Dzis jest 18.04.2024, imieniny Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy
Spotkanie bibliotekarzy PDF Drukuj Email
czwartek, 23 czerwca 2016 10:25

Spotkanie w ramach Sieci współpracy nauczycieli bibliotekarzy i bibliotekarzy

15 czerwca 2016 roku w Bibliotece Szkolnej Zespołu Szkół im. ks. dra J. Zwierza i Liceum Ogólnokształcącego im. T. Kościuszki w Ropczycach miało miejsce spotkanie szkoleniowe w ramach Sieci współpracy i samokształcenia bibliotekarzy i nauczycieli bibliotekarzy z Powiatu Ropczycko-Sędziszowskiego na temat: "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa: przebieg, realizacja, zamierzenia".
Organizatorem szkolenia były: Biblioteka Pedagogiczna w Sędziszowie Młp. oraz Biblioteka Szkolna Zespołu Szkół i Liceum Ogólnokształcącego w Ropczycach.
Spotkanie miało na celu zacieśnienie współpracy w środowisku oraz wymianę informacji na temat Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Uczestnicy podzielili się doświadczeniami w zakresie sposobu wypełniania wniosków, oraz realizacji wymogów zawartych w programie – wymieniali się pomysłami na imprezy czytelnicze, prezentowali sposoby planowania zakupów książkowych.
Szkolenie spotkało się z ogromnym zainteresowaniem środowiska bibliotekarzy i nauczycieli bibliotekarzy – wzięło w nim udział 26 osób. Pani Marii Kozińskiej dyrektorowi Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Ropczycach dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, a pani Agnieszce Szeli za ciekawy wykład na temat preferencji czytelniczych dzieci i młodzieży z perspektywy biblioteki publicznej.

tn_DSC_4294a
tn_DSC_4295a