Dzis jest 26.06.2019, imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny
advert 1
advert 2
advert 3
Zawody sportowe PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 24 września 2015 12:41

 

Nasze zdrowie w naszych rękach


18.09.2015 r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach, po raz pierwszy, odbyły się zawody sportowe pod hasłem ,,Nasze zdrowie w naszych rękach", którego pomysłodawcą byli: Pan Witold Darłak - Starosta Powiatu Ropczycko Sędziszowskiego
i Pan Mariusz Pilch – Dyrektor Zespołu Szkół.Ideą akcji jest promocja zdrowego, aktywnego stylu życia i zdrowych zasad odżywiania,
a przede wszystkim integracja i wspólna zabawa uczniów z przedstawicielami władz, rodziców i nauczycieli.

W realizację pomysłu zaangażowali się uczniowie klasy drugiej fototechnik i technikum ekonomicznego wraz z wychowawczynią Panią Aldoną Majewską Dudek, uczennice klasy trzeciej technikum ekonomicznego (Justyna i Paulina Hajdon, Paulina Stec, Andżelika Nędza, Wioletta Tokarz), nauczyciele sprawujący patronat nad „Szkołą promującą zdrowie”: Maria Kania, Maria Grzesiak, Aneta Bochenek,  Agnieszka Rymut i Dorota Mucha oraz nauczyciele wychowania fizycznego. Organizatorzy zadbali o przy-
gotowanie zdrowych, apetycznych
i smacznych przekąsek, napojów dla zawodników oraz koszy z owocami.
Całą imprezę otworzył specjalny gość, reprezentujący dwie drużyny (władz samorządowych i rodziców) Pan Witold Darłak. W trakcie rozgrywek, wcielił się spontanicznie w rolę  dziennikarza sportowego i profesjonalnie przybliżył skład drużyny władz.
Pozostałych zawodników, w trakcie rozgrywek, przedstawiali prowadzący uczniowie: Patrycja Kipa i Piotr Zuba.

 

Drużynę władz samorządowych reprezentowali: kapitan drużyny, Józef Gudyka – adwokat, prawnik, Witold Darłak -  Starosta Powiatu Ropczycko Sędziszowskiegom,  Jacek Magdoń – Radny Sejmiku Województwa Podkarpackiego, Grzegorz Maksimczuk – Komendant Powiatowej Policji w Ropczycach, Tomasz Totoń – zastępca dyrektora Wydziału Inwestycji, Jan Ziobro – Zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiej Straży Pożarnej oraz Mariusz Pilch - Dyrektor ZS w Ropczycach, który reprezentował również drużynę nauczycieli.
Jacek Róg - Komendant Powiatowej Straży Pożarnej w Ropczycach kibicował i wspierał swój zespół wraz z młodzieżą.
Niestety, obowiązki i napięty plan pracy nie pozwoliły  zagrać w drużynie władz Panu posłowi  Kazimierzowi Moskalowi, który miał rozgrywać mecze w badmintona.
Drużyna rodziców i absolwentów grała w składzie: Edyta Jedynak, Anna Wójcik (kometka), Emil Antończak,  Henryk Hajdon, Wacław Mosior,  Mariusz Siuta,  Grzegorz Wolak ,  Krzysztof Zima, Szymon Zima, Eryk Ogorzałek, Jakub Ogorzałek, Robert Chorąży.
W drużynie nauczycieli: Tamara Martyniak, Jerzy Harchut, Rojek Przemysław, Roman Bochenek, Katarzyna Misiura-Granda, Jerzy Pudo, Hubert Przepióra, Monika Kubik, Mariusz Konieczny, zaś w drużynie uczniów:  Ola Wójcik 2PW, Ola Głowacka 3THT, Gabriela Kosińska 3PPW, Martyna Wojnas 3PPW, Przemek Siuta 3TEM, Bartek Książek 2TB, Patryk Mikuszewski 2TB, Mateusz Świder 4TMS.
Rozgrywki rozpoczął dynamiczny,  energiczny  pokaz fitness wykonany przez uczennice (układ przygotowała Pani  Tamara Martyniak).
Wszyscy zawodnicy z entuzjazmem i  ogromnym zaangażowaniem rozgrywali po 3 mecze w piłkę siatkową, a przedstawiciele drużyn w  badmintona. Podziwialiśmy pasję
i waleczność wszystkich zawodników, zwłaszcza drużynę rodziców i absolwentów oraz samorządowców.

Ogromne uznanie dla zawodników rozgrywających mecze w badmintona: Pani Ani Wójcik, Moniki Kubik, Pana Mariusza Koniecznego, Tomasza Totonia i Marty Wojnas.
Atmosferę starali się podgrzewać uczniowie, którzy dopingowali wszystkie drużyny. Najaktywniejszymi kibicami byli chłopcy z klasy 4 TMS ale nie przebili najsympatyczniejszej, kibicującej drużynie rodziców i absolwentów - Pani Marcie Hajdon, mamie uczennic z klasy 3 TEM.
Zamysł całego przedsięwzięcia został zrealizowany, a najpiękniejszym akcentem była wspólna zabawa połączona z rywalizacją, w której nie było ani  przegranych, ani wygranych.


Spotkanie zakończyło się podziękowaniem, rozdaniem dyplomów przez Pana Starostę Witolda Darłaka i Pana Dyrektora Mariusza Pilcha. Dziękujemy wszystkim zaproszonym gościom, uczestnikom, uczniom i kibicom oraz osobom zaangażowanym w organizację za świetną zabawę.


                                Aldona Majewska Dudek

Poprawiony: niedziela, 27 września 2015 15:35
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 168 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS