Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Urodziny Patrona PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 19 września 2016 17:17

Urodziny Patrona Zespołu Szkół


Dnia 8 września 2016 roku w Zespole Szkół im.  ks. dra Jana Zwierza odbył się uroczysty apel z okazji 113 rocznicy urodzin Patrona naszej szkoły. Apel jak co roku przygotowała wraz z młodzieżą mgr Janina Słodyczka - nauczyciel historii. Apel ten jest corocznym przypomnieniem naszym uczniom jak wielkim człowiekiem był ksiądz doktor,  jakie zasługi miał dla naszej ropczyckiej społeczności i dlatego to właśnie on jest patronem Zespołu Szkół. W apelu przedstawiono życiorys księdza, wiersze i piosenki poświęcone jego postaci ora przytoczony poniżej tekst.


Postać księdza Jana Zwierza na trwale wpisała się w dzieje Ropczyc. Jego zasługi dla powstania i rozwoju szkół średnich w Ropczycach są niezaprzeczalne. By uhonorować tego niezwykłego człowieka postanowiono nadać Zespołowi Szkół w Ropczycach Jego imię.

 

Uroczystości z tym związane trwały 2 dni, 6 i 7 czerwca 1998 roku. Ksiądz Zwierz stał się przykładem dla innych jak należy kochać ojczyznę, swoje miasto, a zwłaszcza to co nasze rodzinne i polskie. Ksiądz Zwierz oprócz widocznych dowodów swojego życia poświęconego Ropczycom pozostawił też nam przesłanie:

 

,,Kochajcie swoje miasto.

Uczcie się jego historii, nie mówcie źle o ropczyckim grodzie,

mieście waszego urodzenia, edukacji, pracy i zamieszkania.

Wygląd naszego miasta świadczy

o poziomie naszej kultury."


tn_IMG_0033
tn_IMG_0035
tn_IMG_0036
tn_IMG_0037
1/4 

 

        Opracowała Janina Słodyczka         

Poprawiony: czwartek, 22 września 2016 06:05
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 148 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS