Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Punkt Zwrotny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 12 października 2015 09:55

Dnia 07.10.2015 r. uczniowie kl. 1 TL i TE  Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza oglądnęli w Zespole Szkół Agro -Technicznych  w Ropczycach  Spektakl  Profilaktyczny pt.,,Punkt  Zwrotny ". Wykonawcami byli aktorzy z Inspiracji z Krakowa, którzy posiadają rekomendacje Małopolskiego Kuratorium Oświaty.
W spektaklu został  eksponowany  problem konsekwencji, jakie niosą za sobą uzależnienia we wszelakiej formie. Od tych pozornie błahych, czyli nikotyny, przez alkohol po prawdziwą zmorę naszych czasów - narkotyki.Młodym ludziom przeważnie wydaje się, że absolutnie panują nad swoim życiem. Często nie dostrzegają, że kontrola nad tą priorytetową sprawą przekracza ich możliwości. Gdy ktoś z zewnątrz, obserwator ich poczynań, stara się im to uświadomić, często reagują agresją bądź negacją. W wielu z nas krytyka wywołuje podobne emocje. Jeśli jednak pada z ust człowieka, który już doświadczył tego, co nas może spotkać w przyszłości,
to może warto jej wysłuchać?


Spektakl rozpoczyna dynamiczna scena. Do odpoczywającego w parku mężczyzny na wózku inwalidzkim, podbiega uciekający przed policją młody diler narkotyków. Mężczyzna pomaga mu zmylić pościg, ale na tej sytuacji nie kończy się ich znajomość. Pozornie nie łączy ich nic, jednak okazuje się, że mają podobne charaktery i problemy. W życiu obu mężczyzn swoje piętno odcisnęły nałogi, którym ulegli. Starszy z nich zapłacił już za to wysoką cenę i teraz próbuje uświadomić młodszemu, jakie mechanizmy rządzą procesami uzależnień.


Dzięki podjętej inicjatywie  uczniowie poznali pozytywne wzorce postępowania, wiedzą jak dokonywać właściwych wyborów, a także gdzie szukać pomocy gdy mają kłopoty.
Spektakl cieszył się dużym zainteresowaniem ze strony młodzieży, która w skupieniu oglądnęła spektakl oraz chętnie odpowiadała na zadawane pytania ze strony prowadzących.


  Pedagodzy szkolni: Aneta Bochenek, Agnieszka Rymut

Poprawiony: poniedziałek, 12 października 2015 10:05
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 347 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS