Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Polskie Państwo Podziemne PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 października 2014 09:58

75 ROCZNICA UTWORZENIA POLSKIEGO PAŃSTWA PODZIEMNEGO


Z tej okazji 25 września 2014 r. odbyła się patriotyczna uroczystość w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza. Na uroczystość poświęconą Polskiemu Państwu Podziemnemu przybyli zaproszeni goście w osobach: p. Wicestarosta Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego Dorota Strzyż, kpt. Andrzej Żylicz – Prezes Ropczyckiego Koła Światowego Związku Żołnierzy AK. W uroczystym spotkaniu uczestniczyli także „gospodarze” czyli dyrekcja, nauczyciele i młodzież Zespołu Szkół.Program uroczystości był bardzo bogaty i urozmaicony. Pani Janina Słodyczka powitała wszystkich obecnych i wprowadziła w klimat spotkania . Następnie głos zabrał p. Józef Słodyczka, który wygłosił wykład na temat „Powstanie i działalność Polskiego Państwa Podziemnego”. Kolejnym punktem były wspomnienia kombatanta kpt. Andrzeja Żylicza. W klimat tamtych czasów wprowadził zebranych program artystyczny przygotowany przez młodzież z kółka teatralnego „Na zakręcie”, którym opiekują się panie Małgorzata Bieniasz i Aneta Dylska. Program wypełniły fragmenty filmów, zdjęcia, nagrania oraz przemarsz żołnierzy, łączniczek i sanitariuszek, w postacie których wcielili się uczniowie naszej szkoły. Całości dopełnił wystrój sali i materiały z Polskim Państwem Podziemnym. Powstaniem Warszawskim i II wojną światową na terenie Ropczyc.
Uroczystość wzbogaciła także wystawa o Polskim Państwie Podziemnym zorganizowana w bibliotece szkolnej przy współpracy z Miejską i Powiatową Biblioteką Publiczną w Rop-
czycach przez panie Lucynę Sokołowską, Dorotę Muchę i Dorotę Pleśniak.


Z tego spotkania wyszliśmy bogatsi nie tylko o wiedzę, ale przede wszystkim w przeżycia
i podziw dla pokolenia Polaków, które kierowało się miłością do Ojczyzny i Narodu.


Janina Słodyczka
Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: środa, 01 października 2014 10:09
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 183 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS