Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
W parku historycznym PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 01 października 2014 10:10

LEKCJA HISTORII W PARKU HISTORYCZNYM


Młodzież z Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza poznaje historię nie tylko na lekcjach
w klasie, ale także na wycieczkach programowych, wyjściach na wykłady i wystawy do MiPBP w Ropczycach czy do Centrum Kultury na filmy i wykłady przygotowane przez pracowników IPN.

Taka niecodzienna lekcja miała miejsce 19 września 2014 r., kiedy to klasa 3PP wraz
z nauczycielką historii p. Janiną Słodyczka poznawała historię poligonu w Bliźnie. Park Historyczny w Bliźnie i kompleks obozowo-wojskowy w Pustkowie stanowią wyjątkowy zespół historyczny związany z II wojną światową. Nauczyciele Zespołu Szkół często wykorzystują tę wiedzę na lekcjach historii, zwłaszcza regionalnej i organizują lekcje wyjazdowe do tych miejsc.

tn_IMG_1417
tn_IMG_1425
tn_IMG_1435
1/3 


Młodzież zapoznała się nie tylko z historią Blizny i jej roli w II wojnie światowej, ale także obejrzała eksponaty np. resztki instalacji poligonu, wyrzutni, naturalnej wielkości makietę rakiety V-2 i latającej bomby V-1 oraz ekspozycję muzealną z licznymi ciekawymi eksponatami, zdjęciami i dokumentami. Obejrzała 2 filmy historyczne dotyczące prac wywiadu AK na naszym terenie nad rozpracowaniem nowej broni.
Dużą atrakcją był samolot – popularny „Antek”, za którego sterami zasiadali wszyscy uczestnicy wycieczki. Pogoda i humory dopisały. „Chcemy więcej takich lekcji, które łączą sprawy pożyteczne z przyjemnymi” – stwierdzili uczestnicy.


Janina Słodyczka

Poprawiony: środa, 01 października 2014 10:14
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 127 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS