Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Dzień św. Patryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 25 marca 2015 11:07

„KAŻDY CHCE BYĆ IRLANDCZYKIEM W DNIU ŚW. PATRYKA”


Tradycją w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza stało się już świętowanie najzieleńszego w roku święta, czyli Dnia Św. Patryka. Pełni wiosennej energii, przystąpiliśmy do celebrowania święta przypominającego nam dokonania tej niezwykle ważnej dla kościoła katolickiego postaci, jaką był biskup i misjonarz – św. Patryk.  Dzień Św. Patryka to nie tylko religijna zaduma towarzysząca mszom i procesjom, ale również radosne pochody i festyny, koncerty, występy taneczne i spektakle teatralne odbywające się zarówno w Irlandii, jak i w wielu europejskich, amerykańskich i australijskich miastach. Obchody Dnia Św. Patryka to doskonałe połączenie uroczystości o wymiarze religijnym z typowo świeckim świętowaniem. Organizowane w tym czasie imprezy stanowią świetną okazję do poznania bogatej historii i kultury Irlandczyków.
W naszej szkole z okazji tegoż święta młodzież miała szansę wykazać się swoją wiedzą
i zdolnościami plastycznymi dotyczącymi Irlandii i Dnia Św. Patryka, przystępując do konkursu wiedzy lub konkursu plastycznego.Zainteresowanie konkursami było dość spore, a laureatami zostali:

 

  • w konkursie wiedzy o Irlandii i Dniu Św. Patryka:
  1. Szczepan Kogut (kl. 1THL) – I miejsce
  2. Paweł Wiktor (kl.2PPW) – II miejsce
  3. Marcin Grabowy (kl. 4TEM), Paweł Radon (kl. 4TEM), Aleksandra Głowacka (2THT), Dariusz Zawadzki (4TEM), Krzysztof Dziurgot (kl. 2PPW) - III miejsce
  • w konkursie na plakat promujący Irlandię lub Dzień Św. Patryka:
  1. Maksymilian Ochał (kl. 1TS) – I miejsce
  2. Monika Grendysa, Kamil Płoch i Kamil Stanoch (kl. 1PP) – II miejsce
  3. Hubert Wójtowicz i Bartosz Mosior (kl. 1PP) – III miejsce.


Zwycięzcy odebrali nagrody 20 marca 2015 r. podczas spotkania okolicznościowego, które dla wszystkich uczestników ww. konkursów było również okazją do bliższego zapoznania się z Dniem Św. Patryka podczas ciekawej prezentacji multimedialnej oraz krótkiego przedstawienia ukazującego początki działalności patrona Irlandii. Uczestnicy imprezy mogli również skosztować pysznych, zielonych przysmaków przygotowanych przez naszą młodzież i posłuchać naszych utalentowanych wokalistek. Organizatorki imprezy serdecznie dziękują wszystkim zaangażowanym w przygotowanie uroczystości, tj. Katarzynie Przybyle, Paulinie Szczepanek, Arkadiuszowi Kobosowi, Łukaszowi Siucie, Rafałowi Tobiaszowi, Marcinowi Marciowi, Andrzejowi Pieprzakowi (kl. 3TFO), Ewelinie Pociask, Karolinie Dec (kl. 2TFS), Adriannie Nodze, Beacie Nodze (kl. 1THL), Annie Sroce, Barbarze Świętoń (kl. 1PP) i Dawidowi Nowakowi (kl. 4TFH). Niech zielona moc będzie z Wami! Smile


Diana Dumara
Ewelina Marciniec

Poprawiony: środa, 25 marca 2015 11:17
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 182 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS