Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Program profilaktyczno-wychowawczy PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 05 listopada 2015 14:16

"Bezpieczna i Przyjazna Szkoła"


W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. ,,Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego, w listopadzie w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza 02.11.2015 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Ręcznej Dziewczyn  połączone z prelekcją przeprowadzoną  przez asp. Panią Dominikę Kopeć
z KPP w Ropczycach na temat  „ Zagrożenia czyhające  na młodzież".

Główne tematy które poruszano na tym spotkaniu to bezpieczne korzystanie z Internetu,  zagrożenia związane z narkotykami i dopalaczami oraz odpowiedzialność za czyny karalne.Asp. Pani Dominika Kopeć w swojej prelekcji podkreśliła znaczenie Internetu we współczesnym świecie, ale też zwrócił uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież czyhające  w sieci,    m.in. cyberprzemoc. Internet jest alternatywnym światem, platformą wymiany informacji, zawiązywania znajomości, miejscem zabawy, nauki i pracy. I tak jak świat rzeczywisty, sieć ma swoje dobre i złe strony, ponieważ wszystkie zachowania ludzkie mają także tu swoje odzwierciedlenie. Aby nie paść ofiarą internetowych przestępców, należy zachować ostrożność i pamiętać o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu.
Kolejnym ważnym tematem podnoszonym w czasie prelekcji były zagrożenia związane
z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, oraz odpowiedzialność za czyny karalne popełniane przez nieletnich i dorosłych . Jednym z największych zagrożeń we współczesnym świecie, szczególnie dla młodzieży jest dostęp do narkotyków.  Dealerzy, namawiając do zakupu narkotyków, wykorzystują słabości czy też naturalną ciekawość, chęć przeżycia nowych doznań. Niektórzy z kolei sięgają po narkotyki z powodu trudności w nauce, presji środowiska, robienia na złość rodzicom, braku możliwości i ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu, problemów w rodzinie, czy chęci zaimponowania rówieśnikom.

Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i skłoniła młodzież do refleksji.

tn_20151102_083130_resized_1
tn_20151102_083251_resized_1
tn_20151102_083300_resized_1
tn_20151103_122816_resized
tn_20151103_122857_resized
tn_20151103_122931_resized
tn_20151103_122951_resized
1/7 

 
Zorganizowano również wsród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce. Jury konkursowe wskład którego wchodzili pani wicedyrektor Janina Pupa, nauczyciele WF pani Monika Kubik i pan Roman Bochenek wyłonili  zwycięzców:


I miejsce zajęły:

Adrianna Ocytko z  kl.IV TEH
Oliwia Szymańska z kl. II PW
Martyna Czaja z kl. II PW
Edyta Pasek z kl. II PW


Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w/w uczniom przez Panią wicedyrektor Janinę Pupa .
Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży.
Zespół Promocji Zdrowia i Komisja Wychowania Fizycznego dziękuje serdecznie Burmistrzowi Miasta i Gminy Panu Bolesławowi Bujak i  Pani  Małgorzacie Bykowskiej
z Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za dofinansowanie nagród  dla młodzieży w wyżej wymienionych konkursach.

                                    

                                       
Zespół Promocji Zdrowia
Komisja Wychowania Fizycznego

Poprawiony: czwartek, 05 listopada 2015 14:33
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 155 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS