Dzis jest 26.06.2019, imieniny Jana, Pauliny, Rudolfiny
advert 1
advert 2
advert 3
Wyjazd do teatru PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
niedziela, 28 lutego 2016 10:52

AKTORZY NA SCENIE I NA WIDOWNI


20 stycznia 2016 r. w ramach obchodów jubileuszu 15 – lecia Koła Teatralnego „Na zakręcie” aktorzy i sympatycy koła obejrzeli w Rzeszowie spektakl Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia pt. „Raskolnikow”. Przestawienie było oparte na adaptacji najistotniejszych wątków „Zbrodni i kary” Fiodora Dostojewskiego: morderstwo popełnione w imię wyższych celów, walka mordercy z samym sobą, sens miłości, cierpienia i odkupienia win.

Widzowie (w większości, w tym panie polonistki Małgorzata Bieniasz i Renata Tobiasz) dali się porwać wizji reżyserki Marzeny Kucmer-Kołeńskiej i z uwagą śledzili zmagania bohaterów z losem i własnym sumieniem. Niezwykły klimat stworzyły muzyka i scenografia. Do tej pory niektórzy z widzów słyszą przenikliwe szepty z ciemności: „ty jesteś mordercą”.


Dawno nie byłam świadkiem tak wielkiego skupienia uczniów na tym, co dzieje się na scenie. Sztuka teatralna może naprawdę poruszać, wystarczy się na nią otworzyć.


Małgorzata Bieniasz

Poprawiony: niedziela, 28 lutego 2016 11:02
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 163 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS