Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Praktyczne warsztaty PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 17 kwietnia 2015 08:55

Umiem i lubię uczyć się języków obcych

 

W odpowiedzi na ofertę Polskiego Stowarzyszenia Na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE, 15 kwietnia w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza
w Ropczycach odbyły się praktyczne warsztaty „Umiem i lubię uczyć się języków obcych” przeprowadzone przez trenerkę PASE – panią Ewelinę Rogoz. Jak dotychczas oferta inspirujących warsztatów zatytułowanych „Kapelusze Lektora” była dostępna wyłącznie dla nauczycieli i lektorów z całej Polski.W tym roku PASE zadbało o świadomość uczniów i to właśnie oni zostali zaproszeni do wzięcia udziału w spotkaniach mających na celu zaprezentowanie strategii efektywnego uczenia się języków obcych. W dwóch warsztatach trwających po 1,5 godziny wzięło udział 65 uczniów z klas pierwszych, drugich i trzecich. Wszyscy uczestnicy dowiedzieli się jak uczyć się języków obcych w inteligentny sposób i z jakich technik korzystać. Uczniowie, dzięki interesującej prezentacji i ćwiczeniom, dowiedzieli się jak odnaleźć przyjemność w językach obcych, jak wykorzystać Facebook, smartfon, czy MP3 do ich nauki, jak efektywnie się komunikować i nie bać się popełniania błędów. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z wagi znajomości języków oraz z tego, że ich poznanie  wymaga czasu i systematyczności . Zapamiętywanie słówek, nauka gramatyki, kontakt z tekstem wcale nie muszą być nudne i monotonne. Możemy świetnie się przy tym bawić dzięki naszej kreatywności, czego wszystkim naszym uczniom życzymy.

Organizatorki dziękują Dyrekcji za pomoc w organizacji spotkania i Komitetowi Rodzicielskiemu za dofinansowanie warsztatów.  M.Grzesiak, K.Nieroda

Poprawiony: piątek, 17 kwietnia 2015 09:05
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 153 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS