Dzis jest 28.03.2024, imieniny Anieli, Kasrota, Soni
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj Email
niedziela, 28 września 2014 19:58

Europejski Dzień Języków

„Każdy język obcy daje ci nowe życie; jeżeli znasz tylko jeden język, żyjesz tylko raz”

26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków, ogłoszony w 2001 roku przez Radę Europy. W tym dniu szkoły, uczelnie i inne placówki oświatowe organizują różne imprezy, związane z nauką języków obcych.

Tradycyjnie Europejski Dzień Języków zorganizowano w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza. Uczniowie klas pierwszych mieli okazję zobaczyć program artystyczny, przygotowany przez ich kolegów i koleżanki pod opieką p. Diany Dumary, p. Olgi Jaracz, p. Agaty Marciniec i p. Anity Bieniasz, w którym można było usłyszeć informację
o językach których się uczą, zobaczyć scenki pokazujące trudności w komunikowaniu się bez znajomości języków obcych i posłuchać piosenek w różnych językach.

Uczniowie zaangażowani w program to: Katarzyna Przybyła, Łukasz Siuta, Paulina Szczepanek, Arkadiusz Kobos, Rafał Tobiasz, Marcin Marć, Klaudia Rokosz, Kornelia Wójtowicz i Rozalia Pazdan (klasa 3TFO), Anna Sroka, Karol Barnaś, Maciej Nawała, Marcin Kuroń, Hubert Wójtowicz i Bartosz Mosior (klasa 1PP), Żaneta Ziomek, Adrianna Ocytko, Bernadetta Kozioł i Dominika Chełpa (klasa 3TEH), Martyna Wojnas (klasa 2PPW), Karolina Chmielowiec (klasa 2TBL), Sylwia Sowa i Jessica Żurek (klasa 1TEF) oraz Joanna Potwora (4TEM).

Oprawa muzyczna: Karolina Dec (klasa 2TFS), Aleksandra Ochab (klasa 2TBL), Monika Zagaja( klasa 2THT) i Marcin Ogrodnik (absolwent – nagranie z XV Festiwalu Piosenki Obcojęzycznej).

Olga Jaracz

Poprawiony: wtorek, 30 września 2014 10:07