podejmuje często najgorsze z możliwych decyzji.


„Blogerka” to spektakl wskazujący, jak istotne w budowaniu prawidłowych relacji międzyludzkich jest rozwijanie poczucia empatii i zrozumienia.Uczy kształtowania umiejętności społecznych, takich jak rozwiązywanie konfliktów i opieranie się naciskom ze strony otoczenia. Pokazuje jak ważna jest umiejętność asertywnego wyrażania własnych myśli, uczuć i emocji. Wskazuje, gdzie należy szukać pomocy w sytuacjach zagrożenia przemocą i jak zachować się będąc jej świadkiem lub ofiarą.


Dzięki podjętej inicjatywie uczniowie poznali pozytywne wzorce postepowania, wiedzą jak dokonywać właściwych wyborów, a także gdzie szukać pomocy gdy mają kłopoty.
Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która w skupieniu oglądnęła spektakl oraz chętnie odpowiadała na zadawane pytania ze strony prowadzących.


Pedagodzy szkolni: Aneta Bochenek,Agnieszka Rymut

Poprawiony: czwartek, 05 czerwca 2014 19:25
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 145 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS