Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Dzień Św. Patryka PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 25 marca 2016 17:17

GRAMY W ZIELONE


17 marca Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza tradycyjnie zazielenił się od stóp do głów! A to za sprawą niezwykle radosnego i tchnącego wiosną święta, którego celebrowanie stało się już w naszej szkole zwyczajem. Mowa oczywiście o popularnym na całym świecie irlandzkim święcie – Dniu Św. Patryka. Patron Irlandii jest powszechnie znany z tego, że przyniósł Irlandczykom chrześcijaństwo. A także uwolnił Szmaragdową Wyspę od węży! Obchody Dnia Św. Patryka tradycyjnie zaczynają się mszą za Irlandię, a potem jest już tylko muzyka, koncerty, tańce – krótko mówiąc – zabawa na całego!

Dzięki temu dzień ten stanowi doskonałe połączenie uroczystości o wymiarze religijnym z typowo świeckim świętowaniem.

tn_IMG_0706
tn_IMG_0720
tn_IMG_0739
1/3 


W naszej szkole celebrowaliśmy Dzień Św. Patryka biorąc udział w „zielonych konkursach” i dzieląc się tym samym z innymi swoją wiedzą, zdolnościami artystycznymi i kreatywnością. Następnie zaś uczestniczyliśmy 22 marca w „zielonym spotkaniu”, podczas którego dowiedzieliśmy się jeszcze więcej na temat Szmaragdowej Wyspy oraz jej historii i tradycji. Mieliśmy okazję spróbować „zielonych smakołyków”, a zwycięzcy konkursów odebrali cenne – oczywiście zielone! – nagrody.


Wśród nagrodzonych, którym serdecznie gratulujemy znaleźli się:


•    w konkursie wiedzy o Irlandii:

  1. miejsce – Karolina Rusin (kl. 1TL)
  2. miejsce – Szczepan Kogut (kl. 2THL)
  3. miejsce – Wioletta Oleś (kl. 3PPW)


•    w konkursie plastycznym promującym Dzień Św. Patryka:

  1. miejsce – Maksymilian Ochał (kl. 2TS)
  2. miejsce – Wioletta Oleś (kl. 3PPW)
  3. miejsce – Joanna Daniel, Monika Grendysa, Dawid Bochenek, Maciej Nawała, Kamil Płoch (kl. 2PP)


•    w konkursie na najbardziej zieloną klasę – kl. 1BF


Spotkanie okolicznościowe dla uczestników konkursów pomogli przygotować organizatorkom nasi niezawodni uczniowie, tj. Anna Sroka, Barbara Świętoń, Aleksander Mądro, Jakub Mosior, Natalia Sowa, Klaudia Charchut, Aleksandra Wajda, Kacper Darłak, Zuzanna Niewiadomska, Karolina Dec, Monika Zagaja, Wiktoria Ziomek, Monika Grendysa, Joanna Daniel, Paulina Hajdon, Justyna Hajdon, Seweryn Matysek i Kamil Stanoch. Wielkie dzięki kochani! Smile Życzymy Wam i wszystkim świętującym z nami Dzień Św. Patryka wszystkiego zielonego! Smile


Diana Dumara
Ewelina Marciniec

Poprawiony: piątek, 25 marca 2016 17:30
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 174 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS