Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Edukacja prozdrowotna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 06 marca 2015 21:00

,,Wybierz Życie - Pierwszy Krok"


Edukacja prozdrowotna jest niezwykle istotnym elementem funkcjonowania Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach w pracy dydaktyczno - wychowawczej.
Podstawę działań profilaktycznych stanowi przygotowany Szkolny Program Profilaktyki, który opiera się na założeniu , że przynoszącą rezultaty formą edukacji prozdrowotnej są praktyczne działania, dotyczące promowania zdrowego stylu życia.

Program profilaktyczny ,,Wybierz Życie - Pierwszy Krok" doskonale wpisuje się w te założenia, dlatego nasza szkoła wzięła udział w tym programie. Jego głównym zadaniem jest zachęcanie młodych ludzi do brania odpowiedzialności za swoje zdrowie i osób
z najbliższego otoczenia.

IMG_0475
IMG_0476
IMG_0477
IMG_0478
IMG_0479
IMG_0480
IMG_0481
1/7 


Program edukacyjny ,, Wybierz Życie - Pierwszy Krok " obejmujący tematykę profilaktyki raka szyjki macicy oparty jest na następujących założeniach :

  • stworzenie świadomości zagrożenia rakiem szyjki macicy i innych chorób wywołanych zakażeniem wirusem HPV u młodych ludzi
  • dostępne obecnie sposoby profilaktyki wtórnej (badania cytologiczne) i pierwotnej (szczepienia profilaktyczne) powinny być powszechnie znane aby umożliwić ich zastosowanie.

Adresatami programu są uczniowie klas pierwszych. Zgodnie z założeniami zostały przeprowadzone dnia 04 i 06.03.2015 r. zajęcia edukacyjne wśród dziewcząt i chłopców klas pierwszych naszej szkoły. Za realizację programu odpowiedzialne były panie Aneta Bochenek, Agnieszka Rymut - pedagodzy szkolni oraz pani Halina Rudny - higienistka szkolna .
W trakcie zajęć na wstępie uczniowie zostali zapoznani z głównymi założeniami programu.
W dalszej kolejności uczniowie oglądnęli film a następnie wysłuchali prelekcji, którą przeprowadziła higienistka szkolna pani Halina Rudny. Podsumowaniem zajęć było przeprowadzenie quizu, którego celem było sprawdzenie wiadomości nabytych na zajęciach.
Pod koniec zajęć uczniowie dostali zakładki i składanki dla rodziców dotyczące raka szyjki macicy.
Młodzież aktywnie brała udział w zorganizowanych zajęciach. Mamy nadzieję, że takie zajęcia przyczynią się do zgłębienia wiedzy na temat wirusa HPV i raka szyjki macicy.


 Aneta Bochenek
 Agnieszka Rymut

Poprawiony: piątek, 06 marca 2015 21:21
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 117 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS