Dzis jest 29.03.2024, imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona
Spotkanie z pośrednikiem pracy PDF Drukuj Email
sobota, 25 października 2014 08:28

WYCHODZĄC NAPRZECIW OCZEKIWANIOM MŁODZIEŻY

W dniu 24.10.2014 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyło się spotkanie uczniów klas  maturalnych tj. 3 PW, 3 PP, 4 TMS, 4 TB, 4 TFH i 4 TEM z pośrednikiem pracy Młodzieżowego Biura Pracy w Rzeszowie panią Elżbietą Szmaj na temat ,,Zapobieganie handlu ludźmi oraz przedstawienie zakresu działalności OHP".

Celem spotkania było uświadomienie   młodzieży sytuacji na lokalnym rynku  pracy, zapoznanie
z wymogami pracodawców oraz pomoc w zdobyciu pierwszych doświadczeń zawodowych.
Uczniowie korzystając z okazji zarejestrowali się w bazie MBP poprzez wypełnienie ankiet poszukującego pracy. W drugiej części spotkania młodzież oglądnęła film pt. ,,Handel ludźmi", który miał na celu zwiększenie świadomości i usystematyzowanie wiedzy młodych ludzi w zakresie zjawiska handlu ludźmi w Polsce i za granicą.

Spotkanie było znakomitą okazją do promowania działalności OHP wśród młodzieży. Zaowocowało również decyzją o kontynuowaniu współpracy poprzez organizowanie kolejnych spotkań.

tn_IMG_0221
tn_IMG_0232