Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Salon Maturzystów PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 20 października 2015 13:09

Salon Maturzystów: start po sukces


Początek roku szkolnego dla uczniów ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych to ważny
i trudny czas. Zapoznają się z wymaganiami egzaminacyjnymi oraz decydują, jakie przedmioty i na jakim poziomie będą zdawać w maju na maturze. Zastanawiają się także nad przyszłością nieco dalszą, czyli wyborem kierunku studiów. Salon Maturzysty przychodzi im z pomocą, oferując potrzebne informacje i dostarczając inspiracji. Tegoroczna edycja imprezy organizowanej przez „Perspektywy” na Politechnice Rzeszowskiej zgromadziła tłumy abiturientów. Wśród nich byli uczniowie klasy 4 TEH
i kl. 4 THT z Zespołu Szkół im. ks. Jana Zwierza, którzy uczestniczyli w prelekcjach przygotowanych przez ekspertów Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej w Krakowie.

 


Warto było posłuchać kompetentnych osób, przeglądających co roku tysiące arkuszy maturalnych. O swoich doświadczeniach opowiadał między innymi pan Piotr Ludwikowski, nadzorujący egzamin maturalny z matematyki. Podczas interesującego wykładu pt. „Przede wszystkim myśl - jak dobrze zdać egzamin maturalny z matema-
tyki
” udowadniał, że zadania można rozwiązywać na różne sposoby i nie istnieje klucz, według którego egzaminatorzy sprawdzają prace. Przekonująco i z humorem zachęcał do samodzielnego myślenia, cierpliwej nauki i rozwiązywania zadań. Obrazowo przekonywał, że nie można nauczyć się pływać, stojąc na brzegu. Nasza młodzież zapoznała się także z ofertą edukacyjną Wyższej Szkoły Prawa i Administracji w Rzeszo-
wie oraz odwiedziła stoiska wielu uczelni z Rzeszowa, Jarosławia, Lublina, Krakowa
i Warszawy. Studenci i pracownicy szkół wyższych zapraszali do udziału w pokazach
i doświadczeniach, udzielali wyjaśnień, częstowali krówkami, rozdawali gadżety – długopisy, smycze, zakładki do książek. Wiele materiałów informacyjnych o studiach przywieźliśmy do biblioteki szkolnej i tam mogą z nich korzystać wszyscy uczniowie. Salon Maturzysty pomógł oswoić maturę i studia. Uświadomił, że na ostatniej prostej lekko nie będzie, ale sukces jest możliwy. Oby maturzyści zrozumieli, że pora wyjąć ręce
z kieszeni i zamiast przyglądać się światu z pozycji widza, powinni zaangażować się
w kształtowanie własnego życia.


Grażyna Szypuła

Poprawiony: wtorek, 20 października 2015 13:20
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 170 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS