Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Nowy Rok Szkolny 2014/2015 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 02 września 2014 07:28

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2014/2015
w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


1 września uczniowie Zespołu Szkół, tak jak uczniowie w całej Polsce przywitali nowy rok szkolny. Uroczystość odbyła się na hali widowiskowo-sportowej. Inaugurację poprzedziła Msza Święta w Parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. Pierwszoklasistów przywitali dyrektor szkoły Mariusz Pilch, wicedyrektor Janina Pupa, kierownik kształcenia praktycznego Andrzej Świniuch, zgromadzeni nauczyciele i pedagodzy oraz zaproszeni goście – dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkół – Stanisław Fąfara, komendant Powiatowej Straży Pożarnej – Jacek Róg, Komendant Powiatowej Policji – Witold Wójcik, Przewodnicząca Rady Rodziców – Maria Oleś.

tn_IMG_2796
tn_IMG_2797
tn_IMG_2798
tn_IMG_2801
tn_IMG_2812
1/5 

fot. Ryszard Kopciuszyński


Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrał dyrektor Mariusz Pilch, który przywitał zebranych na hali i skierował kilka słów do „pierwszaków” życząc im pomyślnej realizacji planów związanych z rozpoczęciem nauki w nowej szkole, sukcesów oraz zawiązania trwałych przyjaźni. W swoim przemówieniu dyrektor mówił również o wspaniale wyposażonych pracowniach, w których nowi uczniowie będą mieli możliwość rozwijać wiedzę.


Głos zabrał również dyrektor Niepublicznego Zespołu Szkół Stanisław Fąfara, który życzył zebranej młodzieży szybkiej aklimatyzacji w nowej szkole, zdobycia wymarzonych kwalifikacji, a nauczycielom i pedagogom zadowolenia i sukcesów w pracy. Dyrektor Stanisław Fąfara wspomniał, że rok szkolny 2014/2015 jest rokiem kształcenia zawodowego, a szkoła którą wybrali nasi nowi uczniowie stwarza idealne warunki do zdobycia wymarzonego zawodu.


Młodszych kolegów i koleżanki przywitała również przewodnicząca Rady Uczniowskiej Agnieszka Borowiec, zapewniając iż wybór jakiego dokonali idąc do Zespołu Szkół
z pewnością okaże się trafny, nasza szkoła jest bowiem przyjazna, zapewnia doskonałe możliwości rozwoju, a starsi uczniowie służą swoją pomocą.


Po wysłuchaniu przemówień uczniowie klas pierwszych złożyli uroczyste ślubowanie, stając się tym samym członkami społeczności szkolnej. Następnie pani dyrektor przedstawiła pierwszoklasistom wychowawców, nauczycieli i pedagogów.


Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do klas na wspólne spotkanie
z wychowawcami.


Renata Dumara

Poprawiony: wtorek, 02 września 2014 07:36
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 145 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS