Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Wycieczka na Dolny Śląsk PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 czerwca 2014 21:05

Wycieczka pracowników Szkoły na Dolny Śląsk


W dniach 20-22 czerwca 2014 r. 37. pracowników Zespołu Szkół oraz członków ich rodzin odbyło wycieczkę na Dolny Śląsk: Wrocław, Świdnica, Zamek Książ. Organizatorzy imprezy – pani Janina Słodyczka i pan Mariusz Konieczny zadbali o to, aby jej program był atrakcyjny i urozmaicony.Pierwszego dnia wycieczki pod kierunkiem przewodnika oglądnęliśmy Panoramę Racławicką, zbiory Muzeum Narodowego oraz zwiedziliśmy Ostrów Tumski z jego cennymi zabytkami, m. im. Katedrę św. Jana Chrzciciela. Mogliśmy pospacerować po Ogrodzie Japońskim, który znajduje się w Parku Szczytnickim oraz wyjechać na taras widokowy największego budynku we Wrocławiu – Sky Tower, skąd rozciąga się widok na całe miasto.
Główną atrakcją drugiego dnia wycieczki było zwiedzanie barokowego zamku Książ
z jego pięknymi ogrodami i pobliską palmiarnią. Miejscowy przewodnik oprowadził nas po zamku trasą, którą nazwano: „Od Piastów do tajemnic II wojny światowej”.

Kolejnym etapem wyprawy było historyczne miasto Świdnica, dawna stolica Księstwa Świdnicko-Jaworskiego. Tutaj niezapomniane wrażenie wywarł na zwiedzających Kościół Pokoju – przykład barokowego kunsztu artystycznego. Obiekt zbudowany jedynie z drewna, gliny, piasku i słomy został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa Kultury UNESCO. Panoramę bogatego w zabytki miasta można było podziwiać z wieży ratuszowej.
We wrocławskim teatrze „Arka” dane nam było obejrzeć uwspółcześnioną tragifarsę Gabrieli Zapolskiej „Moralność pani Dulskiej”, w której zagrali także aktorzy niepełnosprawni. Pokaz fontann multimedialnych, poświęcony świętemu Janowi Pawłowi II, był pięknym zwieńczeniem bogatego w doznania i przeżycia dnia.W trzeciej dobie wycieczki zwiedziliśmy wrocławskie Stare Miasto, w tym Uniwersytet Wrocławski z jego zachwycającymi salami – Aulą Leopoldyńską i Oratorium Marianum, średniowieczne więzienie miejskie, pomnik ku czci zwierząt rzeźnych i Rynek - serce miasta. Po Mszy Świętej w Bazylice św. Elżbiety odbył się rejs statkiem po Odrze, który był zwieńczeniem naszej wyprawy.Przeżyliśmy w miłej atmosferze niezapomniane chwile, które utwierdziły nas w przekonaniu, jak bogata w zabytki i piękna jest nasza Ojczyzna, w której tradycja miesza się z nowoczesnością.


Małgorzata Maroń

Poprawiony: czwartek, 26 czerwca 2014 18:41
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 176 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS