Dzis jest 18.06.2019, imieniny Elżbiety, Marka, Pauli
advert 1
advert 2
advert 3
Dzień Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
wtorek, 07 czerwca 2016 08:00

„(…)Dyrektor Jan pod budowę tej szkoły,
Śmiało kładł fundamenty nowe.
Wielu cząstkę zawdzięczamy oświaty,
Jemu na pewno winniśmy połowę.
To On w Ropczycach wznosił gmach oświaty,
By w szkole głowy przekuwać na złoto (…)”


ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY


Uroczyste obchody Święta Patrona Zespołu Szkół im. ks. dra Jana Zwierza odbyły się 1 czerwca 2016r. Uczestnicy uroczystości w zorganizowanym szyku ze sztandarem szkoły przemaszerowali do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Ropczycach, gdzie o godz. 830 ksiądz Paweł Karczmarczyk odprawił mszę św.
Po mszy delegacja uczniów złożyła kwiaty pod tablicą pamiątkową szkoły i na grobie ks. Zwierza.
Następnie na hali widowiskowo – sportowej Dyrektor Mariusz Pilch powitał zgromadzonych gości, nauczycieli, pracowników szkoły i uczniów. Zaszczycili nas swą obecnością: Bernadeta Frysztak – wicestarosta Powiatu Ropczycko – Sędziszowskiego oraz ks. dr Stanisław Mazur – proboszcz Kościoła Parafialnego pw. Przemienienia Pańskiego w Ropczycach. Dyrektor przypomniał dokonania Patrona, które stały się powodem nadania szkole w 1998 r. jego imienia, natomiast Pani Bernadeta Frysztak przedstawiła zebranym księdza Zwierza jako człowieka, z którego powinniśmy brać przykład.
Z kolei głos zabrał Pan Józef Słodyczka, który przybliżył postać Księdza Doktora, jego działalność na rzecz rozwoju Ropczyc, zaprezentował wspomnienia i anegdoty, ukazujące Księdza jako wielkiego społecznika, ale także człowieka obdarzonego dużym poczuciem humoru.
Później część hali zamieniła się w scenę, na której pojawili się uczniowie: Klaudia Rogala, Zuzanna Bystrek, Damian Szeliga i Jakub Mosior, którzy zaprezentowali krótki program o księdzu Zwierzu.  Program został przygotowany przez Panią Janinę Słodyczka.
Młodzież naszej szkoły mogła się przekonać, że Patron to nie tylko pomnik na Rynku, ale przede wszystkim autentyczny, zaangażowany w tworzenie lepszego życia człowiek, który zachęcał do wspólnego działania na rzecz społeczności, w której żył.  Mówił, że nie trzeba bać się błędów, bo tylko ktoś, kto nic nie robi, ich nie popełnia.
Dzień Patrona przygotowali Janina Słodyczka oraz Józef Słodyczka.

tn_dzien patrona (1)
tn_dzien patrona (2)
tn_dzien patrona (3)
tn_dzien patrona (4)
1/4 


zespół ds. promocji

Poprawiony: wtorek, 07 czerwca 2016 08:13
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 122 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS