Dzis jest 22.05.2019, imieniny Emila, Neleny, Romy
advert 1
advert 2
advert 3
Dzień Papieski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 29 października 2015 19:14

XV Dzień Papieski


Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą

Jan Paweł II, List do rodzin


Jubileuszowy XV Dzień Papieski był obchodzony pod hasłem „Jan Paweł II – Patron Rodziny”. Dzień papieski jest obchodzony od 2001 r., w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Organizuje go powstała pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
Jej celem jest upamiętnianie pontyfikatu Jana Pawła II poprzez upowszechnianie nauczania Papieża oraz wspieranie edukacji zdolnej młodzieży z małych miast i wsi.

Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza i Liceum Ogólnokształcącego
im. T. Kościuszki w Ropczycach już po raz czternasty włączyła się w obchody tego dnia.


Z tej okazji w czytelni biblioteki można było obejrzeć składającą się z 26 plansz ekspozycję Jan Paweł II w Świecie Nauki wypożyczoną z Muzeum Uniwersytetu Rzeszowskiego. Towarzyszyła jej wystawa książek i gazetki na temat życia i działalności Jana Pawła II oraz wystawa publikacji autorstwa Karola Wojtyły. Ekspozycja cieszyła się dużym zainteresowaniem. Zwiedzającymi byli nie tylko uczniowie szkół organizujących, ale również szkół podstawowych, gimnazjalnych, ponadgimnazjalnych, specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego oraz podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy. Ogółem wystawę odwiedziło 911 osób.
Bardzo cieszy nas duże zainteresowanie lokalnego środowiska naszym przedsięwzięciem.

tn_IMG_8325
tn_IMG_8328
tn_IMG_8335
tn_IMG_8336
1/4 


Nauczyciele bibliotekarze

Poprawiony: czwartek, 29 października 2015 19:26
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 114 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS