Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Dzień Życzliwości PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 23 listopada 2015 12:12

Dzień Życzliwości w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana  Zwierza w Ropczycach


W piątek 20 listopada 2015 r. po raz pierwszy świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości. Ten dzień to szczególna okazja, by zastanowić się, czy jesteśmy wobec siebie życzliwi.
Dzień Życzliwości uchwalony w roku 1973 w Stanach Zjednoczonych, jako wezwanie do pokoju, w Polsce obchodzony jest od 10 lat 21 listopada  i propaguje pozytywne postawy w relacjach międzyludzkich takich jak: wzajemny szacunek, tolerancja, chęć niesienia pomocy   i  działania na rzecz innych.

 


Wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy obsługi a także odwiedzający tego dnia naszą szkołę, otrzymali specjalne znaczki z ,,buźkami", symbolami życzliwości. Uczniowie wysłuchali audycji pod hasłem „Znajdź się wśród życzliwych”, w której namawialiśmy do wzajemnego szacunku, uśmiechu i dobrej zabawy, która wsparta będzie wszechobecną życzliwością. Wskazaliśmy jak ważne są drobne gesty, jak podanie ręki potrzebującemu, ustąpienie miejsca w autobusie, bezinteresowny uśmiech do ludzi na ulicy, zaparzenie komuś kawy, pomoc w nauce. Codzienne gesty, które tworzą wokół nas wyjątkową atmosferę szacunku i życzliwości.
Uczniowie wybranych klas wzięli również udział w programie artystycznym propagującym idę życzliwości wśród ludzi. Widzowie obejrzeli między innymi filmik z udziałem uczniów
i pracowników szkoły ( montaż i realizacja Konrad Barnak (2TOb) i Paulina Szczepanek (4TFO), wysłuchali piosenki "Tolerancja"  w wykonaniu Moniki Zagaja (3THT) przy akompaniamencie Krzysztofa Jałowca oraz utworu „Dobra piosenka” w wykonaniu Adriana Książka (1TBF) z chórkiem w składzie: Kinga Książek, Mariola Sikora, Iwona Żuczek (4THT), Martyna Ochab i Paulina Pieja (1TE). Posłuchali też  wierszy
o życzliwości oraz zobaczyli sondę i teledyski nawiązujące do tematu  życzliwości . Poza tym w programie wystąpili: Michał Misiora, Tomek Stawarz, Natalia Sowa, Ewelina Piczak (1TBF) oraz Aleksandra Kolebuk, Tomasz Urbanek i Natalia Gątarska (1TOH).


Impreza spotkała się z dużą aprobatą uczniów i nauczycieli i mamy nadzieję, że będzie kontynuowana w kolejnych latach. 


Anna Gamracka i Anita Bieniasz

Poprawiony: poniedziałek, 23 listopada 2015 12:25
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 348 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS