Dzis jest 27.06.2019, imieniny Cypriana, Emanueli, Władysława
advert 1
advert 2
advert 3
Konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
poniedziałek, 26 września 2016 19:56

Z ortografią za pan brat


W harmonijne takty hawajskiej muzyki nieoczekiwanie wdarł się harmider” – tak zaczynało się dyktando z języka polskiego, jakie 20 września 2016 roku pisała młodzież naszej szkoły. Tym razem z zawiłościami trudnej polskiej pisowni zmierzyła się grupa 30 osób wytypowanych przez panie polonistki. Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii zdobył uczeń klasy 3 THL - Szczepan Kogut. Drugie miejsce zajęła Karolina Chmielowiec z kl. 4 TBL, zaś trzecie Karolina Rusin (2 TL).


 

Cała trójka zwycięzców reprezentowała Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w XIV edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego 26 września w Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp. Po raz kolejny Szczepan Kogut udowodnił, że z ortografią jest za pan brat, zajmując I miejsce i zdobywając tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii Polskiej. To niewątpliwie powód do dumy.

Gratulujemy!


Małgorzata Maroń i Grażyna Szypuła

Poprawiony: poniedziałek, 26 września 2016 20:12
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 155 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS