Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Wycieczka patriotyczna PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 października 2015 13:04

Wycieczka patriotyczna klas mundurowych z Zespołu Szkół Dnia


23 września 2015 r. o godzinie 820 klasa II LOS o profilu pożarniczo-policyjnym pod opieką pana Krzysztofa Szeligi wybrała się na wycieczkę klasową, której tematem była ewolucja człowieka oraz wojna światowa. Początkowo pojechaliśmy do Pustkowa, gdzie mieliśmy okazje obejrzeć ekspozycję historyczno - dydaktyczną oraz Górę Śmierci. Można zobaczyć tam również historyczną rekonstrukcję budynków związanych z poligonem wojskowym i byłym obozem. W barakach znajdują się pozostałości po obozie: elementy ekwipunku żołnierskiego, stare zdjęcia, naczynia, oryginalne dokumenty, a także można obejrzeć prezentację multimedialną. Po zwiedzeniu wystawy udaliśmy się na Górę Śmierci, która znajdowała się na przeciwko obozu. Zachowały się tam paleniska krematoryjne oraz pomieszczenia do przechowywania zwłok. Po wizycie w Pustkowie pojechaliśmy do Muzeum Regionalnego w Dębicy. Na miejscu podzieliliśmy się na dwie grupy i rozpoczęliśmy zwiedzanie z przewodnikiem. Mogliśmy dowiedzieć się o początkach ludzi na ziemi oraz jak wyglądało ich życie codzienne. Znajdowały się tam również unikatowe i interesujące eksponaty związane z wojskiem np. stroje, pojazdy niemieckie, odznaki i listy. Wycieczka była bardzo ciekawa i wszyscy wróciliśmy z niej zadowoleni.

tn_IMAG0152
tn_IMAG0183
tn_IMAG0281
1/3 


Monika Grendysa (klasa 2PP)

Poprawiony: wtorek, 20 października 2015 13:09
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 174 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS