Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Gry symulacyjne w nauczaniu PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
czwartek, 10 grudnia 2015 09:07

25 listopada w Zespole Szkół im. x. dra J. Zwierza miało miejsce szkolenie dla nauczycieli Gry symulacyjne w nauczaniu przedsiębiorczości i przedmiotów ekonomicznych na przykładzie gry "Oil City - galicyjska gorączka czarnego złota".
Ten długi tytuł kryje w sobie zapowiedź wielkich emocji związanych z organizacją kolejnego turnieju międzyszkolnego dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjal-
nych. Zespół Szkół kontynuuje w ten sposób tradycję nieszablonowego kształcenia umiejętności ekonomicznych wraz z poznawaniem naszej bogatej historii. Oil City – galicyjska gorączka czarnego złota to gra inspirowana historią dziewiętnastowiecznych pionierów przemysłu naftowego z Galicji. Jest to symulacja prowadzenia biznesu nafciarskiego dla 9–30 osób od 13 roku życia. Gracze wchodzą w role historycznych przedsiębiorców i działają w spółkach. Podczas rozgrywki uczą się współpracy w grupie, zarządzania ryzykiem, inwestowania i planowego działania w warunkach gwałtownych zmian cen surowców. Wydawcą gry jest Małopolski Instytut Kultury.

tn_IMG_0242
tn_IMG_0243
tn_IMG_0249
tn_IMG_0250
tn_przekaz
1/5 

Nauczyciele uczestniczący w szkoleniu poznali wiele interesujących faktów związanych
z okresem burzliwego rozwoju przemysłu naftowego na przełomie XIX i XX w. Zapoznali się z zasadami prowadzenia rozgrywek i kreatywnego wykorzystania narzędzia jakim są nowoczesne gry planszowe do uatrakcyjnienia prowadzenia zajęć. Każda szkoła, której przedstawiciel uczestniczył w szkoleniu otrzymała egzemplarz gry Oil City. Na pierwszą połowę lutego 2016 r. umówiliśmy się na międzyszkolny turniej. Jesteśmy dumni,
że właśnie z naszego Zespołu Szkół wypływają tak fascynujące inspiracje.

Poprawiony: czwartek, 10 grudnia 2015 09:15
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 352 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS