Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Nowy autobus PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 24 maja 2016 10:39

Nowy Autobus
dla Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach


Dnia 18 maja  2016 r. odbyło się uroczyste poświęcenie i oddanie do użytku autobusu Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w Ropczycach. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele samorządu powiatowego na czele z Przewodniczącym Rady Józefem Rojkiem, Starostą Powiatu Witoldem Darłakiem oraz Członkiem Zarządu Dorotą Sędłak. W uroczystości tej brali również udział dyrektor Zespołu Szkół Mariusz Pilch, wicedyrektor Janina Pupa, kierownik kształcenia praktycznego Andrzej Świniuch i inni. Poświęcenia dokonał ks. dr Stanisław Mazur - proboszcz parafii pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach.
Zakup tego turystycznego autobusu - MAN R07 został sfinansowany w większości ze środków powiatowych, pozostałą część zapewnił Zespół Szkół, uzyskując pieniądze ze sprzedaży poprzedniego autobusu.Pierwsze oględziny pojazdu oraz krótka przejażdżka testowa odbyła się 10 maja 2016 r. przy współudziale dyrektora Zespołu Mariusza Pilcha w towarzystwie starosty powiatu ropczycko-sędziszowskiego Witolda Darłaka, wicestarosty Bernadety Frysztak, etatowego członka zarządu Doroty Sędłak i dyrektora wydziału organizacyjnego i promocji Dariusza Kazneckiego.
Pojazd ten został wyprodukowany w 2005 r.  i posiada 51 miejsc, w tym miejsce dla kierowcy i dla pilota.
Bardzo duży Komfort podróżnych, chcących jechać tym autobusem zapewniają: automatyczna klimatyzacja o wysokiej wydajności, WC pokładowe z umywalką, ogrzewanie w czasie jazdy  oraz ogrzewanie stacjonarne w czasie postoju i szyby boczne przyciemniane.
Wygodne i komfortowe są też miejsca do siedzenia: fotele można ustawić dla pozycji siedzącej oraz są odchylane do pozycji sypialnej. Można je też  rozsuwać na boki, zwiększając odległość pomiędzy sąsiednimi siedzeniami. Każde miejsce siedzące ma indywidualne oświetlenie, opuszczane podnóżki, stoliczek, siateczkę i nawiewy dyszowe. Autobus posiada dwoje drzwi w tym przednie otwierane z pilota oraz dużą pojemność bagażnika - 7,5 m3.
Wyjazdy wycieczkowe dodatkowo uatrakcyjnia: system DVD z dwoma monitorami, radio, caffebar, lodówka, mikrofon dla przewodnika.
Bezpieczeństwo jazdy zapewnia wiele systemów i urządzeń: pasy bezpieczenstwa dla pasażerów, ABS - system hamowania zapobiegający wpadnięciu pojazdu w poślizg, ASR - system kontroli trakcji, którego głównym zadaniem jest niedopuszczenie do nadmiernego poślizgu kół pojazdu podczas przyspieszania oraz polepszenie właściwości trakcyjnych pojazdu podczas ruchu na zakręcie, retarder (zwalniacz) – urządzenie służące do długotrwałego hamowania pojazdu w celu zapobieżenia nadmiernemu wzrostowi prędkości podczas długotrwałych zjazdów ze wzniesienia, kamera cofania w pulpicie kierowcy – ułatwiająca cofanie do tyłu.
Komfort pracy kierowcy (pośrednio – bezpieczeństwo podróżnych) zapewniają: wspomaganie kierownicy, tempomat - urządzenie utrzymujące stałą prędkość pojazdu niezależnie od tego, czy pojazd porusza się po płaskiej nawierzchni, czy też pochyłej (podjazdy, zjazdy),  kabina sypialna kierowcy, regulacja kierownicy, podgrzewana przednia szyba, nawigacja GPS, szyberdach sterowany elektrycznie przez kierowcę, regulacja wysokości nadwozia, duża moc silnika - 400 KM.
Autobus ten będzie służył nie tylko uczniom Zespołu Szkół, ale młodzieży innych szkół. Wynajmować go mogą również zakłady pracy organizujące wycieczki pracownicze.


Zapraszamy do wynajmu.

fot: R. Kopciuszyński


R. Kopciuszyński

Poprawiony: wtorek, 24 maja 2016 10:53
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 183 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS