Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Odpowiedzialność Karna Nieletnich PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 05 listopada 2014 21:09

W dniach 30.10.2014r. oraz 31.10.2014r. odbyły się spotkania uczniów klas pierw-szych naszej szkoły z funkcjonariuszem KPP w Ropczycach Panią st. asp. Anną Malinowską na temat „Odpowiedzialność Karna Nieletnich”. Pani Anna Malinowska mówiła
o zachowaniach ryzykownych popełnianych przez młodych ludzi ale jednocześnie podkreślała konse-kwencje wynikające z tego typu zachowań.W czasie prelekcji poruszane były kwestie dotyczące niewłaściwych zachowań uczniów, mowa była o naruszaniu nietykalności cielesnej, wymuszeniach,  kradzieżach, bójkach, rozbojach, napaściach. Prowadząca przybliżyła przepisy, które mówią o cyber przemocy. Na potwierdzenie swoich słów, policjantka podawała liczne przykłady niewłaściwych zachowań uczniów. Jako pracownik komendy policji  styka się z takimi problemami i nie jest jej to obce. W czasie trwania spotkania uczniowie mieli możliwość zadawania pytań, prowadząca w sposób wyczerpujący na nie odpowiadała.

Spotkanie było dla uczniów interesujące o czym świadczyć mogło ich zaangażowanie
w dyskusję. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę dotyczącą odpowiedzialności za swoje zachowania. Przekazane informacje zostały przez młodzież ocenione jako niezwykle ważne i wiarygodne.Agnieszka Rymut, Aneta Bochenek

Poprawiony: środa, 05 listopada 2014 21:14
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 98 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS