Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Zdobyła stolicę! PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 15 grudnia 2014 21:44

Zespół Szkół w Ropczycach w Finale Konkursu NBP.


Jak co roku Narodowy Bank Polski ogłosił konkurs na pracę pisemną o tematyce ekonomicznej. Celem tego konkursu jest pogłębienie zainteresowań młodzieży ekonomią, sprawdzenie umiejętności praktycznego wykorzystania wiedzy ekonomicznej oraz zachęcenie dyrekcji i nauczycieli do wdrażania w nauczaniu ekonomii elementów praktycznych, kształtujących umiejętność funkcjonowania uczniów w warunkach gospodarki rynkowej. Ta trzynasta jego edycja okazała się bardzo szczęśliwa dla uczennicy klasy 2 TBL, Karoliny Chmielowiec, która znalazła się wśród laureatów. Swój nietuzinkowy talent ujawniła pisząc pracę na temat: Od pasji do pensji! Czy Twoje hobby mogłoby stać się sposobem na zarabianie pieniędzy? Kupiła jurorów swoim pomysłem na zarabianie jako blogerka, czym zajmuje się od kilku miesięcy. Z jej niezwykłym spojrzeniem na rzeczywistość i kreatywnymi pomysłami można się spotkać na blogu, gdzie jako Siostra Polka daje upust swoim licznym talentom.

5 grudnia 2014 roku w NBP w Warszawie odbyła się uroczysta gala, podczas której ogłoszono wyniki tego konkursu cieszącego się ogromną popularnością wśród młodzieży z całej Polski. W kategorii szkół ponadgimnazjalnych nadesłano bez mała 600 prac. Karolina została nagrodzona wyróżnieniem, co jest ogromnym zaszczytem biorąc pod uwagę liczną konkurencję. Podczas uroczystego finału prezes NBP Marek Belka oraz Minister Edukacji Jaonna Kluzik – Rostkowska podkreślili wagę tego wydarzenia oraz talent uczestników, którzy w tak młodym wieku potrafią profesjonalnie pisać, są kreatywni, nie mają kompleksów i nieźle poruszają się w świecie ekonomii.


http://www.men.gov.pl/index.php/1697-final-konkursu-nbp-na-prace-pisemna-z-udzialem-minister-edukacji


 

Aneta Dylska

Poprawiony: poniedziałek, 15 grudnia 2014 21:56
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 142 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS