Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Wycieczka pracowników ZS PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 czerwca 2015 19:48

WYCIECZKA DO TRÓJMIASTA I MALBORKA


Jak co roku, podczas długiego czerwcowego weekendu pracownicy Zespołu Szkół ze współmałżonkami wyjechali na wycieczkę, tym razem do Trójmiasta i Malborka.
Wyjechaliśmy 3-go czerwca o godz. 22.30 i o godz. 9.00 dojechaliśmy na miejsce zakwaterowania. Po krótkim odpoczynku 40-osobowa grupa udała się na Westerplatte, miejsce gdzie rozpoczęła się II wojna światowa. Pod kierunkiem przewodnika zapoznaliśmy się z historią tego miejsca i zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie pod pomnikiem poświęconym obrońcom Westerplatte.Następnie płynęliśmy statkiem „Małgorzata” do Gdańska. Podczas rejsu podziwialiśmy port, a następnie stare nadbrzeże portowe z Żurawiem. Po zejściu na ląd odbyliśmy spacer po historycznym centrum Gdańska, skupiającym się w rejonie ulicy Długiej, Zielonej Bramy i Długiego Targu. Wznoszą się tutaj ratusz, Dwór Artusa czy Kościół Mariacki – największa budowla sakralna w Polsce. Gdańsk to także narodziny „Solidarności” w gdańskiej Stoczni i słynne 21 postulatów Sierpnia 1980 zapisanych na płytach sklejkowych, które zostały wpisane na Listę Dziedzictwa Kulturowego UNESCO „Pamięć Świata”.


Po mszy św. w Kościele Św. Mikołaja uczestnicy wycieczki udali się do Ośrodka Wypoczynkowego „Przy Wydmach” w Gdańsku „Stogach” na zasłużony odpoczynek.
Po kolacji wszyscy udali się nad morze (plaża znajduje się 300 m od ośrodka).
Co odważniejsi zażywali pierwszych kąpieli chociaż woda miała tylko 150C. Wszyscy zachwycaliśmy się pięknymi widokami i wdychaliśmy jod.

Następnego dnia zwiedzaliśmy żaglowiec „Dar Pomorza”, Akwarium morskie, a w Sopo-
cie Operę Leśną i Molo. Przez cały czas dopisywała piękna pogoda i zażywaliśmy kąpieli słonecznych nad brzegiem Bałtyku.


Kolejny dzień to Gdańsk – Oliwa ze słynną katedrą, gdzie wysłuchaliśmy Koncertu Organowego i zwiedziliśmy zabytkowy park w stylu angielskim i francuskim. Następnie spacer po Długim Targu, zakupy pamiątek i tzw. czas wolny. Po powrocie do hotelu ponownie odwiedzamy plażę i napawamy się pięknem zachodzącego słońca.
W niedzielę rano wyjazd do Malborka, siedziby wielkiego mistrza Zakonu Krzyżaków. Malborski Zamek uznawany jest za największą tego typu warownię Europy i znajduje się na liście UNESCO.


Po trzygodzinnym zwiedzaniu udaliśmy się na obiad. Po posiłku o godz. 14.30 rozpoczęliśmy drogę powrotną do Ropczyc, gdzie przyjechaliśmy w godzinach nocnych. Bogaty program wycieczki, piękna pogoda i wspaniała atmosfera zrekompensowały uczestnikom trudy podróży. Wycieczka odbyła się dzięki staraniom wielu osób,
ale szczególny trud jej zorganizowania podjęli Janina Słodyczka i Mariusz Konieczny.


fot: Ryszard KapciuszyńskiJanina Słodyczka

Poprawiony: wtorek, 23 czerwca 2015 09:12
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 174 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS