Dzis jest 18.06.2019, imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
advert 1
advert 2
advert 3
Europejski Dzień Języków PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 października 2015 12:44

„GRANICE MOJEGO JĘZYKA SĄ GRANICAMI MOJEGO ŚWIATA”

[Ludwig Wittgenstein]


Europejski Dzień Języków stanowi rokrocznie okazję do promowania różnorodności językowej i wielojęzyczności na terenie całej Europy.

tn_20150925_094559
tn_20150925_095442
tn_20150925_100901
tn_20150925_122009
1/4 

Oto wspomnienia z obchodów tego dnia w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza:


Jak co roku, 26 września obchodzimy Europejski Dzień Języków. W tym dniu przedszkola, szkoły, uczelnie, placówki i instytucje edukacyjne podejmują inicjatywy na rzecz zachęcania do nauki języków obcych oraz korzystania z różnych form współpracy międzynarodowej. Święto języków zostało ustanowione w 2001 r. przez Radę Europy
i Komisję Europejską w celu promowania różnorodności językowej i kulturowej
w Europie. W zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach obchodziliśmy  Europejski Dzień Języków 25 września. Z tej okazji uczniowie wysłuchali audycji na temat korzyści płynących z uczenia się języków obcych.

Rozstrzygnięty został również konkurs na plakat zachęcający do nauki języków obcych, którego laureatką została Edyta Pasek z klasy 2 PW.
Plakaty jeszcze do końca września będzie można oglądać w holu głównym szkoły.

Anna Gamracka


Tradycją już stało się w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza świętowanie Europejskiego Dnia Języków. Rozwijając pasje artystyczno-wokalne naszych uczniów, staramy się równocześnie w tym dniu zadbać o to, by nasze „pierwszaki” miały okazję uświadomić sobie jak głęboką prawdę zawierają w sobie słowa światowej sławy poety Johanna Wolfganga von Goethe, który uważał, że „Iloma językami mówisz, tylekroć stajesz się nowym człowiekiem”.  Podczas naszego tegorocznego przedstawienia okolicznościowego 25 września 2015 r. połączyliśmy  teorię z praktyką. Wiadomości teoretyczne na temat najbardziej skutecznych metod uczenia się języków, a także licznych korzyści płynących z ich znajomości przeplataliśmy krótkimi scenkami humorystycznymi ukazującymi przykre konsekwencje braku znajomości języków obcych. Dodatkową atrakcję stanowiły występy naszej najbardziej utalentowanej wokalnie młodzieży.


Mamy ogromną nadzieję, że udało nam się w sposób lekki, łatwy i przyjemny przekonać zgromadzonych na naszej uroczystości, że naprawdę warto poszerzać swoją wiedzę
w dziedzinie języków obcych.


Serdeczne podziękowania kieruję do uczniów biorących udział w zorganizowaniu
i przeprowadzeniu całego spotkania, tj. Agaty Galas, Moniki Gawron, Klaudii Charchut, Aleksandra Mądro, Jakuba Mosiora, Pawła Rzucidło, Barbary Świętoń, Anny Sroki, Aleksandry Wajdy, Pauliny Kurc, Wiktorii Ziomek, Natalii Sowy, Jakuba Wrony, Kacpra Darłaka, Przemysława Siuty, Zuzanny Niewiadomskiej, Moniki Zagai, Justyny Hajdon, Pauliny Hajdon, Pauliny Stec, Andżeliki Nędzy, Anety Świder, Wioletty Tokarz oraz Seweryna Matyska.

Wasze wsparcie było nieocenione!


Diana Dumara

Poprawiony: wtorek, 20 października 2015 13:04
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 165 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS