Dzis jest 18.06.2019, imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
advert 1
advert 2
advert 3
Konkurs Translatorski PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
piątek, 08 kwietnia 2016 17:29

III edycja Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego pod hasłem „Podróże kształcą


W dniu 22 marca 2016 roku w Zespole Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach odbyła się trzecia edycja Międzyszkolnego Konkursu Translatorskiego. Patronat nad konkursem sprawowało Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Jakości w Nauczaniu Języków Obcych PASE. Tegoroczne zmagania przebiegały pod hasłem „Podróże kształcą” a uczestnicy mieli za zadanie przetłumaczyć tekst dotyczący podróżowania i turystyki. Celem konkursu zorganizowanego przez nauczycieli języków obcych - Marię Grzesiak, Katarzynę Nierodę, Karola Zagórskiego i Marię Kanię, było uwrażliwienie uczniów na piękno języka polskiego, uświadomienie uczniom specyfiki pracy tłumacza, doskonalenie umiejętności przekładu wśród młodzieży oraz zachęcenie gimnazjalistów do nauki języków obcych.

tn_DSC09293
tn_DSC09295
tn_DSC09332
tn_DSC09344
1/4 


Tegoroczna edycja cieszyła się rekordowa popularnością, w konkursie wzięło udział blisko 60 gimnazjalistów z 23 gimnazjów z terenu powiatów: ropczycko-sędziszowskiego, dębickiego i strzyżowskiego. Zadaniem konkursowym było przetłumaczenie tekstu z języka angielskiego lub niemieckiego, na którego wykonanie uczestnicy mieli 70 minut. Po tym czasie komisja konkursowa sprawdziła wszystkie prace uwzględniając trafność słownictwa (wierność przekładu), bogactwo leksykalne, poprawność ortograficzną i gramatyczną oraz płynność. W czasie sprawdzania prac uczniowie gimnazjów zwiedzali naszą szkołę pod opieką starszych kolegów. Wszyscy uczestnicy wykazali się wysokim poziomem umiejętności językowych, a o zwycięstwie zadecydowały głównie poprawność stylistyczna tekstów oraz piękno języka ojczystego.


Laureatami konkursu zostali:

W kategorii języka angielskiego:

  1. miejsce: Joanna Ścibor,
  2. miejsce: Natalia Sowiźrał,
  3. miejsce: Maria Styś,
  4. miejsce: Aleksandra Urban.

W kategorii języka niemieckiego:

  1. miejsce: Karolina Koza,
  2. miejsce: Natalia Strzok,
  3. miejsce: Mateusz Ogorzałek,
  4. miejsce: Emilia Szpara.


Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami oraz gadżetami Zespołu Szkół. Laureaci otrzymali pamiątkowe dyplomy i cenne nagrody rzeczowe, wśród których znajdowały się książki i multimedia do nauki języków obcych oraz nowoczesne materiały dydaktyczne, które pomogą nagrodzonym pogłębiać swoje pasje.
Organizatorzy serdecznie gratulują wszystkim uczestnikom konkursu i zwycięzcom oraz dziękują sponsorom za pomoc w organizacji konkursu i ufundowanie atrakcyjnych nagród rzeczowych.


Karol Zagórski


Sponsorzy:
Stowarzyszenie PASE www.pase.pl
Wydawnictwo HANDYBOOKS www.handybooks.pl
Wydawnictwo EDGARD www.jezykiobce.pl

Wydawnictwo OXFORD https://elt.oup.com

Wydawnictwo CAMBRIDGE www.cambridgeenglish.org/pl
Wydawnictwo WAGROS www.wagros.com.pl
Wydawnictwo PRESTON PUBLISHING www.prestonpublishing.pl
Wydawnictwo EXPRESS PUBLISHING www.egis.com.pl
Wydawnictwo MACMILLAN www.macmillan.pl
Wydawnictwo PWN www.wszpwn.pl
Wydawnictwo WSiP www.wsip.pl
Wydawnictwo KLETT www.klett.pl
Wydawnictwo ELI PUBLISHING www.elipublishing.pl
Wydawnictwo LINGEA www.lingea.pl
Wydawnictwo ADAMANTAN www.adamantan.pl
Wydawnictwo NIKO www.wydawnictwoniko.pl
Wydawnictwo PEARSON www.pearson.pl
Platforma EDUMASTER www.edumaster.pl
Fundacja BRITISH COUNCIL www.britishcouncil.pl
Drukarnia ASKONET www.askonet.pl

Poprawiony: piątek, 08 kwietnia 2016 17:47
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 160 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS