Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Puszkiniana 2016 PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 27 kwietnia 2016 08:55

Uczennica Zespołu Szkół w ogólnopolskim festiwalu recytatorskim


14 kwietnia 2016 r. w warszawskiej siedzibie Stowarzyszenia Współpracy Polska-Wschód odbył się Ogólnopolski Konkurs Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza -„PUSZKINIANA 2016”.
Organizatorami już XXXI edycji Konkursu byli : Stowarzyszenie Współpracy Polska-Wschód, Rosyjski Ośrodek Nauki i Kultury w Warszawie i Stowarzyszenie Polska-Rosja.
Celem Ogólnopolskiego Konkursu Recytacji Poezji i Prozy Aleksandra Puszkina i Adama Mickiewicza jest upowszechnianie wśród młodzieży szkolnej utworów tych wspaniałych wieszczów.


W konkursie wzięło udział 110 uczniów ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z całej Polski. Każdy z uczestników prezentował dwa utwory w języku rosyjskim - jeden Puszkina i jeden Mickiewicza.
W skład jury weszli rusycyści i  specjaliści z Polski i Rosji. Jurorzy oceniali: rozumienie recytowanego tekstu, poprawność wymowy i intonacji, artyzm wykonania (wrażenie artystyczne) oraz pomysłowość interpretacji utworu.
Zespół Szkół im. ks.dra Jana Zwierza w Ropczycach reprezentowała Karolina Chmielowiec, która na konkursie recytowała dwa utwory: „Dwa słowa” (Adama Mickiewcza) i „Bajkę o carze Sałtanie” (A. Puszkina). Uczennicę do konkursu przygotowała Anita Bieniasz - nauczyciel języka rosyjskiego.
Występ naszej reprezentantki został wysoko oceniony przez jurorów - Karolina dostała się do finału i została laureatką Konkursu.


Serdecznie gratulujemy Karolinie!


anbe

Poprawiony: środa, 27 kwietnia 2016 09:13
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 152 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS