Dzis jest 19.04.2024, imieniny Alfa, Leonii, Tytusa
Konkurs ortograficzny PDF Drukuj Email
poniedziałek, 26 września 2016 19:56

Z ortografią za pan brat

W harmonijne takty hawajskiej muzyki nieoczekiwanie wdarł się harmider” – tak zaczynało się dyktando z języka polskiego, jakie 20 września 2016 roku pisała młodzież naszej szkoły. Tym razem z zawiłościami trudnej polskiej pisowni zmierzyła się grupa 30 osób wytypowanych przez panie polonistki. Tytuł Szkolnego Mistrza Ortografii zdobył uczeń klasy 3 THL - Szczepan Kogut. Drugie miejsce zajęła Karolina Chmielowiec z kl. 4 TBL, zaś trzecie Karolina Rusin (2 TL).

Cała trójka zwycięzców reprezentowała Zespół Szkół im. ks. dra Jana Zwierza w XIV edycji Powiatowego Konkursu Ortograficznego zorganizowanego 26 września w Liceum Ogólnokształcącym w Sędziszowie Młp. Po raz kolejny Szczepan Kogut udowodnił, że z ortografią jest za pan brat, zajmując I miejsce i zdobywając tytuł Powiatowego Mistrza Ortografii Polskiej. To niewątpliwie powód do dumy.

Gratulujemy!

Małgorzata Maroń i Grażyna Szypuła