Dzis jest 17.06.2019, imieniny Laury, Leszka, Marcjana
advert 1
advert 2
advert 3
Zagrożenia czyhające na młodzież PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 09 listopada 2016 19:40

„Bezpieczna i Przyjazna Szkoła”


W ramach programu profilaktyczno - wychowawczego pt. ,,Bezpieczna i Przyjazna Szkoła", opracowanego przez Pedagogów Szkolnych i Komisję Wychowania Fizycznego, w październiku 27.10.2016r. w Zespole Szkół  im. ks. dra Jana Zwierza na Hali Widowiskowo - Sportowej w Ropczycach odbyły się Mistrzostwa Szkoły w Piłce Siatkowej Dziewczyn połączone z prelekcją przeprowadzoną przez st. asp. panią Annę Malinowską z KPP w Ropczycach na temat „Zagrożenia czyhające na młodzież ". Główne tematy które zostały poruszone na tym spotkaniu to bezpieczne korzystanie z internetu, zagrożenia związane z narkotykami i dopalaczami oraz odpowiedzialność za czyny karalne. 

St. Asp. Pani Anna Malinowska w swojej prelekcji podkreśliła znaczenie Internetu we współczesnym świecie, ale też zwróciła uwagę na zagrożenia czyhające na młodzież w sieci, m.in. cyberprzemoc. Internet jest alternatywnym światem, platformą wymiany informacji, zawiązywania znajomości, miejscem zabawy, nauki i pracy. I tak jak świat rzeczywisty, sieć ma swoje dobre i złe strony, ponieważ wszystkie zachowania ludzkie mają także tu swoje odzwierciedlenie. Aby nie paść ofiarą internetowych przestępców, należy zachować ostrożność i pamiętać o bezpiecznych zasadach korzystania z Internetu.


Kolejnym ważnym tematem poruszonym w czasie prelekcji były zagrożenia związane z zażywaniem narkotyków i dopalaczy, oraz odpowiedzialność za czyny karalne popełniane przez nieletnich i dorosłych . Jednym z największych zagrożeń we współczesnym świecie, szczególnie dla młodzieży jest dostęp do narkotyków. Dealerzy, namawiając do zakupu narkotyków, wykorzystują słabości czy też naturalną ciekawość, chęć przeżycia nowych doznań. Niektórzy z kolei sięgają po narkotyki z powodu trudności w nauce, presji środowiska, robienia na złość rodzicom, braku możliwości i ciekawych sposobów spędzania wolnego czasu, problemów w rodzinie, czy chęci zaimponowania rówieśnikom.


Prelekcja spotkała się z dużym zainteresowaniem i skłoniła młodzież do refleksji.
Zorganizowano również wsród społeczności szkolnej konkurs plastyczny o w/w tematyce. Jury konkursowe w skład  którego wchodzili pani wicedyrektor Janina Pupa, nauczyciele WF - pani Monika Kubik i pan Roman Bochenek wyłonili  zwycięzców :


I miejsce zajęli

Linda Sowiźrał z  kl.II TBF

Angelika Popiel z kl. IV TFS

Krystian Chmura z kl. III TOb


   natomiast


II miejsce zajęli

Kacper Żyłka z kl. II TL

Mikołaj Róg z kl. IV TO

Jacek Wiktor z kl.IV TO

Krzysztof Szczyrek z kl. IV TO


Podsumowaniem konkursu było uroczyste wręczenie dyplomów i nagród w/w uczniom przez Panią wicedyrektor Janinę Pupa.Celem programu profilaktycznego było propagowanie zdrowego stylu życia, przeciwdziałania uzależnieniom młodzieży. Zespół Promocji Zdrowia i Komisja Wychowania Fizycznego Serdecznie Dziękuje Dyrektorowi Szkoły p. M.Pilch i Radzie Rodziców za dofinansowanie nagród na  w/w  konkurs.


Zespół Promocji Zdrowia
Komisja Wychowania Fizycznego

Poprawiony: czwartek, 17 listopada 2016 07:23
 

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
 

Online

Naszą witrynę przegląda teraz 175 gości 

Pogoda dla Rzeszowa

Pracownie w ZS