Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 09 czerwca 2015 21:30

Czcimy naszego Patrona…


8 czerwca 2015 roku w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza uroczyście obchodzony był Dzień Patrona. Było to święto szkoły, w którym uczestniczyli nauczyciele i młodzież. Naszą szkolną uroczystość swoimi osobami uświetnili starosta Witold Darłak, długoletni dyrektor Zespołu Szkół Stanisław Fąfara, była dyrektor Zespołu Szkół Agro-Technicznych Mieczysława Sokołowska, przewodnicząca rady rodziców Maria Winkler i Prezes Oddziału ZNP w Ropczycach Edmund Janowski.

Święto Szkoły rozpoczęła uroczysta msza święta w Sanktuarium, którą sprawowali księża katecheci Zespołu Szkół ks. Artur i ks. Paweł. Następnie wszyscy przemaszerowali pod główny budynek szkoły gdzie pod tablicą poświęconą Księdzu Zwierzowi Dyrektor ZS Mariusz Pilch, starosta Witold Darłak i młodzież złożyli okolicznościowe wiązanki. Delegacja młodzieży udała się również na cmentarz parafialny gdzie złożyła kwiaty
i zapaliła znicz na grobie Patrona Zespołu Szkół.Dalsza część uroczystości to program artystyczny przygotowany przez młodzież pod kierunkiem Janiny Słodyczka, Małgorzaty Maroń, Lucyny Sokołowskiej i Ryszarda Niewiarowskiego. Przypomniano w nim bogaty życiorys Księdza, Jego zasługi dla Ropczyc oraz jak przebiegały uroczystości nadania imienia Zespołowi Szkół. Biografię Patrona przeplatały piosenki w wykonaniu grupy wokalnej ZPiT”Halicz” i twórczość lokalnych poetów Juliana Króla i Władysława Klacza.


Postać Księdza wszystkim zebranym przybliżyła pani Mieczysława Sokołowska, która miała zaszczyt znać Go osobiście. W ciepłych słowach opowiedziała o człowieku, dla którego młodzież
i oświata były najważniejsze. Dzięki takim wspomnieniom Ksiądz Jan Zwierz jawi się nam jako postać „z krwi i kości”, ktoś kogo możemy naśladować w pracy dla innych, a nie tylko posągowy bohater.

Ten piękny życiorys człowieka wielkiego, a zarazem bardzo skromnego najlepiej wyrażają słowa księdza prałata Walentego Bala, który o Księdzu Janie powiedział słowami Krzysztofa Kamila Baczyńskiego:


„…Stałeś jak stare, wielkie drzewo,
Zaczęli Ci liście obdzierać i ścinać,
Żebyś stał goły i głowę zginał…”


Ale On nigdy głowy nie zginał, szedł pokorny, ale zawsze do celu, bo to był „Boży Zwierz”.
Jakże zasłużył na to, żeby to właśnie szkoła, placówka kształtująca ludzkie umysły i charaktery, nosiła Jego imię. I dlatego Wy uczniowie winniście być dumni, że uczęszczacie do szkoły, której Patronem jest tak wielki zasłużony dla Ropczyc człowiek.


8 czerwca był pięknym, słonecznym i uroczystym dniem dla Zespołu Szkół, następny taki dzień już za rok.


  

Janina Słodyczka

Poprawiony: czwartek, 11 czerwca 2015 08:15
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 345 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS