Dzis jest 26.06.2019, imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny
advert 1
advert 2
advert 3
Narodowe Czytanie PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 17 września 2015 12:51

Narodowe Czytanie 2015 w ZS

 

 

7 września 2015 roku nasza szkoła włączyła się w akcję Narodowego Czytania. To już czwarta edycja projektu zainicjowanego w 2012 roku  przez ówczesnego prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. Celem przedsięwzięcia jest popularyzacja czytelnictwa, zwrócenie uwagi na bogactwo polskiej literatury, potrzebę dbałości o polszczyznę  oraz wzmocnienie poczucia wspólnej tożsamości. Podczas poprzednich edycji publicznie czytano „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, dzieła Aleksandra Fredry oraz „Trylogię” Henryka Sienkiewicza. W tym roku w tysiącach miejscowości - na terenie Polski i poza jej granicami – można było usłyszeć działo Bolesława Prusa. Fragmenty „Lalki” w interpre-
tacji uczniów (a czytali: Patrycja Karbowiok, Karolina Dec, Wioletta Oleś, Adrianna Ocytko, Kacper Darłak, Dominik Brzoza) można było usłyszeć przez szkolny radiowęzeł (operatorzy: Katarzyna Stasiowska i Seweryn Matysek).


Dziękujemy uczestnikom i zapraszamy do współpracy w kolejnej edycji.


Nauczyciele bibliotekarze

Poprawiony: czwartek, 17 września 2015 13:01
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 149 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS