Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Konkurs Translatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 czerwca 2014 18:00

W dniu 18 czerwca 2014 r. w Zespole Szkół im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach odbył się Międzyszkolny Konkurs Translatorski pod hasłem You are what you eat/ Du bist was du isst.

Konkurs zorganizowany przez Zespół ds. Promocji Zdrowia oraz nauczycielki języków obcych: O. Masnyk, K. Nieroda, M. Grzesiak oraz M. Kania miał na celu zachęcenie  młodzieży do nauki języków obcych, uwrażliwienie uczniów na piękno języka polskiego, skierowanie uwagi młodzieży na problemy z odżywianiem, szerzenie właściwych postaw żywieniowych, a także uświadomienie uczniom specyfiki pracy tłumacza  oraz doskonalenie umiejętności przekładu.Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach. Do udziału zaproszono gimnazjalistów z okolicznych szkół oraz uczniów z Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza
w Ropczycach.


W kategorii gimnazjum rywalizowało w sumie 44 uczniów z:

 

 • Gimnazjum nr 1 w Ropczycach,
 • Gimnazjum nr 2 w Ropczycach,
 • Gimnazjum nr 5 w Ropczycach,
 • Gimnazjum nr 4 w Ropczycach,
 • Gimnazjum w Zagorzycach Górnych,
 • Gimnazjum w Ostrowie,
 • Gimnazjum w Wiśniowej,
 • Gimnazjum w Wielopolu Skrzyńskim,
 • Gimnazjum w Gnojnicy Woli,
 • Gimnazjum w Niedźwiadzie Dolnej
 • Gimnazjum w Czarnej Sędziszowskiej.


Zaopatrzeni w główny atrybut pracy tłumacza, słownik, uczniowie przystąpili do przekładu tekstów w wybranym przez siebie języku: angielskim lub niemieckim. Po  70 minutach zmagań, młodzież miała możliwość wymienić się spostrzeżeniami z rówieśnikami oraz opiekunami oraz zrelaksować się przy poczęstunku, podczas gdy komisja zajęła się oceną prac.  Pod uwagę wzięto trafność słownictwa (wierność przekładu), bogactwo leksykalne, poprawność ortograficzną i gramatyczną oraz płynność. Młodzież wykazała się wysokimi umiejętnościami językowymi, a o zwycięstwie zadecydowały głównie poprawność stylistyczna oraz piękno języka ojczystego.
Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci zostali także uhonorowani nagrodami rzeczowymi w postaci książek, słowników, gier językowych, brulionów, itp.


Organizatorzy dziękują uczestnikom konkursu i ich opiekunom za przybycie, pani Annie Gamrackiej za przygotowanie tekstu z języka niemieckiego, a Dyrekcji oraz Komitetowi Rodzicielskiemu z Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza w Ropczycach za pomoc
w organizacji imprezy i ufundowanie nagród.Laureaci w kategorii gimnazjum:


•    język angielski

 1. Paweł Ziemba z Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej
 2. Zuzanna Jaskółka z Gimnazjum im. Orląt Lwowskich w Wiśniowej
 3. Hubert Adamus z Gimnazjum nr 2 w Ropczycach


•    język niemiecki

 1. Rafał Guzik z Gimnazjum nr 1 w Ropczycach
 2. Emilia Szpara z Gimnazjum w Zagorzycach Górnych
 3. Aleksandra Kujda z Gimnazjum w Zagorzycach Górnych


Laureaci w kategorii szkoła średnia:


•    język angielski

 1. Aneta Świder z klasy 1TEM
 2. Mirosław Kulig z klasy 1 TEM
 3. Karolina Chmielowiec z 1TBL                                       


M.Grzesiak       

Poprawiony: wtorek, 24 czerwca 2014 18:10
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 156 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS