Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Warsztaty Przyrodnicze PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 16 lutego 2016 10:16

Warsztaty Przyrodnicze w Zespole Szkół
im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


W dniu 11 lutego 2016r. w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyły się IV Warsztaty Przyrodnicze Dla Szkół Gimnazjalnych. Na zaproszenie organizatorów odpowiedzieli uczniowie i opiekunowie z siedmiu szkół gimnazjalnych z powiatu ropczycko - sędziszowskiego – łącznie 36 uczestników.
Zebranych powitała pani Wicedyrektor Zespołu Szkół p. Janina Pupa oraz organizatorzy - nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół.
Następnie pani  Wicedyrektor  wręczyła wyróżnienie uczestnikowi konkursu pt. „Zastosowanie wynalazków i nowych technologii w budynkach naszego regionu”.
Podstawowym celem zorganizowanych Warsztatów było zachęcenie uczniów do rozwijania zainteresowań przedmiotami przyrodniczymi i zawodowymi poprzez angażowanie ich do samodzielnego  przeprowadzania i analizowania doświadczeń laboratoryjnych,  prezentowania wyników własnych obserwacji oraz wypowiadania się w języku angielskim na temat inspirujących wynalazków.


 


Program Warsztatów obejmował:

  1. część praktyczną, czyli wykonywanie przez gimnazjalistów ćwiczeń laboratoryjnych z zakresu biologii, chemii, przedmiotów budowlanych i ćwiczeń językowych według przygotowanych instrukcji,
  2. część teoretyczną, w której uczniowie Zespołu Szkół przedstawili prezentację multimedialną pt.: „Wynalazki, które zmieniają świat”.

Zorganizowane po raz czwarty  w Zespole Szkół Warsztaty Przyrodnicze cieszyły się dużym zainteresowaniem. Czynny udział młodzieży gimnazjalnej w ćwiczeniach pod opieką nauczycieli i uczniów był dla wielu interesującym przeżyciem oraz  ciekawym sposobem zdobywania wiedzy.


Za pomoc w organizacji Warsztatów serdecznie dziękujemy Dyrekcji Zespołu Szkół:
p. Mariuszowi Pilchowi i p. Janinie Pupa oraz panu Staroście Witoldowi Darłakowi, który zgodził się objąć patronatem Warsztaty Przyrodnicze dla Szkół Gimnazjalnych.


Organizatorzy:
mgr Renata Kopala
mgr inż. Agnieszka Róg
mgr Katarzyna Nieroda

Poprawiony: wtorek, 16 lutego 2016 10:31
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 177 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS